Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 240 of 251 FirstFirst ... 140 190 230 238 239 240 241 242 250 ... LastLast
Results 4,781 to 4,800 of 5003

Thread: Ce ma enerveaza (acum)

  1. #4781 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Oamenii sunt prosti. Multi au discurile aruncate prin casa, pun alte chestii peste ele, nu le tin de margini cand le ating si asa mai departe. Pe nimic nu se vede uzura si neglijenta ca pe discuri. Poza de mai sus imi aminteste de mine cand aveam vreo 8 ani si am intrat pentru prima data in contact cu CD-urile.

  2. #4782 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Eu nu inteleg de ce l-ai mai cumparat Sau era trimis prin posta/curier si.. surpriza!

  3. #4783 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    chiar crezi că mai cumpăram joculețul dacă ştiam că arată în halul acela?

    am mers pe încredere şi nu am verificat jocul când a sosit. mă gândeam că un om care se apropie de 50 de ani e serios, dar se pare că mai sunt şi excepții.

    colecționez joculețe şi urăsc să văd zgârieturi pe discuri. na, omul poate se bucură la o sumă sub 100 lei, dar e vorba de gest.

    aşa zic şi eu, zgârieturile alea au fost făcute fie de un copilaş de câțiva ani, fie s-a jucat vreun animal cu el, întrucât altfel nu îmi explic. chiar dacă scapi un disc pe jos (fiind şi bluray) nu ai cum să îi provoci atâtea zgârieturi.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk

  4. #4784 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Pacat, ce-o fi in capul unora.. mai ales fiind trecut (macar) de primele 2 tinereti.

  5. #4785 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by Alexandru View Post

    aşa zic şi eu, zgârieturile alea au fost făcute fie de un copilaş de câțiva ani, fie s-a jucat vreun animal cu el, întrucât altfel nu îmi explic. chiar dacă scapi un disc pe jos (fiind şi bluray) nu ai cum să îi provoci atâtea zgârieturi.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
    Mie imi pare ca a fost frecat de asfalt. Cu picioarele.

  6. #4786 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Samsarii de masini care incearca sa iti vanda masina cu 350.000km reali cu "150.000km reali" ...


    Sent from my iPad using Tapatalk

  7. #4787 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Majoritatea asa sunt. Dar ce contează cati kilometri are masina atâta timp cat motorul merge bine ?

    Trimis de pe al meu SM-G800F folosind Tapatalk

  8. #4788 SP
    Member sahara's Avatar
    Nu ar conta daca nu ar incerca sa o ascunda.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  9. #4789 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Conteaza si kilometrajul, sa stii cat de forjata este masina. De asta il dau si inapoi, pentru ca obtin un pret mai bun fata de una care este declarata cu KM reali pe bune. Cate anunturi nu sunt cu masini gen 2006-2007 care au sub 100 de mii de KM, zic ei. "Masina de batran, condusa doar pana la piata" sau alte baliverne. Important este ca asa se vinde mai repede, dar aici e si problema celui care cumpara, parca isi doreste sa fie tepuit. Le sticlesc ochii cand aud de o "oferta" bomba si zic ca a dat norocul peste ei. Si ieftina si cu KM putini, full fara piele, tot ce vrei pe ea.

    Cand o oferta suna prea bine ca sa fie adevarata (si mai ales cand este vorba de o masina vanduta de alde cefosi de la noi), cel mai probabil nu este. Dar asa suntem noi, preferam o minciuna ambalata dragut, decat un adevar, poate, incomod. Da, are peste 200k KM, dar e intretinuta, are actele la zi si mai duce niste ani. Pai cum sa apari asa in fata alora cu cazane de BMW cu GPL? Ce impresie mai faci?

    Nu auzi pe unul care sa se intereseze cate stele NCAP are masina pe care vrea sa o cumpere. Conteaza doar sa pleci tare de la semafor sa le arati oagarilor ce inseamna smecheria.

  10. #4790 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by IlieRazvan View Post
    Majoritatea asa sunt. Dar ce contează cati kilometri are masina atâta timp cat motorul merge bine ?

    Trimis de pe al meu SM-G800F folosind Tapatalk

    Noroc ca nu am gandit asa cand mi-am luat nevasta. Nu e tot una daca a avut 50 de "iubiti" inaintea mea sau 5 ;-)

    Lasand gluma la o parte, nu am nimic cu 200.000+ km atata timp cat toate reviziile au fost facute la timp si s-a schimbat tot ce trebuia schimbat cand trebuia schimbat si documentat ca atare.

    Poate sa sune motorul "bine", cand omul ma minte sa nu imi pase, sa ii dau 20.000 EUR si eu sa trag cu urechea sa vad ce incearca sa imi sopteasca motorul?


    Sent from my iPad using Tapatalk

  11. #4791 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Sa dai 20.000EUR pe o masina veche cu 200.000km e cam aiurea, nu ti se pare? Nu inteleg obsesia romanului cu masinile SH, o pot intelege oarecum daca ai un buget redus, dar pe aia care dau 20k pe vreun beemveh cu 200.000km doar ca sa cumpere emblema nu ii inteleg. E cea mai mare tacaneala, romanul nu accepta ca nu isi permite doar un Megane sau Focus nou, vrea sa epateze cu ceva la mana a doua folosit de altu sa mearga pana pe Luna cu masina, ca emblema primeaza la el.

  12. #4792 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Din ce scrii vad ca nu ai avut beemveh si crezi ca e vorba doar de emblema sau de epatare sau de ce ai mai insirat acolo Da, sunt multe mate goale la 22 de ani cu E90 318d si cu un "M" lipit acolo care se tureaza la semafor langa un Logan dar care nu au bani sa isi scoate prietena la ceva mai OK decat in food court.

    Poti aplica mentalitatea asta la tot omul care isi ia o masina second hand: de ce sa dai 7000 EUR pe un VW second cand poti sa iti iei un Logan nou? De ce sa dai 15.000 pe un A4 second cand poti sa iti iei un Focus nou? De ce sa dai 30.000 ... intelegi?

    Asa am fost crescuti, sa vrem mai mult decat ne permitem...si uite ca multi ajunga sa si aiba mai mult decat merita

  13. #4793 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Nu are nimeni nimica cu masinile de lux folosite , e vorba de aia care cumpara masini vai mama lor doar de dragul de a avea pe grila o sigla chiar daca nu au bani sa o intretina.

    Un seria 7 calumea gasesti de la 45k + in sus , e plin pe autovit de seria 7 F02 "tinut in garaj , folosit doar in weekend , KM 100% REALI M PAKET ( CU K mai nou am observat) , EXTRA FULL OPSAN FARA PIELE SI TRAPA " eventual si un polish sa iti ia ochii pe la vreo 20-25k.

    Dar de exemplu daca ai avea un buget de 25k gasesti masini foarte bune in banii aia , mai bune ca un "septar nou nou". Multi romani vor si noua , cu putini km si la pret de sh iar samsarii le indeplinesc dorinta asta macar la suprafata.

    Pe mine m-au facut multi prost ca mi-am luat masina noua din showroom Acuma fiecare face ce vrea cu banii lui , asta e doar parerea mea.

  14. #4794 SP
    Member cosmins's Avatar
    Si in afara se cumpara masini la mana a doua. Crezi ca masinile de pe mobile sunt cumparate doar de cei din Europa de Est? In legatura cu kilometrii samsarii ii dau inapoi deoarece asa vrea romanul ca el nu isi poate cumpara masina cu 300 000 km, vrea si cu 20 000 de euro si cu mai toate optiunile posibile si cu 150 000 Km. Si la 25 000 Euro gasesti atat F10 cat si F01 destul de ok, problema vine dupa ce le achizitionezi cand urmeaza sa o intretii, gandeste-te ca numai un set de anvelope e undeva pe la 4000 de lei si iti trebuie cam doua seturi la doi ani.

  15. #4795 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Mai bine imi iau o nemțească SH decât sa iau cazane noi precum Dacia,Renault si alte bombe.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #4796 SP
    Member cosmins's Avatar
    Nici chiar asa, la o masina noua in primul rand ai avantajul garantiei, apoi stii ca nu a mai stat fundul nimanui inaintea ta in masina.
    Problema e cu cei care mananca biscuiti cu mustar si au vandut pamantul si vaca bunicii si au luat un A8, 7 sau S rupt in gura, sa moara vecinii si bineinteles ca nu vor avea bani sa o intretina si apoi tipa pe toate forumurile ca ce proaste sunt masinile.
    Ca si o concluzie la care am ajuns, cea mai buna masina este cea pe care ti-o permiti. Si eu imi doresc un CL de prin 2005, problema nu este achizitionarea ei ci intretinerea deoarece unele piese sunt nesimtit de scumpe.

  17. #4797 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Nu inteleg de ce atata ura pe dacia si renault, in ziua de azi sunt masini decente, bune chiar, daca iei in calcul pretul. Personal nu mi-ar fi rusine cu nici una dintre aceste doua masini:




  18. #4798 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Fiecare isi cumpara masina pe care si o doreste, nu toata lumea isi cumpara o masina doar cu scopul de a ajunge de la A la B
    Cunosc oameni care au dat peste 15k pe masini din 2000, de ce ? Pentru ca asta au vrut

  19. #4799 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Las asta aici, Problem?
    Attached Images Attached Images amz3zjj_460s.jpg

  20. #4800 SP
    Member cosmins's Avatar
    Pai cei care au dat 15000 pe o masina din 2000 cam stiu ce si-au luat pe cap, ideea era ca cei care nu au bani de un covrig isi cumpara masini pe care nu le pot intretine.

    ---------- Post added 13-10-2016 at 19:23 ----------

    Frumoas M-ul, au ajuns destul de rare daca gasesti unul pe la 20 000 Euro te poti considera norocos.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 240 of 251 FirstFirst ... 140 190 230 238 239 240 241 242 250 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce te joci -> Acum! By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 10783 Last Post: 22-03-2024, 00:02
  2. Ce te joci acum - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 176 Last Post: 04-04-2023, 11:34
  3. Ce ma bucura (acum) By HoTSaucE in forum Offtopic
    Replies: 1190 Last Post: 08-02-2019, 15:58
  4. Ce te joci acum (iOS) By Trefla in forum Apple
    Replies: 8 Last Post: 13-12-2016, 20:44
  5. Ce iti place (acum) ! By mariuck in forum Offtopic
    Replies: 55 Last Post: 29-01-2010, 14:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts