Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 63

Thread: Intrebari Brainiac

  1. #21 SP
    Banned Mario's Avatar
    Ptr. ca homosexual care sunt racoleaza alti oameni hetero si ii fac gay.

  2. #22 SP
    Member richardm27's Avatar
    Da, da, e un fel de masonerie combinata cu MISA !

  3. #23 SP
    Junior Member ciuki's Avatar
    Quote Originally Posted by Mario View Post
    Ptr. ca homosexual care sunt racoleaza alti oameni hetero si ii fac gay.
    foarte urat din partea lor

  4. #24 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Nu inteleg ceva la filme.De ce nu se poate copia filmul cand vine in avanpremiera la cinematografe? pe internet apar pe rand versiuni filmate in cinema si din ce in ce mai bune pana apare DVD-RIP.El vine digital sau cum este?

  5. #25 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    @ teododotheone - Da, Digital ajunge in avanpremiera in salile de cinematograf (care suporta, bineinteles)
    @ ciuki - Esti primul care il vad ca este manadru cu un iq de 99, dar tu te cunosti mai bine. Rezonabil nu este. Des intalnit, cu siguranta.

    De ce se sterilizeaza acele cu care se fac injectiile condamnatilor la moarte ?
    Cu ce viteza se deplaseaza intunericul?
    De ce soldatii Kamikaze purtau o casca?
    Ce culoare are oglinda?

  6. #26 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Intunericul nu se deplaseaza. E o reactie a faptului ca lumina s-a deplasat.

    Kamikaze purtau casca ca nu cumva sa se accidenteze INAINTE de a ajunge la destinatie. That would be dying in vain.

  7. #27 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Quote Originally Posted by teododotheone View Post
    Nu inteleg ceva la filme.De ce nu se poate copia filmul cand vine in avanpremiera la cinematografe? pe internet apar pe rand versiuni filmate in cinema si din ce in ce mai bune pana apare DVD-RIP.El vine digital sau cum este?
    CAM - inregistrat cu camera
    TS ( Telesync ) - aceiasi calitate la film numai ca foloseste o sursa externa la audio..de exemplu la americani daca nu auzi prea bine poti pune casti in mufa de la scaun
    SCR - casete vhs trimise doar pentru publicitate la magazinele de inchiriat casete / dvd-uri and stuff
    DVD-scr - cam aceiasi chestie ca la SCR
    DVDrip - copie dupa dvd care se poate inchiria / cumpara

  8. #28 SP
    Member richardm27's Avatar
    ...vezi ca ai uitat de R5 !

  9. #29 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    An R5 is a release made with a telecine machine from an analog source. Unlike a TC, the digitization is performed by the studio itself with very professional (and expensive) equipment and usually from the original source.[1] The purpose of it is to create a high quality digital copy (usually for a later DVD release). But unlike a DVD, an R5 is released before the digital post-processing is finished. The quality of the rips can differ, but an R5 can be almost indistinguishable from a DVDRip since many movies are published on DVD with minimal editing.
    wiki

    Ah da si :

    The name R5 refers to DVD Region 5, which includes the former Soviet Union, the Indian subcontinent, and much of Africa.

  10. #30 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Stiu astea foarte bine cu CAM-ul, DVDRIP, SCR.....dar nu stiu de ce se complica cu toate astea si nu poate cineva sa faca o copie la continutul care vine in cinema, asa cum se face cu jocurile la review.Sunt doar curios, nu dornic.

    Laurentiu, oglina e argintie iar acele ace cu care se face injectia letala nu trec prin niciun proces special.Il ia, il desigileaza, introduce in siringa si gata...

  11. #31 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Dude what the .... cum sa faca copie la continutu care vine in cinema daca e ilegal...pentru review se da retail sau nu stiu ce varianta la joc.Cine e idiot incat sa isi faca singur gaura in buzunar si sa piarda niste bani facand copii la continutu de cinema.Ce vezi tu pe net cu SCR TS CAM ...sunt eforturile omuletilor de a da filme gratis la zgarciti.

  12. #32 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by teododotheone View Post
    Stiu astea foarte bine cu CAM-ul, DVDRIP, SCR.....dar nu stiu de ce se complica cu toate astea si nu poate cineva sa faca o copie la continutul care vine in cinema, asa cum se face cu jocurile la review.Sunt doar curios, nu dornic.

    Laurentiu, oglina e argintie iar acele ace cu care se face injectia letala nu trec prin niciun proces special.Il ia, il desigileaza, introduce in siringa si gata...
    Tipul de caseta pe care vine filmul nu e unul comercial si nu poate fi replicat.

  13. #33 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    De ce se presupune ca Luna e goala inauntru?

  14. #34 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Quote Originally Posted by teododotheone View Post
    De ce se presupune ca Luna e goala inauntru?
    Ai stricat-o rau, arata-mi si mie unde se presupune ca luna e goala inauntru. E imposibil oricum, trebuie sa aiba un nucleu, iar daca ar fi ceva gazos probabil s-ar fi "spart" deja la cati meteoriti a incasat de-a lungul timpului.

  15. #35 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by teododotheone View Post
    De ce se presupune ca Luna e goala inauntru?
    e prima oara cand aud asa ceva. de unde ai auzit prostia asta? cred ca nimeni intreg la cap ar afirma asa ceva sau ar presupune, cum ai scris tu .

    si sa fiu ontopic:
    • De ce "prescurtare" este un cuvant asa lung ?
    • Care este sinonimul cuvantului " sinonim" ?
    • Cum se va numi epoca care va succede epoca contemporana?
    • Daca azi sunt zero grade, si maine e de doua ori mai frig, cat de frig va fi maine? (preferata mea )

  16. #36 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    - prima e destul de aiurea, e un cuvant compus prin derivare, nu trebuie neaparat sa fie scurt pentru a determina ceva scurt. Din aceeasi categorie: De ce e cuvantul lung asa de scurt.
    - sinonim nu are decat sinonime frazeologice de genul "Cuvant care are (aproape) acelasi inteles cu un alt cuvant."
    - se va numi tot epoca contemporana, iar epoca contemporana va primi un alt nume, epoca tehnologica de exemplu.
    - Asta nu ai pus-o bine. Trebuia "zero grade celsius/fahrenheit/kelvin" altfel e imposibil de specificat cate grade vor fi maine. Sa luam de exemplu 0 grade celsius. Acum transformam in grade kelvin si printr-o operatie matematica aflam cate grade celsius vor fi maine daca va fi de doua ori mai frig. Dar asta va las pe voi sa aflati.

  17. #37 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Nevazatorii or visa ca vad? Am un vecin care nu vede de la 6-7 ani dar se simte incomod cand vine vorba de subiectu asta si am evitat sa il intreb.

  18. #38 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by teododotheone View Post
    Nevazatorii or visa ca vad? Am un vecin care nu vede de la 6-7 ani dar se simte incomod cand vine vorba de subiectu asta si am evitat sa il intreb.
    Am avut o discutie pe tema asta cu un amic nevazator din nastere, si mi'a spus ca viseaza doar corpuri, nu si fete...

  19. #39 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Pana si intrebarile le luati de pe site-uri .....

    R?spunsuri la �ntreb?ri esen?iale �nceput de r�nd

    Aveti raspunsurile acolo

    @teo ..eu stiam ca luna e din cascaval...cel putin asa era in tom si jerry ( si nu era goala pe dinauntru )

  20. #40 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by DeadlyGoD View Post
    Pana si intrebarile le luati de pe site-uri .....

    R?spunsuri la �ntreb?ri esen?iale �nceput de r�nd

    Aveti raspunsurile acolo

    @teo ..eu stiam ca luna e din cascaval...cel putin asa era in tom si jerry ( si nu era goala pe dinauntru )
    vai, dar de unde trebuia sa le luam? cum inveti ceva nou daca nu te informezi? din cate stiu eu internetul e o sursa foarte buna pentru informare si chiar nu vad unde e problema ca am luat intrebarile de pe un site? tu de unde stiai de aceste intrebari "fara raspunsuri"? le-ai visat noaptea?

    chiar nu-i inteleg pe cativa useri mai noi, comenteaza peste tot si singurl thread unde isi fac veacul e spambox (nu o lua personal, am generalizat in ultima propozitie)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Intrebari despre ps By venzor in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 19-07-2014, 16:07
  2. Intrebari 3DS By ilie11 in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 1 Last Post: 21-03-2014, 18:31
  3. Cateva Intrebari.... By unicalone in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 7 Last Post: 12-04-2012, 20:00
  4. Replies: 0 Last Post: 10-07-2011, 12:47
  5. Cateva intrebari By erik95 in forum GSM
    Replies: 8 Last Post: 09-05-2010, 21:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts