Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Problema Mozilla Thunderbird

  1. #1 SP
    Member AVoF's Avatar

    Problema Mozilla Thunderbird

    Am nevoie sa ma ajutati cat mai repede in legatura cu o problema:

    Este pe calculator instalat win7 + thunderbird(banuiesc ca ultima versiune).Problema este urmatoarea, sunt 2 utilizatori care pot trimite mail-uri iar azi cand s-a incercat trimiterea unui mail a aparut o fereastra in care se cerea UserName si Password, s-a scris numele de utilizator si parola dupa care s-a dat send si nu s-a intamplat nimic, mail-urile nu se mai trimit.Pana astazi nu a aparut acea fereastra iar mailurile trimise nu apar nici macar la ''send messages''.

    Am nevoie sa ma ajutati va rog cu aceasta problema, nu pot umbla pe acel PC pana cand ma duc la persoana in cauza si trebuie sa fiu informat bine, chiar am nevoie sa rezolv si sa se pastreze si acest client de mail, nu se vrea trecerea pe altceva.Multumesc mult si astept orice sfat legat de o rezolvare.

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    AVoF: verifica in primul rand milioanele de fisiere temporare create de Thunderbird. Eu asa am rezolvat ultima oara (stergandu-le). Si sincer, treci la un client de mail mai serios (cum ar fi TheBat!)

    P.S. Daca nici asa nu se rezolva, verifica nu care cumva sa se fi schimbat parola la contul acela... creeaza-l temporar pe un Outlook ceva si vezi daca face la fel.

  3. #3 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Vezi ca CCleaner are si cleaner pentru Thunderbird, incearca-l.

  4. #4 SP
    Member AVoF's Avatar
    Multumesc de raspunsuri, sa vad cum pot face si sa rezolv.

    GSOL: nu am vazut nicaieri ceva pentru Thunderbird, cum se numeste mai exact?

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Probabil s-a referit ca in CCleaner ai si optiuni pt. a sterge temporarele lui Thunderbird... fara sa faci tu asta manual. Sa nu te sperii insa daca "takes forever". Pe ultimul PC pe care am descoperit problema, erau cateva sute de mii de fisiere temporare, mici. A durat mai bine de o ora sa le stearga...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 57 Last Post: 14-11-2017, 17:38
  2. Problema!!!!! By BoTeAlEx in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 0 Last Post: 25-03-2011, 17:00
  3. Problema By daredevil in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 4 Last Post: 03-12-2010, 21:50
  4. Problema By adiandrei1 in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 17-05-2010, 07:11
  5. Zvon: Mozilla Firefox vine pe PS3? By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 20-11-2009, 21:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts