Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 398 of 501 FirstFirst ... 298 348 388 396 397 398 399 400 408 448 498 ... LastLast
Results 7,941 to 7,960 of 10006

Thread: SpamBox Reloaded :P

  1. #7941 SP
    Member Execitor's Avatar
    Succes celor de a VIII-a care sustin astazi testarea nationala la matematica

  2. #7942 SP
    Member adiandrei1's Avatar
    Daca o sa fie ca la romana nu o sa avem probleme.

  3. #7943 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    エスプガルーダII Black Label (1CC) Omake! ○○○のおまけ (Tateha/Ageha)
    Hope you like it

  4. #7944 SP
    Member Execitor's Avatar
    A fost usor!!

  5. #7945 SP
    Member adiandrei1's Avatar
    Pe naiba... Au reusit sa formuleze enunturile la unele probleme de te facea sa nu mai intelegi nimic.

  6. #7946 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    エスプガルーダII Black Label (1CC) Omake! ○○○のおまけ (Tateha/Ageha)
    Hope you like it
    nu inteleg nimic din video . m-am uitat 2 minute si nu m-am prins . Deci tu tragi cu lasere albastre . dar chestiile alea verzi ce sunt ? puncte ? de asemenea cum de nu a fost distrusa nava de proiectilele inamicului ? E ceva gen Ikaruga ? daca laserele inamice is la fel ca si scutul tau atuncea nu te pot rani ? Espgaluda face Gunbird sa para un joc banal (l-am terminat si a fost destul de greu )

  7. #7947 SP
    Member ciprianoss's Avatar
    Quote Originally Posted by adiandrei1 View Post
    Pe naiba... Au reusit sa formuleze enunturile la unele probleme de te facea sa nu mai intelegi nimic.
    ...
    Attached Images Attached Images whale.jpg

  8. #7948 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Oki, să le luăm �n ordine

    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    nu inteleg nimic din video . m-am uitat 2 minute si nu m-am prins . Deci tu tragi cu lasere albastre . dar chestiile alea verzi ce sunt ? puncte ?
    • Sunt două personaje Tateha și Ageha și fiecare are un pattern diferit. Chestiile alea verzi sunt cristale (mai sunt și chestii aurite numite gold ) și da, sunt puncte (la modul general) dar...fiecare are o particularitate. Cristalele permit să intrii �n slow motion și mențin această stare c�t timp ajung la 0, apoi intră �n joc aurul care (�n modul Omake!) oferă energie suplimentară (bara verde de jos) pentru a putea face evade. La 1000 de gold primești 50% energy. �n caz că bara de energie e plină goldul răm�ne la maxim (1000 pentru Omake!) și dublează numărul de cristale verzi contorizat - de aia goldul suferă o mutație (ca să zic așa) c�nd este un exces de cristale. Repet - astea-s particularitățile pentru modul Omake! că de exemplu pentru Black Label sau Arrange mode acestea se schimbă.

    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    de asemenea cum de nu a fost distrusa nava de proiectilele inamicului ? E ceva gen Ikaruga ? daca laserele inamice is la fel ca si scutul tau atuncea nu te pot rani ?
    • Nu e nicio navă - alea-s personajele reale. Steluța din centru este sufletul lor (eu așa-l numesc). Odată ce-a fost atins (depinde de modul de joc) acesta reacționează diferit. La Omake! eliberează energie iar �n cază că nu mai are energie...se stinge (mori). C�t despre Ikaruga, seamănă �ntr-o oarecare măsură doar că aici nu este + și - ci totul se bazează pe cristale și gold. �n funcție de cum le combini �ți ies atacurile (și eventualele tactici). De ex. la ultimul boss eram la ultima viață, aveam gold 0 și 350+ cristale. Eu dacă nu inventam rapid o tactică (fix așa am numit-o - tactica Ikaruga) eram mort după prima formă. A trebuit să-mi folosesc imaginația și să mă folosesc de puținele cristale. Totul scade �n Omake! Nu răm�ne blocat. N-am folosit energia de final (mai aveam 50% deci 2 hit-uri) pentru că mi-a fost frică să nu folosească un pattern diferit (lateral) și să-mi pierd traiectoria - genul ăsta de jocuri, la prima vedere, pare unul haotic, dar...fără control nu faci absolut nimic.

    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    Espgaluda face Gunbird sa para un joc banal (l-am terminat si a fost destul de greu )
    • Acuma depinde cum vezi lucrurile. Eu unul mă adaptez (aproape instantaneu) la orice mod de joc. Eu mi-am făcut (�n cap și cu timpul) un...filtru lol
    Mai multe info. despre sistemul de joc pentru fiecare mod �n parte:
    *p.s.

    Dacă te vei uita la tot RUN-ul vei vedea diferite tactici. Nu doar Ikaruga (chiar și dot eater pentru c�teva secunde bune lol).

    ---------- Post added 12-05-2010 at 05:11 PM ----------

    --------

    YouTube - Google AdSense for Games: In-Game Advertising!

  9. #7949 SP
    Member adiandrei1's Avatar
    RIP PS3 -acum 10 min- YLOD... A fost o consola buna.
    Eram in KZ2 si deodata imaginea intai s-a blocat si imediat s-a stins consola si a facut un zgomot ciudat si a inceput sa clipoceasca becul rosu... Si ce e nasol e ca nu pot nici sa scot disc-ul de acolo.

  10. #7950 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by adiandrei1 View Post
    RIP PS3 -acum 10 min- YLOD... A fost o consola buna.
    Eram in KZ2 si deodata imaginea intai s-a blocat si imediat s-a stins consola si a facut un zgomot ciudat si a inceput sa clipoceasca becul rosu... Si ce e nasol e ca nu pot nici sa scot disc-ul de acolo.
    E in garantie consola?
    Daca nu e cred ca poti sa deschizi carcasa sa scoti dvd-ul .

  11. #7951 SP
    Member adiandrei1's Avatar
    Nu mai e ca e din 2007... O SA DAU CU NENOROCIREA AIA DE CONSOLA DE TOTI PERETI CA SA IMI RECUPEREZ JOCUL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Bine... la cum m-am jucat pe ea trebuia sa se intample.

  12. #7952 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by adiandrei1 View Post
    Nu mai e ca e din 2007... O SA DAU CU NENOROCIREA AIA DE CONSOLA DE TOTI PERETI CA SA IMI RECUPEREZ JOCUL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Bine... la cum m-am jucat pe ea trebuia sa se intample.
    Eu zic in loc sa o arunci , sa o desfaci usor si sa iti scoti jocul.
    Eventual poti sa recuperezi ceva pe componente daca le vinzi.

  13. #7953 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Fă clip cum o distrugi - I wanna see

  14. #7954 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by adiandrei1 View Post
    RIP PS3 -acum 10 min- YLOD... A fost o consola buna.
    Eram in KZ2 si deodata imaginea intai s-a blocat si imediat s-a stins consola si a facut un zgomot ciudat si a inceput sa clipoceasca becul rosu... Si ce e nasol e ca nu pot nici sa scot disc-ul de acolo.
    Condoleante!

    Daca ai versiunea de 40GB poti scoate discul in felul urmator:



    Si PS3-ul meu a dat YLOD recent dar la mine nu a functionat aceasta modalitate deoarece aveam versiunea de 60GB. De asemenea, daca vrei sa iti repari consola poti apela la acest site: Reballing website ; te va costa 400 RON si iti ofera o garantie de 6 luni. Cand fac rost de bani o sa-mi duc si eu vechea consola la ei sa o repare.

  15. #7955 SP
    Member adiandrei1's Avatar
    E de 60... S-a dus intr-un loc mai bun.

    Iau una noua no problem... vand o parte din jocuri dar asta e. oricum imi pare rau de ea a tinut foarte bine pentru cat am chinuit-o. 4-5 ore pe zi si de multe ori peste 15.

  16. #7956 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Nu știu dacă merită să o repari dacă e 400 lei .
    Mai bine o iei nouă și nu stai cu frică , acum depinde și de bugetul fiecăruia.

  17. #7957 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Tags: spamul meu de altadata, spam and destroy, spam francisco, spamzone2, mario vrea debitcard

  18. #7958 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar

  19. #7959 SP
    Member Tsutsy's Avatar

  20. #7960 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Revolutie...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Spambox XXL By Graft in forum Offtopic
    Replies: 10180 Last Post: 26-04-2024, 13:13
  2. SpamBox XL :> By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 15027 Last Post: 12-07-2012, 14:57
  3. Codemasters anunta GRID: Reloaded By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 03-03-2010, 15:22
  4. SpamBox plx ?! :D By N3O2005 in forum Offtopic
    Replies: 5120 Last Post: 15-08-2009, 21:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts