Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 406 of 501 FirstFirst ... 306 356 396 404 405 406 407 408 416 456 ... LastLast
Results 8,101 to 8,120 of 10006

Thread: SpamBox Reloaded :P

  1. #8101 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Guys, cei care aveti windows 7 cum v-ati pus firefox ca default browser? Am dat acolo la default programs, am dat pe firefox ca default browser insa nu vad optiunea .url. La internet explorer e bifata .url dar nu o pot debifa. Am incercat si din firefox, tools- options etc dar nici asa nu vrea. Cand dau clik pe un link pe mess tot in internet explorer mi-l deschide. Ce sa ii fac?

  2. #8102 SP
    Member LeGenD's Avatar

  3. #8103 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathWings View Post
    Scrisul corect din punct de vedere gramatical ar trebui sa fie la fel de "natural" ca si mersul, sunt reguli ce le-am invatat cand eram mici (atunci cand mintea e inca "frageda" si asimileaza totul foarte bine). Mi se pare groaznic atunci cand vad posturi de genul asta http://www.consolegames.ro/forum/219611-post1.html. A gresi e omeneste, insa cand vezi asa ceva parca iti vine sa te dai cu capul de toate zidurile
    Acela e un caz clasic de roman care dupa nici 2 luni de stat in Franta (a se inlocui cu Spania, Italia, etc.) a si uitat cum se scrie corect romaneste. Mi se par jenante astfel de exemple. Am prieteni care stau de mai bine de 20 de ani in Germania, si vorbesc si scriu PERFECT romaneste. Nu e o scuza... e mai degraba o lene mentala (sau poate nu e loc de mai multe limbi )

  4. #8104 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Quote Originally Posted by LeGenD View Post

    Daca ai fi incercat sa ma ajuti si nu doar sa faci un post ai fi vazut ca am incercat deja asta si degeaba. Alte sugestii va rog?

  5. #8105 SP
    Banned FormableTube's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Acela e un caz clasic de roman care dupa nici 2 luni de stat in Franta (a se inlocui cu Spania, Italia, etc.) a si uitat cum se scrie corect romaneste.
    Sau nu a stiut

  6. #8106 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Acela e un caz clasic de roman care dupa nici 2 luni de stat in Franta (a se inlocui cu Spania, Italia, etc.) a si uitat cum se scrie corect romaneste. Mi se par jenante astfel de exemple. Am prieteni care stau de mai bine de 20 de ani in Germania, si vorbesc si scriu PERFECT romaneste. Nu e o scuza... e mai degraba o lene mentala (sau poate nu e loc de mai multe limbi )
    Sau scarba fata de limba romana

  7. #8107 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Strike105X: daca suntem gameri nu inseamna ca trebuie sa ignoram limba romana si sa ajungem la posturi imbecile ca pe IRC sau pe hub-uri si forumuri de 2 lei. Noi am creat CG-ul tocmai pentru a demonstra ca a fi consolist/gamer nu este automat o asociere cu niste specimene aflate undeva la marginea societatii. Daca ani de zile un gamer era asociat cu individul care isi pierdea viata printr-un internet cafe jucand non-stop CounterStrike... well, cred ca noi putem demonstra si contrariul.

    Referitor la partea cu "acesta este un forum... ar trebui lasata mai moale si cu gramatica"... sorry, dar daca pe un forum nu iti poti rapi 2 secunde ca sa recitesti si sa repari ceea ce ai scris, atunci ma indoiesc ca in real-time te descurci mai bine. Sa nu mai vorbim de faptul ca tot ceea ce ai scris pe un forum va ramane scris forever. Si ma indoiesc ca iti va face placere sa revii peste 10 ani sa vezi ce aberatii ai scris
    Acuma nu ma intelege gresit nu zic sa macelarim limba romana lol, precum specimene de genu Mario, de exemplu, care in fiecare post cel facea te ingrozeai intai de cum macelareste limba si dupa de aberatii, normal ca asa ceva nu ignori. Dar greseli se mai intampla, mai scapa din cand in cand tot ce zic este ca nu trebuie "dramatizat" de fiecare data si "facut din tantar, armasar" .

  8. #8108 SP
    Senior Member tray's Avatar
    WOW , anyone called the Grammar police?

  9. #8109 SP
    Member adiandrei1's Avatar
    -Care e diferenta dintre frigider si WC?
    -???
    -Nu stiti, imi inchipui ce-i la voi acasa....

  10. #8110 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Quote Originally Posted by Tsutsy View Post
    uneori sa gresesti te face sa fi om ..
    Nu ca n-am fi deja oameni....

  11. #8111 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    angelictouch ... nu te bagi la fotbal ??

  12. #8112 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    OMFG mi-am rupt ochelarii. Acum trebuie sa astept pana luni sa imi comand alta pereche/ sa ii repar/ sa imi monteze lentila la cea de a doua pereche.

  13. #8113 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar

  14. #8114 SP
    Member Tsutsy's Avatar
    Quote Originally Posted by Muthu Raoul View Post
    OMFG mi-am rupt ochelarii. Acum trebuie sa astept pana luni sa imi comand alta pereche/ sa ii repar/ sa imi monteze lentila la cea de a doua pereche.
    cum ai reusit?

  15. #8115 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Quote Originally Posted by Tsutsy View Post
    cum ai reusit?
    Poi, in urma mai multor exercitari de presiune asupra lor s-au rupt. Totul a culminat prin faptul ca am adormit cu ei pe ochi si cand m-am trezit i-am gasit desprinsi (ca norocul ca nu s-a rupt rama, s-a desprins doar un surub). A plecat mama cu soramea la MC si i-a dus cu ea, sper ca diseara sa pot juca BC2

  16. #8116 SP
    Member Tsutsy's Avatar
    Quote Originally Posted by Muthu Raoul View Post
    Poi, in urma mai multor exercitari de presiune asupra lor s-au rupt. Totul a culminat prin faptul ca am adormit cu ei pe ochi si cand m-am trezit i-am gasit desprinsi (ca norocul ca nu s-a rupt rama, s-a desprins doar un surub). A plecat mama cu soramea la MC si i-a dus cu ea, sper ca diseara sa pot juca BC2
    ahh , nu vezi deloc fara ei ? urat.. de ce nu iti faci lentile?
    gol cluj :X

  17. #8117 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Quote Originally Posted by Tsutsy View Post
    ahh , nu vezi deloc fara ei ? urat.. de ce nu iti faci lentile?
    gol cluj :X
    Eh... vad cat de cat (am +2.5 si + 3) dar simt deja ca mi-au obosit ochii.

  18. #8118 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    wumsjs.gif

  19. #8119 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Quote Originally Posted by Muthu Raoul View Post
    Eh... vad cat de cat (am +2.5 si + 3) dar simt deja ca mi-au obosit ochii.
    Cati ani ai?

  20. #8120 SP
    Senior Member tray's Avatar
    prin ce site ai pus gif-ul . imageshack?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 406 of 501 FirstFirst ... 306 356 396 404 405 406 407 408 416 456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Spambox XXL By Graft in forum Offtopic
    Replies: 10180 Last Post: 26-04-2024, 13:13
  2. SpamBox XL :> By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 15027 Last Post: 12-07-2012, 14:57
  3. Codemasters anunta GRID: Reloaded By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 03-03-2010, 15:22
  4. SpamBox plx ?! :D By N3O2005 in forum Offtopic
    Replies: 5120 Last Post: 15-08-2009, 21:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts