Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 149

Thread: Clubul PlayStation 1 - PSX

  1. #41 SP
    Junior Member sicatiglari's Avatar
    salut , am o consola de ps1 de vanzare , e versiunea pal asa mai rotunjita , am o maneta , doua memory carduri , e modat , toata cablaria , dar nu am nici un joc.. , il vand ..

    eu nu am reusit sa fac rost de niste cd-uri sa il probez , l-am luat de la un prieten apropiat..

    pun si niste poze
    Attached Images Attached Images dsc01831_edited.jpg dsc01832_edited.jpg dsc01833_edited.jpg dsc01834_edited.jpg

  2. #42 SP
    Member SiCK's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105x View Post
    Dap ^^ desi si eu miam pierdut salvarea si nush cum reusesc de fiecare data dupa ce intru intr-o manie de-l rejoc o pierd deci de fiecare data o iau de la inceput

    PS uite inca o amintire faina:



    Si asta lam jucat pana la exasperare pana am dat de naru mai tii minte ce dementiala era ea asa pitica cu sabia aia mare ? lol
    OMG man,imi amintesc cand am dat 40DM (Deutsche Mark for you newer dudes) pe BAT III.Era un pic zgariat,second hand nici nu avea manual... damn,1997..sau '98,nici nu mai stiu.A fost in primele 3 jocuri care le-am avut pe PSX,langa Crash II si Tomb R. II.Mai avusesem Disruptor (un FPS ) si Warhawk (un joc praf).

  3. #43 SP
    Junior Member sicatiglari's Avatar
    60 ron , vrea cineva ?

  4. #44 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...�și mai aduce aminte cineva de Crash Bash? Now that was a FUN game!



    Mor de dorul lui!

    ...eu �ncă sper să scoată cei de la Naughty Dog un disc...cu toate jocurile Crash Bandicoot & Co. - Crash Ultimate Collection (sau ceva de genul...).
    Attached Images Attached Images crash_bash_pal.jpg

  5. #45 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Crash Bash si Crash team racing ah the memories , poate sa zica cine ce a vrea cum ar fii clona dupa mario kart etc da Crash Team Racing a fost super.



    PS: si acuma il mai joc :3

  6. #46 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    M�ine trebuie să-mi sosească Crash Team Racing!

  7. #47 SP
    raf
    Member raf's Avatar
    O super consola pe care inca ma mai joc cu placere, avand in palmaresul ei unul dintre jocurile mele preferate Alundra.
    Acesta rivalizeaza cu Zelda dupa parerea mea de la egal la egal, dupa el e Alundra 2 desi este unpic mai slabut, nici predecesoarele lor nu sunt de lepadat, toata seria mi-a placut de altfel enorm LandStalker, TimeStalkers... dar uitati aici introul de la Alundra pe PSX, cei care au avut onoarea sa il joace la vremea lui au fost truly norocosi, i now i whas

  8. #48 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Quote Originally Posted by sicatiglari View Post
    60 ron , vrea cineva ?
    Ti-l iau eu

  9. #49 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by raf View Post
    cei care au avut onoarea sa il joace la vremea lui au fost truly norocosi, i now i whas
    Sunt norocosi indiferent in ce vreme il joaca acesta este unul din jocuriile acelea ce nu imbatranesc niciodata. Ii timpul sa pomenesc de my number one all time favorite game (desi mas mira sa nu fii zis deja de el Ronan dar meah mi lene sa verific )

    Ace Combat 3 electrosphere joc de 10/10 pentru mine nici in ziua de azi nu am reusit sa dau de un vreun joc cu o tema similara in care sa am aceeasi satisfactie ca in el, sa numai vorbesc ca si acuma il joc lol.

    Op:



    Gameplay:


  10. #50 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...ei ce vremuri! DE AUR!

    Eu aveam versiunea Japoneză (NTSC-J)...mi-a trebuit ceva să �nvăț meniurile

    Pot zice că toată experiența asta...mi-a alimentat iubirea pentru jocurile japoneze respectiv limba japoneză.

  11. #51 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    ^Same here desi eu am pus mana si pe cea europeana dar nu sa putut compara cu calitatea celei japoneze in the end i owned them both XD ( cea europeana: no story, misiunile reduse considerabil (cel japonez find pe 2 CD-uri cel european pe un cd)).

  12. #52 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    PS1?????? Ce vremuri. Nici nu vreau sa-mi amintesc. Cred ca a fost singura consola care mi-a distras atentia de la Nintendo. Platforma longeviva. Detin PS1 si PS ONE (asta il tin pt ca si ecran LCD la el). Jocuri originale la platforma asta nu prea am, decat un Teken 2, Bloody Roar si Tomb Raider 3 (care nu ma pasioneaza deloc). Controlere is carduri pentru ele la discretie. Vreau Castlevania (scumpe si rare) si seria RE. Dupa astea vor mai urma si altele (probabil)

    De ce nu este sticky acest topic?

  13. #53 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...eu �ncă mai sper la o continuare a seriei Bloody Roar (Pe PS3 sau X360) indiferent.

  14. #54 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Asa cum sper eu sa mai apara Duke Nukem Forever (asta macar s-a lucrat la el, si inca destul) si System Shock 3. O sa ramanem cu speranta

  15. #55 SP
    CR7
    Junior Member CR7's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...�și mai aduce aminte cineva de Crash Bash? Now that was a FUN game!

    YouTube - Crash Bash walkthrough part 1

    Mor de dorul lui!

    ...eu �ncă sper să scoată cei de la Naughty Dog un disc...cu toate jocurile Crash Bandicoot & Co. - Crash Ultimate Collection (sau ceva de genul...).

    Ce mai jucam Crash Bash si CTR acum cativa ani... Foarte misto jocurile , mai ales in 2.
    Inca mai am consola pe undeva prin dulap , impreuna cu vreo 40 de jocuri.

  16. #56 SP
    Member playgame's Avatar

  17. #57 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    This is part 1 of a PS1 games montage with 100 games being shown.

    This is footage of Playstation 1 games as played on a Playstation 2 with texture smoothing on (wherever applicable) to give the games the best visual presentation possible. All of these games are from my own personal collection. I do not use roms in my vids. I own legal copies of all the games shown in this vid.

    Also, consider every game in a series shown to represent that particular series with the exception of Final Fantasy, and a few others. I wanted to keep the repetition down.

    NOTE: I mislabeled Final Fantasy Chronicles (Chrono Trigger)as FF Anthology when I made the vid.
    PS1 Games Montage Part 1

    ...memories!

    ---------- Post added 15-01-2010 at 10:13 AM ----------

    This is part 2 of a PS1 games montage with 100 games being shown.

    This is footage of Playstation 1 games as played on a Playstation 2 with texture smoothing on (wherever applicable) to give the games the best visual presentation possible. All of these games are from my own personal collection (except for the footage of Spyro 2 and Xenogears whaich I captured from Demo disks, because I don't own those two games). I do not use roms in my vids. I own legal copies of all the games shown in this vid.

    Also, consider every game in a series shown to represent that particular series with the exception of Final Fantasy, and a few others. I wanted to keep the repetition down.
    PS1 Games Montage Part 2

    ...no comment.

  18. #58 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  19. #59 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  20. #60 SP
    Junior Member danielb's Avatar
    Salut baieti(si fete )!
    Pentru cine e interesat, donez jocul Libero Grande. Ocupa spatiul degeaba si m-am saturat sa tot sterg carcasa de praf . Vine cu carcasa(sparta), carticica, disc + inca un disc demo. E cam zgariat dar din cate stiu merge, l-am testat pe un ps2 si a functionat. Sunt din bucuresti si ne putem vedea maine seara - bineinteles , beneficiarul se va deplasa la mine. Primul venit primul servit! Ma puteti contacta pe PM. Bafta!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 06-12-2015, 14:10
  2. Replies: 0 Last Post: 06-12-2015, 12:49
  3. Replies: 0 Last Post: 06-12-2015, 12:45
  4. Replies: 0 Last Post: 06-12-2015, 12:31
  5. Replies: 0 Last Post: 06-12-2015, 12:20

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts