Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: Adobe Photoshop CS6

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Adobe Photoshop CS6

    Well, dupa aproape 2 ani de la ultima versiune, se pare ca Photoshop CS6 isi schimba look-ul si vine cu tool-uri cu adevarat interesante. Si cel mai interesant lucru este ca (minune) Adobe ofera o varianta beta in mod gratuit. Get it from here: Adobe Photoshop CS6 Beta | digital image editing software - Adobe Labs


  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Intr-adevar. L-am instalat si eu putin mai devreme si am pierdut putin timp. Este foarte bun si-mi place mult mai mult interfata asta pe negru (la butoane ma refer). O sa ma mai joc cu el

  3. #3 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca si asta o sa fie 200$, o sa zic pas.

  4. #4 SP
    Member Cata96's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Daca si asta o sa fie 200$, o sa zic pas.
    Daca ar fi doar 200 de $ ....
    Doar upgradeul e atat

  5. #5 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Cata96 View Post
    Daca ar fi doar 200 de $ ....
    Doar upgradeul e atat
    Ok, pas

  6. #6 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    ME GUSTA
    Attached Images Attached Images me-gusta.jpg

  7. #7 SP
    Member Cata96's Avatar
    Wow
    Acum am vazut ca au si optiune de 3d


    Care ma invata si pe mine sa o folosesc?

  8. #8 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Ok, pas
    Daca este la o facultate unde se foloseste programul, exista tot felul de burse si reduceri. Daca il vrei doar pentru uz personal sau chiar sa muncesti in el, din pacate, ai pretul full...

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Daca il vrei doar pentru uz personal sau chiar sa muncesti in el, din pacate, ai pretul full...
    Doar nu degeaba fac cei de la Adobe cele mai scumpe party-uri din lume, nu?

    Serios acum... depinde ce faci cu Photoshop-ul. Daca faci ceva normal la cap exista alternative (Gimp, Paint.NET & Co. pe PC, o tona de apps pe iPad - inclusiv un Photoshop de 9 USD), daca vrei ceva mai mult, inseamna ca faci bani cu el. Daca faci bani, inseamna ca ai cu ce sa-l cumperi

  10. #10 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Uita-te la avatarul meu spre exemplu, e facut in Photoshop. Nu cred ca reusea Cata96 sa-l faca in Paint sau altceva. Sa fim seriosi. L-a facut si nu l-a vandut, nu a facut bani de pe urma lui. Stiu foarte multi care folosesc Photoshop din pura placere de a lucra, fara a face bani.

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Uita-te la avatarul meu spre exemplu, e facut in Photoshop. Nu cred ca reusea Cata96 sa-l faca in Paint sau altceva.
    Eu zic sa nu mai fii asa convins. In Gimp se poate face tot ce se face si in Photoshop, and it's free!
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Stiu foarte multi care folosesc Photoshop din pura placere de a lucra, fara a face bani.
    Daca au cumparat Photoshop-ul si nu fac bani, atunci cred ca au prea multi (bani). Sau nu l-au cumparat si atunci fura...

  12. #12 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    O sa incerc si eu Gimp in cazul asta. Dar sincer, am avut Photoshop, un trial de 14 sau 30 de zile si cand am prins gustul si am invatat sa fac una, alta, s-a terminat trial-ul. Oricum, incerc si Gimp.

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ai aici Gimp 2.7.6 Unnoficial pt. Windows: Partha's Place. Vezi ca poti downloada chiar varianta portable (ruleaza pana si de pe stick).
    Iese 2.8 in curand
    Attached Images Attached Images gimp-2.7.6-screen-960x540.jpg

  14. #14 SP
    Member Cata96's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ai aici 2.7.6 Unnoficial pt. Windows: Partha's Place. Vezi ca poti downloada chiar varianta portable (ruleaza pana si de pe stick).
    Iese 2.8 in curand
    Care e treaba cu astea portabile?
    Adica sunt free sau cum?
    Ca eu pe adobe.com nu am gasit pt photoshop

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Cata96 View Post
    Care e treaba cu astea portabile?
    Adica sunt free sau cum?
    Ca eu pe adobe.com nu am gasit pt photoshop
    Despre ce vorbesti? Varianta portable este pentru Gimp, nu Photoshop... Gimp este free, portable sau nu. Photoshop nu (doar beta-ul, la care ai link mai sus exact la pagina de download): Download Adobe Photoshop CS6 Beta - Adobe Labs

  16. #16 SP
    Member Cata96's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Despre ce vorbesti? Varianta portable este pentru Gimp, nu Photoshop... Gimp este free, portable sau nu. Photoshop nu (doar beta-ul, la care ai link mai sus exact la pagina de download): Download Adobe Photoshop CS6 Beta - Adobe Labs
    Pai eu vorbeam de photoshop...adica de unde pot lua de ex vers portabila la CS5 si poate CS6?

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Cata96 View Post
    Pai eu vorbeam de photoshop...adica de unde pot lua de ex vers portabila la CS5 si poate CS6?
    De la magazin?!? Eu vorbeam de Gimp... fii mai atent te rog. CS5 si poate CS6 sunt produse comerciale, cum sa fie portable (adica sa ruleze la oricine de pe stick)?

  18. #18 SP
    Member Cata96's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    De la magazin?!? Eu vorbeam de Gimp... fii mai atent te rog. CS5 si poate CS6 sunt produse comerciale, cum sa fie portable (adica sa ruleze la oricine de pe stick)?
    Stiu ca vorbeai de GIMP.
    Dar eu intrebam de unde se va putea cumpara CS6 versiunea portabila...
    Pentru ca CS5 avea versiune portabila deci si asta trebuie sa aiba...

  19. #19 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Portabil inseamna ca le poti rula fara sa le instalezi / le poti rula de pe stick. Se intampla asta, de obicei, la programele necomerciale. Photoshop este un produs mult prea complex si mult prea mare pentru a fi facut portabil. Desi exista cateva variante neoficiale, dar astea au probleme. Din cate stiu, Adobe nu a scos niciodata o varianta portabila la Photoshop, s-ar putea insa sa ma insel.

  20. #20 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cata96 se ofera la varianta warez, pentru ca nu exista variante portabile de vanzare... caz in care nu-l pot ajuta. Chiar daca ar exista, aceasta ar fi pentru o versiune finala, nu un beta asa cum este CS6 acum.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Adobe CS5 By MonkY in forum Foto & Video
    Replies: 37 Last Post: 02-08-2012, 14:10
  2. Replies: 1 Last Post: 08-10-2011, 07:12
  3. Photoshop Help By Bobby in forum Offtopic
    Replies: 3 Last Post: 19-03-2009, 02:42

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts