Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Altex sau Emag ? Sau ... ?

  1. #1 SP
    Junior Member lionx1987's Avatar

    Altex sau Emag ? Sau ... ?

    Salut lume. Urmeaza sa "invit in familie" un TV mai nou. Am ajuns la concluzia ca 81 de cm e perfect. M-am interesat peste tot de diferente intre LED si LCD, oricum inca nu m-am hotarat. Dar nu de asta am deschis thread-ul. In Iasi pot spune ca ar fi 2 magazine care zic eu ar fi oarecum de incredere, ALTEX si EMAG. Acum vine dilema .. De unde sa imi iau TV-ul ? Emag-ul are pret mai mic fata de Altex, la majoritatea produselor, dar Altex are service autorizat pentru toate marcile pe care le distribuie. Sa dau 100-200 de lei in plus doar pentru ca Altex are service mai "jmecher" ? Oricum garantia e doar de 2 ani, si daca nu se strica nimic la el, s-au dus banii in plus pe geam. Dar daca se duce ceva la el, o sa imi para rau ca m-am zgarcit.

    Are careva povesti de zis, de bine sau de rau despre unu din cele 2 magazine, din punct de vedere a TV-urilor ? Nu ma intereseaza ca ti-ai cumparat periuta de dinti si nu ti-a acceptat-o inapoi dupa 10 zile. Sa ne rezumam doar la TV-uri.

    Iar daca cei din Iasi citesc asta, poate aveti voi alte sugestii de magazine serioase din care pot cumpara un TV la pret bun.

    Inca ceva, am vazut ca a aparut www.clickshop.ro, cica magazinul online a Romtelecom-ului (Clicknet).

    Sa dau un exemplu de preturi gasite de mine, in mare ar fi asa: Clickshop 1500, Emag 1700, Altex 1800. (Preturile sunt pentru 32LE4500)

    Pareri ?

  2. #2 SP
    Member Mircea's Avatar
    Eu am avut de-a face cu Emag la garantie cu un monitor LCD si s-a rezolvat rapid cu schimbarea lui cu altul.Eu zic sa alegi dupa pret.Emag avand si serviciul de extragarantie, daca nu-ti place cum se vede, apare ceva la el in 30 zile de la cumpararea, il trimiti si iti iei banii inapoi sau iti comanzi altul.
    Succese!!!

  3. #3 SP
    Member emanuel's Avatar
    Si eu zic sa mergi la pretul mai mic - emag-ul e destul de serios. CAt despre alte magazine din Iasi: stii ca sunt 2 altexuri, nu ? mai e un mediagalaxy, un domo (cel de la moldova), si poti incerca si la cele 2 carefour-uri - uneori au tv-uri la preturi foarte bune.

  4. #4 SP
    Junior Member lionx1987's Avatar
    Media Galaxy si Altex e acelasi lucru acum, Domo nu are o oferta prea buna la LCD-uri iar din Carrefour nu mi-as lua electronice.
    Ma bucur ca mi-a zis cineva ca a avut de a face cu Emag-ul si a ramas cu o idee buna, deci se pare ca voi ramane la Emag, avand pretul mai scazut.
    Multumesc de pareri

  5. #5 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Emag. Clar.

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si eu iti recomand Emag. Am luat de acolo X360, monitor, TV + tot calculatorul meu si al fratelui meu facute pe bucati si pana acum am avut probleme doar cu Monitor si X360 si ambele au fost inlocuite in mai putin de 30 de zile. Sunt cei mai seriosi. Nu degeaba sunt cei mai buni.

  7. #7 SP
    Junior Member ShadowAdy's Avatar
    Emag recomand si eu

  8. #8 SP
    Junior Member lionx1987's Avatar
    Ms, cred ca am prins ideea ca Emag e cel mai indicat. Consider ca se poate inchide thread-ul. Multumesc din nou.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. PlayStation eMag sau Altex By zazarSm in forum Console Club
    Replies: 7 Last Post: 27-07-2013, 11:02

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts