Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 51

Thread: Teapa pe internet

  1. #21 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Mai multe sanse ai sa te lovesti accidental de un unicorn pe strada

  2. #22 SP
    Member liviu15's Avatar
    pai daca tot asa indiferenta e politia maine poimine as putea face si eu asa si nu o sa patesc nimic , care se baga cu mine?
    Am n98 la vanzare furat inainte sa apara si iphone 4g la fel bagativa repede 500ron fiecare , ca n-am ce face cu revistele de mi le-a trimis ala.

  3. #23 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    data viitoare sa fi mai atent si sa intrebi lumea/prieteni de pe CG, nu mai fi suparat .. o sa treaca

  4. #24 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by ciypriyan View Post
    nasol, imi pare rau ptr tine, dar data viitoare sa te axezi pe cei care au in dreptul userului verificat ori smth like that, eu am facut tranzactii pe okazii de peste 12 mil si n-am luat teapa, fiecare cu norocul lui. Cel mai bine te duci la baia mare, s-au de unde e el si il bati de 650 ron . zici ca vrei sa ridici banii personal.
    Si eu am avut tranzactii pe okazii in valoare de 800 RON si nu am avut probleme. Trebuie sa gandesti macar un pic inainte sa "bati palma" cu cineva pe o suma asa de mare. Si chestia asta cu bataia la Baia Mare, tu te auzi ce zici ? El un copil de 15 ani sa se duca la interventii pe golani din astia ? Tu crezi ca ala lucreaza singur, cine crezi ca i-a dat calificativele pozitive ? Mama lui ? Bunica ? Tu cate interventii din astea ai avut ? Sau ai vazut in filme ?

    Quote Originally Posted by SYZYGY View Post
    Faza asta e ca in desene animate cand arata sageti enorme > this way > it's here > right here > yes here ...si omu nu vede nimic,ti-ai facut rau singur cu mana ta
    My sentiments exactly !

    Liviu15, nu te supara, dar tu nu trebuia sa cazi in plasa astuia. Sa fim seriosi, cum a zis Laurentiu mai sus, N97 la 650 RON, automat trebuia sa inchizi pagina si sa-ti vezi de viata ta.

    Oamenii acestia exista pentru ca exista victime, iar tu, la 16 ani ar trebui sa te consulti cu ai tai, cu un frate mai mare, cu un prieten mai mare,oricine ce ar putea avea ceva mai multa experienta de viata. Te asigur ca te-ar fi sfatuit sa stai pe fundul tau.

    Acum ce poti face tu, este sa dai sfaturi altora sa nu faca precum tine. Da, o lectie scumpa, dar te asigur ca a doua oara nu vei mai cadea in plasa

    P.S. Da, sa ne punem baza in politie, pfff....

  5. #25 SP
    Member liviu15's Avatar
    Am mai vorbit cu cativa care au luat si ei teapa tot de la el , cam in aceeasi perioada cu mine , a jucat si teatru bine ca vorbisem mult cu el inainte si am avut si eu si ceilalti incredere in el.

  6. #26 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    increderea este singura chestie care se castiga cel mai greu la un om. sunt persoane pe care le cunosc de cativa ani si nu am incredere in ei. tu cum ai putut avea increde in cineva de pe net, cu care ai vb la tel ?

  7. #27 SP
    Member liviu15's Avatar
    adica destula incredere cat sa cred ca e serios si sa cumpar de la el.

  8. #28 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Mai, eu nu inteleg o chestie. Tu cand ai fost la politie, ai depus o plangere oficiala sau doar te-au tinut de vorba? Ca daca e vorba de plangere, in acest caz se deschide o ancheta.

  9. #29 SP
    Member Cata25's Avatar
    Quote Originally Posted by liviu15 View Post
    utilizatorul vad ca a primit calificative negative cum ca e teapa chiar de duminica si ia fost suspendat contul , il chiama Dominan Jean Ionut , daca ma mai uitam si eu , acu e prea tarziu , merg pe mana politiei.
    Deci știi cum �l cheamă.
    Quote Originally Posted by liviu15 View Post
    la politie prima oara m-au respins dar dupa nu , si au aflat cnp-ul si adresa lui reala , au incercat sa-l prinda cand sa dus sa scoata banii dar prea tarziu , intreb daca sa mai fac ceva sau sa astept semn de la politie?
    se ocupa cineva de cazul asta oricum , si au zis sa pastrez chitanta si coletul asa cum este.
    ce vreti suntem in romania , tepe pe net cu gramada si politia abia isi face treaba.
    Poliția �i știe adresa reală.
    Quote Originally Posted by ciypriyan View Post
    nasol, imi pare rau ptr tine, dar data viitoare sa te axezi pe cei care au in dreptul userului verificat ori smth like that, eu am facut tranzactii pe okazii de peste 12 mil si n-am luat teapa, fiecare cu norocul lui. Cel mai bine te duci la baia mare, s-au de unde e el si il bati de 650 ron . zici ca vrei sa ridici banii personal.
    �ncearcă să faci rost de adresa lui. Dăi un ban la polițist și o afli.
    Iar apoi te duci și �l rupi �n bătaie (ia-l și pe tatăl tău cu tine)

    Iar frate, nu mai fă afacerii pe at�ția bani.
    Dacă chiar ai da 650 lei pe un telefon, atunci ai putea să iei frumos trenul p�nă la respectivul.

  10. #30 SP
    Member Execitor's Avatar
    Fratilor, nu mai folositi Posta la tranzactii cu sume mari. Eventual folositi posta doar daca faceti tranzactia prin garantie ESCROW(adica virezi banii in contul okazii, okazii il anunta pe seller, sellerul trimite pachetul si cand primesti pachetul dai verdictul la okazii si acestia ii vireaza banul in cont, iar daca nu iti convine iti vireaza banii inapoi)
    Eventual daca vanzatorul nu ofera garantie escrow folositi firme de curierat cu posibilitate de deschidere a pachetului.
    Imi pare rau pentru tine, dar este greu sa iti recuperezi banii pentru ca este foarte greu de dovedit. (Dupa parerea mea aproape imposibil) Bafta in continuare

  11. #31 SP
    Member liviu15's Avatar
    de dovedit nu e asa greu deoarece daca era serios nu avea adresa falsa , cei cu care am vorbit au zis ca depun si ei marturie daca e nevoie , si am mesajele si si cateva apeluri inregistrate , dar treaba e ca nu se prea implicapolitia , nici macar nu incearca sa stranga dovezi.

  12. #32 SP
    Member Skaar's Avatar
    Quote Originally Posted by ciypriyan View Post
    Cel mai bine te duci la baia mare, s-au de unde e el si il bati de 650 ron . zici ca vrei sa ridici banii personal.
    Quote Originally Posted by Cata25 View Post
    �ncearcă să faci rost de adresa lui. Dăi un ban la polițist și o afli.
    Iar apoi te duci și �l rupi �n bătaie (ia-l și pe tatăl tău cu tine)
    Cred ca unele persoane au vazut prea multe filme cu Chuck Norris.

  13. #33 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    daca ii stii adresa,singura cale de rezolvare ar fii sa te duci la al acasa, cu parintii sau chiar si politia (dar cu ei mai greu)(sau poate ai rude prin politie,te duci cu ei la el acasa) si astfel sa-l sperii putin, sau sa vb parintii tai cu parintii lui...alea alea.
    Daca te duci la militie nu o sa rezolvi nimic, pt ca dovezi ai zero, iar ei dabea se deplaseaza la accidentegrave sau omoruri.
    de,foamea e mare,iar spaga e sfanta in romania.

    ai invatat o lectie de viata scumpa, dar omu din greseli invata.
    poate de acum inainte faci doar face to face,predare personala,alea alea.
    si nu pune suflet prea mare,chair daca este o suma importanta la varsta ta,ca trece.

  14. #34 SP
    Member liviu15's Avatar
    el tot zice sa ii trimit coletul cu ramburs 650ron ca il ridica el , e vreo santa sa il ridice daca il trimit ce nu ma mai uit la 20ron daca am pierdut 650 , si de ce insista sa trimit coletul cand acum ar putea sa nu mai imi raspunda la telefon si sa isi vada de treaba?

  15. #35 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by liviu15 View Post
    el tot zice sa ii trimit coletul cu ramburs 650ron ca il ridica el , e vreo santa sa il ridice daca il trimit ce nu ma mai uit la 20ron daca am pierdut 650 , si de ce insista sa trimit coletul cand acum ar putea sa nu mai imi raspunda la telefon si sa isi vada de treaba?

  16. #36 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by liviu15 View Post
    el tot zice sa ii trimit coletul cu ramburs 650ron ca il ridica el , e vreo santa sa il ridice daca il trimit ce nu ma mai uit la 20ron daca am pierdut 650 , si de ce insista sa trimit coletul cand acum ar putea sa nu mai imi raspunda la telefon si sa isi vada de treaba?
    Daca i-ai spus de politie poate s-a speriat.Daca vrea sa iti dea banii inapoi poti face asta, nu are nimic de castigat daca tu pui revistele sa i le trimiti si el nu le ridica.

  17. #37 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    sanse nu mai ai pt ca nu ai avut din start din pacate.

    pt mine okazii este cea mai buna oportunitate pt scursurile societatii, unde nu ai nici cea mai mica asigurare. stiu site-ul de cand s-a deschis si am avut o altercatie cu ei mie banandu-mi la vremea aia userul si ei (erau 2 agarici ) avand interdictie prin zona Decebal (se intampla prin 98 cand eram tinerel : )

    daca tot se ofera sa iti dea banii sa ii trimita prin mandat postal. dar nu spera foarte mult.

    cheers

  18. #38 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Fratilor, odata si pentru totdeauna spun asta ca sa nu mai existe indoieli, omul i-a spus ca-i vinde un Nokia N97 cu 650lei. Ce vreti mai mult?! Este cat se poate de logic ca urma sa-i dea "teapa pe internet".

    Intrebare:
    Cum sa crezi ca poti cumpara un N97 la 650lei?!
    Respunsuri:
    1. Nu stii cat costa telefonul si nu ti se pare nimic suspect.
    2. Nu ai luat niciodata tepe pe internet si poate nu credeai in asa ceva.
    3. Nu ai auzit de baieti din astia pana acum?! Care si fata in fata iti dau teapa?!

    Deci intelege ca banii nu ii mai vezi. Politia nu te ajuta cu nimic. Daca cumparai ca baiatul din magazin si aveai factura te ajuta. Dar asa pe vorbe frumoase ca tu esti copil cuminte si ranit iar el este bagabont si crescut pe strazi nu inseamna nimic.

    @Bobo - CLAR! Eu in locul lui nici nu m-as mai duce la posta sa mai pierd inca 20 de lei.

  19. #39 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Ala poate s-o fi speriat de politie si de asta i-a zis ca ii da banii inapoi, ganditi-va ca nu are niciun interes sa ii trimita Liviu revistele inapoi...

    ...de fapt ar avea unul dar trebuie sa fie extra-nesimtit: vrea revistele inapoi!

  20. #40 SP
    Member liviu15's Avatar
    stiam ca e pretul mic si ma gandisem la posibilitatea sa fie chinezarie si daca era asta era , nu era mare paguba , da nu sa dau atata pe niste reviste,

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Problema internet. By FishyBon3 in forum Hardware
    Replies: 3 Last Post: 21-12-2014, 16:44
  2. Teapa sau realitate ? By DeeJay-RainY in forum Offtopic
    Replies: 17 Last Post: 31-08-2014, 03:11
  3. Internet By HoTSaucE in forum Hardware
    Replies: 8 Last Post: 10-04-2012, 01:15
  4. Internet Explorer 9 By GS0Ls in forum Software
    Replies: 9 Last Post: 19-03-2011, 05:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts