Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 29

Thread: Pistoale Airsoft

  1. #1 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar

    Pistoale Airsoft

    Are cineva vreun pistol cu bile airsoft?Eu tot vreau sa imi iau de ceva vreme dar imi e sa nu dau 250ron si sa nu imi placa.Preferabil sa fie din metal.Daca are cineva il rog sa posteze aici ce parere are despre el.

  2. #2 SP
    Senior Member huber's Avatar
    AIRSOFT GUN CM.021 uite aici un model foarte bun care l-am gasit pe net pentru distracite, am si eu o intrebare la armele astea iti trebuie permis din ce sunt confectionate bilele/gloantele ?

  3. #3 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    NU iti trebuie permis.Ele sunt facute sa mearga cu bile de plastic de 0.40g.
    Asta imi place mie http://www.okazii.ro/catalog/1996457...ull-metal.html

  4. #4 SP
    Senior Member huber's Avatar
    aha pai daca doresti te pot ajuta cu un site numa nu stiu daca trimite si in romania , dar poti sa vorbesti cu baieti care comanda de dincolo . am gasit multe modele si eu mi-as dori una sincer, dar cum am putea face rost de bile ? si o pusca ca ce-a care ti-am prezentato eu mai sus ce precizie are , sau este tot ca acelea ce le vand rromi pe la zilele orasului sau satului .

  5. #5 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Eu am un prieten care are asa ceva si iti zic sa NU iti cumperi pe arc deoarece nu au putere si trebuei sa le incarci foc dupa foc.Eu caut ceva cu gas ca poate trage automat si are si mai multa putere.Iar daca sunt din plastic cam dupa 80 de focuri se deterioreaza teava.Daca vreis a iti iei ceva bun iti iei full-metal.ABS=plastic un pic mai dur.

  6. #6 SP
    Senior Member huber's Avatar
    aha da gata am inteles , dar ce spui de cele pe bateri sunt bune de ceva ?

  7. #7 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Alea electrice stiu ca nu au putere mare.Aveam un prieten si am fost la el si a tras cu unu cu gaz in sifonier si i-a facut urme destul de mari iar daca tragi intr-un om ii face vanatai bune.Alea electrice habar nu am, nu am tras niciodata cu asa ceva.

  8. #8 SP
    Senior Member huber's Avatar
    uite aici la arma acesta ma refer eu si e foarte ieftina

  9. #9 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Tocmai i-am arat-o prietenului ala al meu cu pistolu si uite ce mi-a zis:
    ''teo .: ia uite cat de ieftina e
    pastiluta roz de sambata: c*a*e
    pastiluta roz de sambata: e electrica
    pastiluta roz de sambata: iti incarci arma la priza din bucatarie ?''

    +ca e din plastic...nicaieri nu scrie a fi din metal si ti-am zis alea din plastic sunt proaste ca li se indoaie usor usor teava.

  10. #10 SP
    Senior Member huber's Avatar
    aha , dar acuma depinde dupa cum vezi sunt mai multe modele ,bineinteles una din metal pe la noi e vreo 650 ron dar poate pe aici gasesti mai ieftin.

  11. #11 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Dar nu stiu de ce tu te orientezi spre arma mare.E mult mai fain un pistol cu care sa umbli pe strada si sa zici ''motar ****kar'' inspre un boschetar

  12. #12 SP
    Senior Member huber's Avatar
    , deoarece de mic copil imi plac pustile , poti cauta pe site-u acela sa vezi si pistoate , si inca ceva trimit si in romania , eu sa vad cat o sa fie transportul si poate imi comanda o pusca, de bile pot sa fac rost si in romania ?

  13. #13 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    la tiganii din piete cred sau pe okazii sunt vreo 20ron 500 bile sau ceva de genu asta.

  14. #14 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Quote Originally Posted by teodor15 View Post
    E mult mai fain un pistol cu care sa umbli pe strada si sa zici ''motar ****kar'' inspre un boschetar
    Sunteti un pic sariti de pe fix! Parerea mea... To much GTA!

  15. #15 SP
    Senior Member huber's Avatar
    da man dar nu poti sa le compari cu astea , chiar daca sunt din plastic , sunt electrice si cica cum ai spus tu au si plastic din ala ABS si la pretul asta e foarte bun

  16. #16 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by DonAdryan View Post
    Sunteti un pic sariti de pe fix! Parerea mea... To much GTA!

    Hahahah oricum daca noi jucam de atat timp jocuri cu impuscaturi iti dai seama ca vrem si noi pe cat de putin sa experimentam.

  17. #17 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    DonAdryan, varu-miu a bagat aproape 25 mil numai in arma si upgradeuri ptr ea (luneta, dot sight, etc) dar merita daca esti pasionat (planuieste sa isi ia lansator de grenade). se organizeaza scenarii destul de regulat pe linga Bucuresti (minim 2 pe luna) unde se prezinta spre 60 de oameni. daca ii vezi ce costume au si cu ce dotari vin, zici ca e invazie, nu distractie. in plus, cine nu are arma poate sa inchirieze pentru o zi (de obicei un MP5 plus bile te duce pe la 50ron daca nu ma insel) insa tot iti trebuie un costum ptr ca toata lumea vine cu costum de camuflaj, masca si ochelari care am inteles ca sunt obligatorii.

    anyway, aruncati si voi un ochi pe airsoft.ro ptr preturi de la noi.

  18. #18 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Da h0stile, inteleg ce spui, insa nu cred ca pentru acest gen de activitate ii trebuia lui teodor15 pistolu' !
    "E mult mai fain un pistol cu care sa umbli pe strada si sa zici ''motar ****kar'' inspre un boschetar"


  19. #19 SP
    Senior Member huber's Avatar
    astea e mai mult asa de distractie ce tare e el ca are pistol de metal si ala crede ca e adevarat .a spuso mai mult la gluma , sau are chef sa doboare vreo cioara din copac( pasare)

  20. #20 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    DESERT EAGLE 50AE CO2 METAL SLIDE @ Airsoft.ro wow daca ai bani asa ceva sa iei.132 m/s asta daca ii dai lu unu in piept urla de durere.Am eu cativa vecini cu care nu ma inteleg foarte bine.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Airsoft By GreyhounD in forum Health, Food & Sports
    Replies: 155 Last Post: 13-01-2017, 23:41
  2. Airsoft- COD pe bune By Impaler in forum Jocuri PC
    Replies: 2 Last Post: 25-11-2009, 17:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts