Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Pareri? Fujifilm FinePix S4200 sau Nikon Coolpix L310?

  1. #1 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar

    Pareri? Fujifilm FinePix S4200 sau Nikon Coolpix L310?

    urmeaza sa imi iau un aparat nou si am de ales dintre astea 2
    Aparat foto digital Fujifilm FinePix S4200, 14MP, Black S4200 - eMAG.ro
    Aparat foto digital Nikon Coolpix L310, 14.1MP, Black VNA170E1 - eMAG.ro


    la prima vedere nikon-ul pare mai bun. singura arie unde il bate fuji are fi zoom-ul optic.
    dar din cate stiu eu am avut tot fuji inainte, dar un model mai slab, are foarte multe optiuni la setari...pe cand nikon am inteles ca nu are asa multe.

  2. #2 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Eu nu as cumpara o struto-camila de genul asta. E mare, nu ai cine stie ce rezultate cu ea si in final probabil regreti achizita. Cred ca un point and shoot ar fi mai indicat.

  3. #3 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Am Nikon Coolpix L310 si pot sa-ti spun ca sunt foarte multumit. Bine construit, destul de rezistent si are un consum foarte scazut al bateriilor. Face poze bune si filmeaza foarte bine (eu pentru asta l-am luat, pentru a filma). Cu acel Fuji m-am jucat in showroom-ul de la emag si nu mi-a placut.

  4. #4 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    @pizzi ai facut si ceva poze macro? ca eu am acvariu si fac poze si la pesti si ma interesa in special cum face nikon-ul poze macro. am avut un fuji inainte si am fost foarte multumit de el, dar din pacate l-am pierdut. nikon are sa faci multe setari manuale ale pozelor....partea cu filmatul ma intereseaza mai putin.
    @x2x chiar nu inteleg la ce te referi? point and shot camera este pentru a face poze normale. eu stiu de amator. eu nu vreau asta. vreau una si cu zoom optic maricel, ceva setari, sa pot face si niste poze macro. cu vechiul fuji puteam sa fac poze la o musca...si se vedea extraordinar de clara poza...

  5. #5 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Da. Primul lucru care l-am testat dupa ce am filmat cu el, a fost macro-ul. Am mai avut cateva aparate foto Nikon si asta are cel mai bun macro dintre toate, de departe. Il poti vedea si in showroom-ul de la Crangasi.

  6. #6 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    ai putea te rog sa faci o poza macro...la ceva mai mic...si sa o urci pe net...sa vad si eu?
    si la setari? ai ce alege sau majoritatea sunt auto?

  7. #7 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Am sa fac in seara asta cand ajung acasa. Ai destule setari, insa, eu l-am folosit doar pe auto momentan. Nu prea am avut timp sa ma joc cu el.

  8. #8 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    k.ms mult.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts