Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 207 of 251 FirstFirst ... 107 157 197 205 206 207 208 209 217 ... LastLast
Results 4,121 to 4,140 of 5003

Thread: Ce ma enerveaza (acum)

  1. #4121 SP
    Junior Member inkstreme's Avatar
    ma enerveaza ca pe youtube dispar anumite subscriptions... ma miram de ce anumiti useri nu au mai uploadat nimic si cand sa intru pe channel-ul lor vad ca nu am dat subscribe. e foarte random chestia asta...

  2. #4122 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Simpatizantii Ponta care efectiv sunt cei mai idioti, naivi si deloc documentati oameni pe care i-am intalnit. Imi vine sa ma dau cu capul de pereti cand ii aud.

  3. #4123 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  4. #4124 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Halloween-ul. Devine si la noi o sarbatoare legita. Bine ca atunci cand am fost mic nu puteam sa umblu din usa-n usa ca sa primesc bomboane ca deh, ma cred in USA? Acuma toti sunt costumati si umbla cu_cosurile dupa ei.

  5. #4125 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Si ce e asa enervant? Nu o sa inteleg niciodata oamenii care se plang in fiecare an de acest eveniment. Mie mi se pare amuzant si mereu am fost la super petreceri cu astfel de ocazii. Si FYI, halloween nu e sarbatoare americana

  6. #4126 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Am fost la o singura petrecere de halloween in 2012 unde erau manele, tigani, betivi etc. Probabil nu am aterizat la petrecerea "buna" si am ramas cu traume...

    Tu ai fost mai norocos, pe mine tot ma enerveaza.

    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Si FYI, halloween nu e sarbatoare americana
    Nu stiam.

  7. #4127 SP
    Banned tacconi's Avatar
    Americanii nu au nimic al lor... acum 500 de ani umblau cu sulita prin copaci! Istoria lor este recenta...

  8. #4128 SP
    Member denists66's Avatar
    Halloween ul e de origine celtica.

  9. #4129 SP
    Member BlackGremlin's Avatar
    Taranii,badaranii,cocalarii si multi alti inconstienti care nu acorda prioritate la trecerea de pietoni.

  10. #4130 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Eu ii inteleg si pe aia. Lucrurile trebuie privite si din perspectiva soferului. Innebunesc cand ii acord prioritate si el trece ca mortu'. Vad asta mai ales la femei/fete - o las pe dobitoaca sa treaca, iar ea doarme pe trecere. Daca tot opresc ca sa te las sa traversezi o strada cu vreo trei benzi pe sens, macar ai bunul simt de a umbla normal si nu-ti flutura fundul prin fata mea. Tot asa, am un prieten (care nu conduce), iar atunci cand nu sunt nici eu cu masina si suntem pietoni, incetineste ritmu' de mers total pe trecere. Daca cumva ii atrag atentia, spune : "Da' care-i problema? Sunt obligati sa ma astepte." Corect. Si atunci hai sa abuzam de asta traversand ca melcii.

  11. #4131 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    E ciudat cum asta numai la noi o vad. In alte tari cand m-am dus nu comenteaza/claxoneaza nimeni indiferent de cat de incet mergi. Dont get me wrong, si eu accelerez pasul pe trecere ca stiu cum e sa stai la oameni inceti, dar asta nu mi se pare motiv sa nu mai acorzi prioritate.

  12. #4132 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Am ajuns sa nu mai avem rabdare cu oamenii, semeni de-ai nostri. Suntem cu masina si ne grabim, cele 5 secunde in plus vor face diferenta. Niste fiare sudate sunt mai importante pentru unii dintre noi.

  13. #4133 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Oare exista o situatie mai nepotrivita decat asta legata de care sa fie invocata lipsa de altruism? Eu nu imi pot inchipui una. Nu ma deranjeaza sa am rabdare dupa o tanti de 80 de ani care sufera de osteoporoza, nici dupa aia care cara dupa ei cine stie ce sacose si minuni. Dar vad persoane in floarea varstei care parca defileaza la ceva parada de moda pe trecere. De-asta imi displac intersectiile nesemaforizate. Pe strazile mari cu trei-patru benzi pe sens, se formeaza cozi de cate 20-30 de masini si fiecare opreste pentru cate o persoana. Nu am niciun fel de problema sa opresc la trecere pentru asta. E vorba mai degraba de un principiu etic. Iti acord prioritate - tu, pieton fiind, ai responsabilitatea morala de a avea un ritm normal de mers. Sigur ca legea spune altceva, insa hai sa nu punem problema ca si cum vina pentru neacordarea de prioritate e in totalitate a soferului. Una e sa fii un taran prost si "nativ" sa nu acorzi prioritate, alta e sa conduci mii de kilometri si sa faci ce faci din experienta atunci cand esti la volan.

  14. #4134 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Victor Ponta președinte... Vai de mama noastră, ne-am întors in timp 24 de ani.

    PS: stiu ca mai avem un tur, din păcate diferența este prea mare

  15. #4135 SP
    Member enemigo's Avatar
    I feel ur pain bro Stai linistit, va fi o lupta stransa dar m.u.i.e. ala nu va castiga. Refuz sa cred asta.

  16. #4136 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cum sa nu castige cand au lovit fix in oamenii care il urăsc, adica tinerii si diaspora. Da-o-n ma-sa de treaba, am mai vazut si Tăriceanu cu 6%, lumea ori e proasta ori masochistă.

  17. #4137 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am stat azi 5 ore la coada in Paris ca sa votez.

  18. #4138 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    . Da-o-n ma-sa de treaba, am mai vazut si Tăriceanu cu 6%, lumea e proasta.
    Fixed

  19. #4139 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Quote Originally Posted by enemigo View Post
    I feel ur pain bro Stai linistit, va fi o lupta stransa dar m.u.i.e. ala nu va castiga. Refuz sa cred asta.
    Nu mai exista nicio urma de indoiala, defileaza in turul 2. E deja clar, Ponta e noul presedinte.

  20. #4140 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by enemigo View Post
    I feel ur pain bro Stai linistit, va fi o lupta stransa dar m.u.i.e. ala nu va castiga. Refuz sa cred asta.
    Voturile primite de Tăriceanu si Dan Diaconescu ghici unde ajung? Nu uita doua chestii, ce se întâmplă in străinătate, bătaie de joc...plus oamenii de la tara

    LE: am uitat de Meleșcanu

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 207 of 251 FirstFirst ... 107 157 197 205 206 207 208 209 217 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce te joci -> Acum! By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 10783 Last Post: 22-03-2024, 00:02
  2. Ce te joci acum - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 176 Last Post: 04-04-2023, 11:34
  3. Ce ma bucura (acum) By HoTSaucE in forum Offtopic
    Replies: 1190 Last Post: 08-02-2019, 15:58
  4. Ce te joci acum (iOS) By Trefla in forum Apple
    Replies: 8 Last Post: 13-12-2016, 20:44
  5. Ce iti place (acum) ! By mariuck in forum Offtopic
    Replies: 55 Last Post: 29-01-2010, 14:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts