Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Problem internet/wi-fi

  1. #1 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

    Problem internet/wi-fi

    Umm, baieti, uitati cum sta treaba. Acum 2-3 zile am observat ca internetul merge foarte greu. Pe Live sa ma joc, nici vorba, se tot deconecteaza si de pe laptop/telefon/tableta. Am un router TP-Link WR841N. Am incercat sa ii dau si lui "Factory reset" si tot nu vrea. Merge foarte foarte greu. Pe laptop mai e cum mai e. Pot sa ma conectez la Google si siteuri mai light, dar cum ii dau de incarcat ceva cu mai mult continut, de exemplu ConsoleGames.ro, moare. Acum abia am reusit sa ma conectez cu telefonul ca sa pot posta asta. De la 10 am sunat pe la idiotii care ar trebui sa fie support-ul providerului meu de internet, tot au zis ca vin si nu au aparut. Si am sunat de 3 ori. Tot nimic. Stiti ce ar putea sa fie?


    P.S.: Cu ocazia asta rog si moderatorii sa nu ma ia in considerare la concursul cu review-urile deoarece nu am putut sa scriu mai nimic. Netul merge in reprize si atunci nu am loc de parinti Sper sa nu fiu banat ca si ii fac in ultimul hal pe minunatii de la net.

  2. #2 SP
    Member rascalov's Avatar
    Incearca sa faci un ''Reset'' de la butonul router-ului. Eventual incearca sa schimbi SSID si password. Daca tot nu merge, vorbeste serios cu providerul tau de internet.

  3. #3 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Am incercat astea deja. Sa aiba oare legatura ca este configurat pe MACul consolei? Nu aveam PCul acasa atunci si l-am folosit pe acela pentru activare. Nu stiu ce naiba ar putea sa aiba. Am mai patit asa dar s-a rezolvat rapid. Era de la ei. Acum nici macar nu mai ma baga in seama.

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Marinake, incearca intai conectare direct, fara router (pune laptopul direct pe net). Daca asa se incarca totul OK, inseamna ca e routerul de vina, si il duci frumos la garantie. Daca si asa se incarca totul cu probleme, inseamna ca fie ai probleme cu providerul (si le dai un call si le spui exact ce si cum), fie ai laptop-ul virusat sau cu probleme (caz in care incearca cu un alt PC/laptop daca poti - daca si acela face la fel, atunci e clar si te iei de provider).

    Cat despre review, nu e nevoie mare de net... poti sa-l scrii text pe email si sa-l trimiti pe adresa cg.

  5. #5 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Ok. Am vorbit cu minunatii de la net. Sunt provider local, nu am mari asteptari.

  6. #6 SP
    Member florent's Avatar
    Am fix acelasi router si mi-a mers si mie prost netul acum 3 zile . La PSN abia se conecta si se deconecta imediat , la fel si pe serverele EA Sports .
    Deci ori e conspiratia routerelor TP-Link ori a mers PSN-ul prost de la ei

  7. #7 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Sunt pe Xbox Live. S-a rezolvat problema. Era un port prost sus pe stalp.

    Vine reviewul in seara asta. Poate reusesc sa le urc pe ambele.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Little Problem By ConsoleWOLF in forum Help Desk
    Replies: 3 Last Post: 17-03-2011, 02:07
  2. Psp problem By Danny14 in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 15 Last Post: 25-06-2010, 12:23
  3. UMD Problem By Ayrton in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 4 Last Post: 08-06-2010, 21:05
  4. Pc Genuine Problem By Ayrton in forum Hardware
    Replies: 5 Last Post: 25-03-2010, 05:04
  5. Tv Problem By Devergo in forum Hardware
    Replies: 3 Last Post: 24-12-2009, 16:24

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts