Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Sfat achizitie smart tv

  1. #1 SP
    Member momi's Avatar

    Sfat achizitie smart tv

    Dupa o scurta cautare m am oprit asupra ...

    UE40F6400 - PREZENTARE GENERALĂ | SAMSUNG

    VIERA - Smart Viera LED - TX-L42ET60 - specifications - Romania

    ...sau daca cunoasteti alte modele mai bune cu un pret maxim de 600 -650 Euro ...

  2. #2 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Mai bine iti iei de la LG un smart TV 3D pasiv.

  3. #3 SP
    Member momi's Avatar
    ...Pai si Panasonicul tot 3D pasiv are ...crezi ca pentru 50 de euro mai putin merita un LG ?

    ...cred ca asta ar fi modelul...

    http://www.lg.com/ro/tv/lg-42LM620S-tv

  4. #4 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by momi View Post
    ...Pai si Panasonicul tot 3D pasiv are ...crezi ca pentru 50 de euro mai putin merita un LG ?

    ...cred ca asta ar fi modelul...

    Cat de SMART este televizorul tau 3D?
    Ochelarii 3D de la LG sunt mai ieftini, oricum primesti 4 perechi in pachet. LG-ul 42LM620S, pe langa ca are si tuner DVB-S (satelit), are si functia Dual Play (joci jocuri split-screen in doi si fiecare vede ecranul intreg). Exista ochelari speciali Dual Play (2 perechi de ochelari costa cam 80-100 ron), dar se pot confectiona din 2 perechi de ochelari 3D.

    Eu detin un 42LM615S si sunt multumit de el.

  5. #5 SP
    Member momi's Avatar
    Dintre cele trei variante am renuntat la samsung ...alte pareri legate de Panasonic si LG ...?

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Inainte sa trec la LG, am avut un Panasonic. Pas mai mare inapoi nu puteam face. Nu recomand LG. Desi intre ele e o distanta de vreo 5 ani, LG-ul are niste probleme de bleeding si luminozitate cum n-am mai vazut. Nu ma intreba te rog ce model e, nu mai stiu, e de 50" full HD. La fel era si Panasonic si era mai bun.

    Pe langa asta am mai avut experienta cu niste laptopuri unele cu panouri Samsung si unele cu LG. Cele cu LG mereu au avut probleme de luminozitate, pixeli morti sau praf dupa sticla. Pana si Apple a avut mari probleme cu panourile de la LG.

    Eu nu iti recomand LG deloc. Ia Panasonic. Dai un ban, dar stai in fata

  7. #7 SP
    Member momi's Avatar
    ...Alte pareri ??? ...sau v ati luat la tranta cu consolele si nu mai aveti timp de altceva ...haideti putin ajutor din partea voastra ca trebuie sa cumpar doua console noi si nu am tv ul adecvat situatiei....

  8. #8 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Daca iei Panasonic 3D, sa iei cu 3D pasiv.

  9. #9 SP
    Member momi's Avatar
    ...Pai toate modele de PANASONIC LED 2013 au 3D pasiv , au pastrat 3D activ doar pentru plasma .

  10. #10 SP
    Member momi's Avatar
    Multumesc pentru sfaturi ...am comandat si a sosit azi led ul panasonic de mai sus ...

    ...este clar , nu se compara nici cu samsung nici cu lg ...(in trecut am detinut doua modele de samsung si unul de LG)...iar pretul a fost cu doar 30 de euro mai mare ...la prima impresie imaginea este fluida si culorile foarte naturale ...recomand acest model si in special marca panasonic pentru calitatea materialelor si grija pentru detalii ...

    pentru mai multe informatii...Panasonic TX-L47ET60B/ TX-L47ET60 (ET60) 3D LED TV Review

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Sfat achizitie ps3 By bogdan10 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 10 Last Post: 09-08-2013, 19:05
  2. Sfat achizitie: PC vs PS3 By namehere44 in forum Console Club
    Replies: 36 Last Post: 07-08-2013, 12:25
  3. Sfat achizitie telefon By Gabriel4 in forum GSM
    Replies: 20 Last Post: 12-01-2011, 19:31
  4. Sfat achizitie consola! By sabinutzu99 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 20-12-2010, 10:56
  5. Sfat achizitie telefon By zappoo in forum GSM
    Replies: 20 Last Post: 12-03-2010, 16:11

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts