Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 2 of 2

Thread: Sfat achizitie Mediaplayer sau placa audio externa ?!

  1. #1 SP
    Junior Member gaby_usky's Avatar

    Question Sfat achizitie Mediaplayer sau placa audio externa ?!

    Salutare Domnilor,

    Am si eu rugamintea sa ma ajutati cu un sfat.
    Vreau sa imi achizitionez un Mediaplayer si nu stiu ce alegere sa fac.
    Am nevoie de a vedea filme gen MKV , ISO (in special pentru BlueRay) filme la claritate bune si 3D .
    Vreau sa imi transmita si un sunet 5.1 `adevarat` am un system 5.1 Logitech Z906 .
    TV-ul la care v-a fi legat este un Samsung 48H8000.
    Eu momentan am legat tableta (Asus T100 cu windows 8.1) la tv dar parca tot nu sunt multumit de claritatea audio care mi-o da tableta , ea fiind conectata la tv (HDMI - Micro HDMI ) iar tv-ul conectat la system cu cablu optic.
    Sau imi recomandati sa imi iau o placa de sunet externa la tableta gen (Creative X-FI Surround PRO 5.1/ USB) si sa folosesc tableta conectata la un HDD extern si sa o folosesc pe mediaplayer?
    Va rog sa ma ajutati sa fac o alegere buna.

    Va multumesc mult.

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sincer, mi se pare cam aiurea sa stai cu tableta agatata de o placa de sunet, de un hdmi and so on... Ori faci un sistem sa playeze wireless (asa cum o face orice iPad via Airplay - AppleTV sau orice device care stie de Airplay), ori pui un player dedicat si lasi tableta linistita, pentru altele.

    Ca player ti-as recomanda fie ceva super customizabil cu Android, gen Mini PC PNI Multimedia cu Android MiniX NEO X8-H, Ultra HD, Wi-Fi, Android 4.4 KitKat + Airmouse Minix M1 - eMAG.ro, fie fie Egreat, WD Live, etc...

    Un player al naibii de puternic cu Android (cred ca cel mai puternic de pe piata) ar fi acesta. Poate si stie 4K, are si HDMI In si Out, 4GB RAM, stie 802.11 ac si LAN Gigabit... are tone de intrari... Insa il gasesti mai greu prin UE (si e cam in faze incipiente cu firmware-ul). Uite mai jos un mic "review" la UGOOS UT3 varianta cu 2GB RAM:


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Sfat achizitie: PC vs PS3 By namehere44 in forum Console Club
    Replies: 36 Last Post: 07-08-2013, 12:25
  2. Sfat Achizitie Xbox By imcristi in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 4 Last Post: 15-10-2012, 00:19
  3. Replies: 1 Last Post: 13-08-2008, 05:50

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts