Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: O mica problema (intrebare) despre 1080p input

  1. #1 SP
    Junior Member gabor_zones's Avatar

    Question O mica problema (intrebare) despre 1080p input

    am achizitionat de vro jumate de an o plasma LG42PG100R si ca tot au scos cei de la sony PS3 Slim sunt foarte hotarat sa imi iau unu .. ideea e ca pe tv meu scrie HD Ready dar scrie si 1080p input acum nu prea inteleg ca am tot cautat pe google dar nu prea am gasit un raspuns precis cum e pana la urma o sa pot seta ps3-ul la 1080p si sa ruleze acesta rezolutie ? sau o sa accepte 1080p dar rezolutia nu va fi cea normala de 1080p sau nu o sa pot seta 1080p ?. daca e cineva care sa imi dea un raspuns cat mai sigur ii multumesc

  2. #2 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Televizorul tau este HD Ready, adica rezolutia lui nativa este de 1280x720, adica 720p. Pe langa aceasta rezolutie, el va accepta si 1080p, dar iti va face downscale la 720p. Nu vei avea nicio problema in a baga input 1080p.

  3. #3 SP
    Banned Venom's Avatar
    Cum bine a zis predecesorul meu, ideea este ca-ti face un downscalling la 720p. Este o chestie de marketing deoarece in ziua de azi mai toate TVurile accepta intrare 1080p. In trecut nu acceptau si de-aia se lauda si ei cu (vezi doamne) "un nou feature".

  4. #4 SP
    Junior Member gabor_zones's Avatar
    aha dar daca face downscale la 720p inseamna ca va trebui sa setez la 720p ca sa nu mai faca downscale ma gandesc ca nu o sa se vada mai bine pe 1080p ...?

  5. #5 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Ti se va vedea pe 1080p la fel cum ti se vede pe 720p, deci pot seta cum vrei tu.

  6. #6 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Cu alte cuvinte, nu e FullHD.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. O mica intrebare By Maxbleik in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 2 Last Post: 15-04-2011, 19:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts