Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 73

Thread: Osama bin Laden, liderul organizatiei teroriste Al Qaeda a fost ucis.

  1. #1 SP
    VIP Member Donely's Avatar

    Osama bin Laden, liderul organizatiei teroriste Al Qaeda a fost ucis.

    Osama bin Laden, liderul organizatiei teroriste Al Qaeda a fost ucis. Manifestatii de bucurie in SUA


    Osama bin Laden, liderul organizatiei teroriste Al Qaeda, a fost ucis in Pakistan, a anuntat presedintele Statelor Unite ale Americii, Barack Obama.

    Barack Obama a precizat, intr-o interventie transmisa in direct de televiziunile americane, ca a autorizat sptamana trecuta o operatiune impotriva liderului al Qaida, in cursul careia nu au fost inregistrate victime in randurile fortelor americane.

    "Astazi, pot anunta poporul american si intreaga lume ca Statele Unite au efectuat o operatiune in urma careia a fost ucis Osama bin Laden, liderul al-Qaida", a afirmat Obama.

    Presedintele american a precizat ca operatiunea militara americana a avut loc in Pakistan.

    Obama a afirmat ca a fost informat, in august, ca SUA au o posibila pista catre ben Laden, constand in informatii privind o posibila ascunzatoare a acestuia, situata in Pakistan. Presedintele american a adaugat ca, saptamana trecuta, a decis ca informatiile permit declansarea unei operatiuni.

    "Astazi, la ordinele mele, Statele Unite au lansat o operatiune" care a vizat ascunzatoarea, a spus Obama, care explicat ca teroristul a fost ucis intr-un schimb de focuri, iar fortele americane au preluat trupul neinsufletit.

    Ben Laden a putut fi loclizat gratie colaborarii cu Pakistanul, a mai precizat liderul american.

    Operatiunea din Pakistan soldata cu uciderea liderului al-Qaida, Osama bin Laden, a fost desfasurata de un comando al fortelor speciale americane si a durat circa 40 de minute, relateaza CNN. Surse pakistaneze au afirmat ca la fata locului, in localitatea Abbotabad, au fost prezenti, in timpul atacului, si membri ai serviciilor de informatii pakistaneze.

    Uciderea lui bin Laden survine la aproape 10 ani de la atacurile teroriste organizate de al Qaida pe 11 septembrie 2001 in Statele Unite.

    Sute de americani s-au adunat in fata Casei Albe, cantand imnul national, dupa aflarea primelor informatii privind uciderea liderului retelei teroriste al-Qaida, Osama bin Laden. Manifestantii scandeaza "SUA! SUA!" si "Hey, hey, goodbye!", referindu-se la bin Laden.

    VIDEO: Osama ben Laden a fost ucis. Manifestatii de bucurie in SUA - VIDEO
    Attached Images Attached Images showthumb_resize.php.jpg osama-bin-laden.jpg

  2. #2 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Iar au omorat americanii un terorist imaginat. Astept cu nerabdare aparitia unui terorist chinez, care sa atace SUA. Dar cred ca de aia le este frica. Vine vreun conducator chinez si le spune doar "plecati copiii mei" si vin buluc exact ca taurii aia de pe strazile Spaniei.

  3. #3 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Pai trebuia gasit un tap ispasitor. Il "cauta" de 10 ani, nu? Multimea trebuia potolita. Sunt trei variante :

    1) Osama a fost intr-adevar ucis. (imi vine greu sa cred)
    2) E o inscenare din partea americanilor, Osama neexistand niciodata, in istorie s-a vehiculat ca au fost niste buni regizori (teoria cu luna, Irak, 9/11 etc)
    3) E un anunt fals pentru ca Osama (daca exista) sa isi scada vigilenta, sa reduca masurile de precautie si sa il prinda cu adevarat

    ---------- Post added 02-05-2011 at 08:52 AM ----------

    nu cred ca se baga SUA in China. Sunt datori chinezilor si asta ar putea fi un motiv bun. Dar sunt cam numerosi.

    Urmatoarea tinta dupa Libia ar putea fi Iranul. Sa nu uitam totusi ca experienta in lupta a SUA e imensa. Sunt intr-un permanent conflict de 60 ani cu diferite ocazii, cu pauze destul de mici.

  4. #4 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Exact. Dar inca nu ii expira mandatul, deci lumea poate sa uite. Dar probabil e inca un lucru bifat pe lista si urmatorul ar putea fi o retragere totala din Irak si Afganistan.

    fac si putin Off-topic - pt cei care vreti sa vedeti un film-documentar foarte tare despre Afganistan, uitati-va la Restrepo. sa vedeti cum arata "teroristii" . Cum traiesc si vai de capul lor. S-au dus americanii si nici nu stiu cum au putut sa motiveze soldatii sa ramana acolo. La cum arata tara aia, nici nu stii cum sa te apuci de o invazie..

    Plus ca soldatii, in respectivul documentar, trag cu lunetele de la Km in talibani. Nu zic ca nu sunt periculosi, insa cei care fac acte de terorism in SUA sau Europa, nu pleaca din Afganistan cu gandul asta, sunt recrutati de organizatii internationale teroriste (vedeti filmul Carlos pt un exemplu mai bun - a aparut o versiune noua in 3 parti in 2010). Iar faptul ca sunt inarmati in tara lor atunci cand o putere straina ii invadeaza, mi se pare absolut normal.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Fara poze cu morti pe CG... va rog...

  6. #6 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    RIP nu zice nimeni ?
    Daca il capturau si judecau ii respectam cat de cat. Exact cum zice cosminbad, ar trebui sa facem pariuri pe urmatoarea tinta a SUA

  7. #7 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    de soldatii romani raniti azi in afganistan nu zice nimeni nimic

  8. #8 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Televiziunile pakistaneze arata cadavrul unui barbat prezentat ca fiind bin Laden - link
    Arata destul de rau, daca chiar o fi el.

  9. #9 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Fara poze cu morti pe CG... va rog...

  10. #10 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Well.. am crezut ca a MonkY era ironic Sorry.

  11. #11 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar

  12. #12 SP
    Member TheSpider's Avatar
    Quote Originally Posted by boga View Post
    Televiziunile pakistaneze arata cadavrul unui barbat prezentat ca fiind bin Laden - link
    Arata destul de rau, daca chiar o fi el.
    e trucata poza.
    Nu il va vedea nimeni? Cadavrul lui Osama aruncat in mare! - www.crimetime.ro
    daca e adevarat ca a zis cineva ca l-ar fi aruncat in mare,eu cred ca nu l-au omorat si e vrajeala.

  13. #13 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    s-au dus aia din comando acolo... dupa care i-au zburat creierii, dupa care s-au chinuit cu cadavru in sac sa-l duca pe vreun portavion.. unde l-au aruncat aia in apa.. e ca in filmele cu prosti.

    si cica i-au intrebat pe sauditi " ba vreti voi cadavrul?" si aia au zis "nu".. plini de vrajeala americanii astia
    io ma gandesc in prostia mea ca a pus-o ala care e nr 2. peste vreo 10 ani il omoara si pe el...

  14. #14 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Barack Obama are mai multe probleme: razboiul din Libia devine un Vietnam, Mahmoud Ahmadinejad e gata sa capaciteze lumea musulmana intr-un razboi anticrestin, Israelul sta pe un butoi cu pulbere. Obama e acuzat in chestiunea falsificarii certificatului de nastere ca nu e nascut in SUA, ci in Kenya, deci nu putea candida. Ce e mai bine in aceasta situatie decat sa-l scoti de la naftalina pe batranul dusman Bin Laden si sa-l impusti in cap?

  15. #15 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    e o mare pacaleala...chestia tipic americana...e bun de scenariu ptr viitorul COD sau MoH
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    A primit ce-a meritat, end of story.
    si americanii au primit ce-au meritat(ptr toate razboaiele iscate de dragul "dimocrăsi"s.a.m.d.): 9/11 si vor mai primi...

    off:
    Quote Originally Posted by goguxxx View Post
    pun pariu ca daca se anunta ca s-a gasit leacul pentru SIDA nu striga nici dracu .
    in primul rand..nu se vrea a se gasi un leac ptr SIDA...vrei sa creasca speranta de viata si odata cu ea populatia ?

  16. #16 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Intelg teoria conspiratiei astea...dar ce sens avea sa ii pastreze corpul ? Ca sa il expuna ca pe Lenin in vreun mausoleum ? Nu faceau decat sa complice in continuare situatia, si sa puna in pericol locatia unde ar fi fost corpul si sa dea apa la moara "fidelilor".

    A primit ce-a meritat, end of story.

  17. #17 SP
    Member Bogdan's Avatar
    O nouă parodie americană a avut lansarea astăzi... americanii �nghit orice, nu și noi!
    Attached Images Attached Images fox-news-obama-bin-laden-dead.jpg

  18. #18 SP
    Member goguxxx's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Barack Obama are mai multe probleme: razboiul din Libia devine un Vietnam, Mahmoud Ahmadinejad e gata sa capaciteze lumea musulmana intr-un razboi anticrestin, Israelul sta pe un butoi cu pulbere. Obama e acuzat in chestiunea falsificarii certificatului de nastere ca nu e nascut in SUA, ci in Kenya, deci nu putea candida. Ce e mai bine in aceasta situatie decat sa-l scoti de la naftalina pe batranul dusman Bin Laden si sa-l impusti in cap?
    Interventia Presedintelui Obama a fost regizata clar, acela nu e interviu luat la cald ,era mai rece ca Islanda. In plus nu inteleg reactia a milioane de cetateni US ... pur si simplu brainwashed...ceva grotesc.Chiar s-a intrerupt un meci de baseball si animalele au inceput sa strige USA USA ... pun pariu ca daca se anunta ca s-a gasit leacul pentru SIDA nu striga nici dracu .

  19. #19 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Dupa stirea ca Bin Laden a fost ucis Dolarul a crescut, pretul petrolului a scazut

  20. #20 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    va scadea dollarul. americanii nu vor moneda puternica pentru ca le afecteaza grav exporturile.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. E.T. a fost gasit! By paunstefan in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 05-05-2014, 21:40
  2. Am fost pe Luna? By tudyniuz in forum Offtopic
    Replies: 37 Last Post: 21-02-2014, 16:41
  3. Battlefield 4 a fost confirmat By Dant3 in forum Console News
    Replies: 22 Last Post: 24-07-2012, 18:31
  4. Pure 2 a fost in productie By erik95 in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 12-07-2010, 00:24
  5. Ai fost banat pe Live ? By MonkY in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 160 Last Post: 16-11-2009, 22:45

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts