Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 66

Thread: Amintiri din copilarie

  1. #1 SP
    Senior Member ilie11's Avatar

    Amintiri din copilarie

    Lovit brusc de nostalgia anilor '80-'90 m-am gandit sa deschidem un thread in care fiecare sa posteze ceea ce isi mai aduce aminte din acea perioada. Nu trebuie sa aiba legatura cu gaming-ul, postati orice.
    Puteti pune poze, video, puteti povesti despre ceva drag din acele timpuri, cum va distrati, etc
    Spre exemplu, cine isi mai aduce aminte de vocea Irinei Nistor, cea care ne-a tradus majoritatea filmelor pe casete video?

    Hai sa vedem cati batrani sunt pe aici
    Attached Images Attached Images 6062996836_bc9e389974_z.jpg fb-21326-40-eti-negro-95-gr-biscuit.jpg images.jpg 149529.jpg sony-walkman.jpg tel.jpg turbo1_thumb1.jpg

  2. #2 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Eram in clasa a 2-a la Revolutie, am fost facut pionier cu o luna inainte de vacanta de iarna, dar astea le-am avut acasa si la bunici. Kashtanul era al meu, iar dupa revolutie, faceam bairame si bancheturi, de Mayak nu aveam voie sa ma ating...cand era tata acasa
    Attached Images Attached Images sirius.jpg ric3.jpg pacific.jpg gloria.jpg electronica.jpg kashtan.jpg mayak.jpg

  3. #3 SP
    Banned tacconi's Avatar

    Wink

    Oare cati stiu ca in telefonul ala mobil intra cartela cu totul! Era motorola 7500.. eu mi-am dat televizorul color care avea boxa de 75 w încorporată pe un telefon exact la fel.. Ilie tu vrei sa ma apuce plânsul?

    ---------- Post added 20-09-2014 at 18:48 ----------

    Lângă vido orion mergea si un funai erau cele mai întâlnite..

  4. #4 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Foarte cool insa ce a postat ilie e din anii 90 - 2000

    Inainte de revolutie erau chestiile postate de cj_quest

  5. #5 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Quote Originally Posted by tacconi View Post
    Oare cati stiu ca in telefonul ala mobil intra cartela cu totul! Era motorola 7500.. eu mi-am dat televizorul color care avea boxa de 75 w încorporată pe un telefon exact la fel.. Ilie tu vrei sa ma apuce plânsul?

    ---------- Post added 20-09-2014 at 18:48 ----------

    Lângă vido orion mergea si un funai erau cele mai întâlnite..
    Ala a fost primul meu tel, imi aduc aminte ca sunam doar pe fix ca nu avea nici o cunostinta mobil
    Incalzeam bateria cu bricheta si mai aparea o liniuta. Si casetofoanele turcesti de 10000W PMPO cu luminite in jurul boxelor
    Video Orion am avut dar daca ma gandesc bine cred ca si Funai... off... the memories

    LE : nostalgic dupa vremurile pe care le-am trait, eu personal am amintiri placute si cred ca am trait binisor. Asta e un topic in care sa ne aducem aminte de bucuriile copilariei nu de ceea ce se intampla in RO
    Attached Images Attached Images cerneala-hero-din-china.jpg lipici-pelicanol.jpg teava-cornete-3.jpg terminator.jpg trusa-matematica.jpg

  6. #6 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Îmi aduc aminte de acele artificii obosite, banane puse pe ziar sa mai prindă un pic de gust si culoare, inghetata copilariei, mai era o guma de mestecat, un pachet cu țigarete, ratoiul Donald parca era desenat. Desenele cu Mihaela, Toate Pânzele Sus, Racheta Alba. Hai sa urc si câteva poze
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1411233336380.jpg uploadfromtaptalk1411233341775.jpg uploadfromtaptalk1411233347327.jpg uploadfromtaptalk1411233353184.jpg uploadfromtaptalk1411233359134.jpg uploadfromtaptalk1411233364531.jpg

  7. #7 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Tacconi si asperas voi confundati felul in care traiau oamenii pe vremea aceea (pe care multi l-au uitat deja) cu diverse obiecte (sau mai corect, poze ale acestora) contemporane cu acele vremuri. (ilie a "punctat" si el corect acest aspect)

    Va rog nu denaturati acest thread - deschideti un thread special unde discutati despre regimul vremurilor trecute (desi dragul meu tacconi pe vremea aceea si a discuta despre "regim"-ul pe care il iubesti tu asa de tare te putea trimite la canal sa mori ca un caine).

  8. #8 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    " ... puteti povesti despre ceva drag din acele timpuri, cum va distrati ... "

    Sunt convins ca cele sterse de mine erau amintiri super distractive ...

    Urmeaza banurile.

  9. #9 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ce avea aia cu telejurnalu'? Mai zâmbim si noi Nu cred ca-l regreta nimeni pe împușcat, poate doar unii cu probleme.

  10. #10 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Undeva prin '94 sau poate putin mai devreme ne-a bagat si noua cablu tv. Va dat seama ce reactie am avut cand am vazut Cartoon Network. Dupa atata Mihaela si Flintstones pe bulgari ...imi amintesc duminicile in care stateam toata dimineata si ma uitam la desene
    Bravo Dant3, bananele puse in ziar, uitasem asta


  11. #11 SP
    Senior Member ilie11's Avatar

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Heheheee... ce vremuri. Fata de ce au postat colegii de mai sus, imi mai aduc si eu aminte de catev... Ia sa vedem:
    Berea Azuga, Bomboanele Cip, Brifcor-ul, Cerneala Pescarus (Pelikan era pt. aia premianti), Ciocolata Pitic, Ciorapii Adesgo, Cravata de Pionier, Dacia 1100, Eugenia, Oltcit-ul, Pufarinele, Radio-ul Ric (mama ce iPod), Sapunul Cheia, Sifonul, Snurul si cravata de Pionier, Tigarile Carpati...
    Attached Images Attached Images bere_azuga.jpg bomboanele_cip.jpg brifcor.jpg cerneala_pescarus.jpg ciocolata_pitic.jpg ciorapii_adesgo.jpg cravata_de_pionier.jpg dacia_1100.jpg eugenia.jpg oltcit.jpg pufarine.jpg radio_ric.jpg sapunul_cheia.jpg sifonul.jpg snur_de_pionier_comandant_de_unitate.jpg tigari_carpati.jpg

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ah, si TV-urile, ce tari erau! Diamant, Sport, Telecolor, Venus... La un moment dat aparuse o bucata de sticla colorata... o puneai in fata TV-ului alb-negru si aveai "color". Belea!
    Attached Images Attached Images televizor_diamant.jpg televizor_sport.jpg televizor_telecolor.jpg televizor_venus.jpg

  14. #14 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    uitasem de sifonul ala... foarte tare

  15. #15 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    Attached Images Attached Images sotron.jpg slide_244037_15240.jpg slide_209919_5628.jpg

  16. #16 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    si continua:
    Attached Images Attached Images lapte-gros.png 530786452acbf.jpeg yagi1.jpg 06_5c0db3_15cf0ae070.jpg

  17. #17 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    si continua:
    Attached Images Attached Images sugativa.jpg images.jpg cosulalimentara.jpg

  18. #18 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    si daca terminator era clona de nes, rambo era clona de atari (le-am avut pe amandoua)
    in special la rambo se tot rupea un plastic la controllere pana cand am gasit unele la care plasticul ala a fost inlocuit cu lemn, acelea au tinut mai bine.
    Attached Images Attached Images consola_rambo.jpg

  19. #19 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    ceva arme, nu reusesc sa gasesc pusca din "tabla" cu doape legate cu sfoara.
    Attached Images Attached Images 2.jpg pistol-cu-bile-de-plastic.jpg

  20. #20 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Mah, nu imi vine sa cred ca am uitat mileurile
    Nu cred ca e cineva aici care nu a avut asa ceva
    Attached Images Attached Images 351589_358c40ca107dd11f.jpg peshte_54745.jpg simbolul-comunismului-4.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  2. Replies: 8 Last Post: 26-07-2013, 20:29
  3. Replies: 0 Last Post: 13-01-2012, 12:51
  4. Shipping din US By MonkY in forum Console Club
    Replies: 3 Last Post: 28-06-2011, 20:03

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts