Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: GameCube ModChip... ?

  1. #1 SP
    80T
    Junior Member 80T's Avatar

    Question GameCube ModChip... ?

    Nu stiu daca am gasit sectiunea corecta pentru a posta asa ceva dar ma cam apuca disperarea...
    Tocmai am achizitionat un Cub si vreau sa il modez cu un XenoGC 2.0 Problema este ca spre deosebire
    de PS2 (cu care sunt destul de familiarizat), pentru NGC nu sunt in stare sa gasesc un modchip...

    1. Unde as putea achizitiona un ModChip XenoGC 2.0 ?
    2. Cum imi pot da seama daca chip-ul este intr-adevar versiunea 2.0 si nu 1.0 ?
    3. A jucat cineva jocuri Multi-Disc cu acest ModChip ?

    Mi-am achizitionat consola pentru Seria RE. In special RE Remake si RE Zero.
    Si fiindca imi plac lucrurile de calitate.



    Multumesc anticipat pentru ajutor.

  2. #2 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Daca iti plac lucrurile de calitate renunta la XenoGC si cumpara-ti RE Remake si RE Zero ORIGINALE! Iti spun sigur, vei fi mult mai fericit!

  3. #3 SP
    80T
    Junior Member 80T's Avatar
    Quote Originally Posted by Junnkie View Post
    Daca iti plac lucrurile de calitate renunta la XenoGC si cumpara-ti RE Remake si RE Zero ORIGINALE! Iti spun sigur, vei fi mult mai fericit!
    Recunosc ca as fi foarte fericit sa am jocurile ORIGINALE dar este o mica mare problema....
    Nu se gasesc nicaieri.... si cine le are categoric nu le vinde... As putea spune ca pentru multi dintre detinatori sunt priceless... Si trebuie sa recunoastem ca asa este.
    Dupa cum bine stiti, majoritatea dintre voi, cei care va considerati gameri, sunt unele jocuri care detin rangul de "SYSTEM SELLERS" sau "CONSOLE SELLERS"
    Daca ar fi dupa mine, RE1 si RE0 ar fi acele titluri.
    A doua problema ar fi partea cu lichiditatile... eu cel putin daca as avea aceste jocuri.... nu as vrea sa estimez un pret la care as lua in calcul optiunea de a le vinde...

  4. #4 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Ai si tu dreptate.. Eu le am originale si fac parte din acele jocuri pe care nu le-as vinde nici mort, cum se spune.

  5. #5 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Le gasesti pe ebay, RE Remake il gasesti sub 10 lire, iar zero la 10 sau putin peste 10 lire.

  6. #6 SP
    80T
    Junior Member 80T's Avatar
    Cred ca am sa caut pe e-bay... Pana una alta caut un modchip...
    Si inca o intrebare... Are cineva idee cam ce durata de viata are un laser la NGC ?
    Cel putin la PS2 FAT am intalnit cazuri de laser original pe versiuni V1 ~ V3 care inca mai citesc CD/DVD - uri fara nici o problema...
    Nu e aceeasi situatie cu PS2 SlimLine la care durata de viata a unui laser variaza cam intre 3 luni si 2 ~ 3 ani maxim...

  7. #7 SP
    Junior Member tatarumarian's Avatar
    am eu o consola modata cu xeno2,daca te intereseaza astept un semn

  8. #8 SP
    Junior Member bubuy22's Avatar
    cine modeaza consola gamecube sa dea un pm sau la id iulianar1988

  9. #9 SP
    Junior Member bubuy22's Avatar
    salut,tatarumarian,ce ai la el si la ce pret??

    ---------- Post added 16-02-2012 at 06:58 PM ----------

    salut ce ai la el si cu cat il dai?

  10. #10 SP
    Junior Member bubuy22's Avatar
    salut ce ai la ea si cu cat?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. InFeCtuS ModChip By Sacaluka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 0 Last Post: 10-09-2009, 00:48
  2. Belzar PS3 Modchip By Mario in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 27-08-2009, 23:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts