Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 33 of 33

Thread: Cat credeti ca va mai rezista PS2-ul in magazine?

  1. #21 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar
    @dristiandark, nice one . Cat despre viata PS2-ului, nu stiu ce sa zic, eu am detinut PS2 si am avut niste seri super cu el (acum don't think dirty ). Eu l-am vandut pentru simplul fapt ca vreau sa imi iau PS3, pentru ca daca va uitati la avatar-ul meu, va dati seama instant ce urmaresc.

  2. #22 SP
    Member Mircea's Avatar
    Ce bucurie daca ar fi bagat si in PS3 SLim compatibilitate cu jocurile de PS2 cum a fost la grasul de 40 GB .Inca mai mulg vaca, daca se termina productia de PS2 poate fac si ei un update de soft la PS3 sa putem rula si jocuri de ps2 (daca se poate, nu stiu daca tine de hardarwe sau software)

  3. #23 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Mircea View Post
    Ce bucurie daca ar fi bagat si in PS3 SLim compatibilitate cu jocurile de PS2 cum a fost la grasul de 40 GB .Inca mai mulg vaca, daca se termina productia de PS2 poate fac si ei un update de soft la PS3 sa putem rula si jocuri de ps2 (daca se poate, nu stiu daca tine de hardarwe sau software)
    update la soft de ps 3 nu o sa vezi,ce o sa vezi sigur,jocuri de ps2 pe store iar unele remasterizate,am citit pe undeva chestia asta si desi lumea spune ca e un zvon eu tind sa il cred mai ales ca vor scoate bani frumosi din nou,parerea mea.

  4. #24 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Acelasi lucru s-a spus si despre PS3... Si sa nu uitam ca si primele modele au compatibilitatea cam pe la... 10%?
    Serios acum, nu vor fi compatibile 100% niciodata. De ce sa faca asta, cand pot scoate bani din nou din "remake"-uri? Mai ales acum ca multe din titlurile de PS2 vor ajunge pe NGP... ermm.. Vita
    Exista o mica problema in logica ta PS2 e doar cu o generatie in spatele PS3-ului si va fi cu 2 generatii in spatele PS4-ului. Deci ar trebui sa compari cu PS3 care emuleaza PS1, nu PS2. Si din ce stiu eu PS3 emuleaza cam toate jocurile de PS1 (ca o face mai bine sau mai rau e alta poveste).

  5. #25 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Va rezista pana la lansarea urmatoarei generatii (PS4). Avand in vederele ultimele zvonuri conform carora urmatorul Xbox isi va face aparitia anul viitor (sau va fi prezentat anul viitor), dar si faptul ca Wii U va fi lansat in 2012... cred ca cel tarziu in 2013 vom vedea aceasta noua consola.

  6. #26 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Va rezista pana cand vrea sony sa-l tina.Sony PS2 a fost si este si va fi forever after cea mai buna consola de jocuri produsa vreodata pentru ca ea a dat startul noii ere de gaming si ea a fost consola care ne-a deschis portile spre descoperirea tehnologiei.So,SONY PS2 RESPECT FOREVER!!!!!!!

  7. #27 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Exista o mica problema in logica ta PS2 e doar cu o generatie in spatele PS3-ului si va fi cu 2 generatii in spatele PS4-ului. Deci ar trebui sa compari cu PS3 care emuleaza PS1, nu PS2. Si din ce stiu eu PS3 emuleaza cam toate jocurile de PS1 (ca o face mai bine sau mai rau e alta poveste).
    Nu stiu de ce vezi tu o problema in logica mea... si in nici-un caz nu vad de ce ar trebui sa gandesc ca tine si sa compar cu ce doresti tu. Eu vorbeam de emularea PS2-ului pe PS3, care e sucky (sau non-existent)... si de promisiunile Sony de a rezolva compatibilitatea 100% a titlurilor de PS2 cu PS3-ul... Tu poti vorbi despre orice altceva doresti.

    In alta ordine de idei, cred ca PS2-ul a rezistat atat de mult pentru ca nu a avut cartile de credit si datele personale stocate in .txt

  8. #28 SP
    Junior Member neluman's Avatar
    consola inca mai vinde, este referinta in domeniu.
    nu stiu daca vor mai atinge asemenea performante sony...cred ca ps2 va dura mult si bine, pana ce tehnologia nu va mai permite conectarea ei la tv

  9. #29 SP
    Junior Member eGamer's Avatar
    Vad ca se discuta despre PS4.S-a anuntat ceva de el?
    Eu unul nu cred ca asa repede vor scoate PS4.Daca Sony a tinut atata timp Ps2-ul pe piata fara sa mai scoata inca o consola probabil asa vor face si cu ps3

  10. #30 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by neluman View Post
    consola inca mai vinde, este referinta in domeniu.
    nu stiu daca vor mai atinge asemenea performante sony...cred ca ps2 va dura mult si bine, pana ce tehnologia nu va mai permite conectarea ei la tv
    Nelule, ce spui tu este irelevant

  11. #31 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by eGamer View Post
    Vad ca se discuta despre PS4.S-a anuntat ceva de el?
    Eu unul nu cred ca asa repede vor scoate PS4.Daca Sony a tinut atata timp Ps2-ul pe piata fara sa mai scoata inca o consola probabil asa vor face si cu ps3
    E de la caldura ? Cat au tinut Sony PS2-ul fara sa scoata o noua consola ? Fix 6 ani. Adica in toamna anului 2006 au scos PS3. Tic, tac. Anul viitor vor fi 6 ani de la PS3. Ghici oare ce se intampla.

  12. #32 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Tic, tac. Anul viitor vor fi 6 ani de la PS3. Ghici oare ce se intampla.
    Sfarsitul lumii

  13. #33 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Sfarsitul lumii
    Da ! Sper sa se faca si un joc fain cu subiectul asta si sa-l jucam pe urmatoarea consola Sony

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 33 Last Post: 06-06-2009, 21:21

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts