Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 1 of 1

Thread: User Review: Nazi Zombies

  1. #1 SP
    is the man! trickz's Avatar

    User Review: Nazi Zombies

    A fost o vara frumoasa, lunga, plina de momente in care eu am putut sa ma joc linistit, sa organizez lan partyuri si tot asa. Unul din jocurile care mi-au picat pe mana a fost Call Of Duty World at War. Pot spune ca nu am fost atras de campania single player in schimb un lucru ma atragea din meniu: Nazi zombies. Buuun, ca sa il deblochez trebuie sa termin campania, ok. Din greseala, nu am fost atent ca trebuie campania solo si am invitat un prieten sa terminam impreuna pe split-screen. A inceput sa imi placa senzatia ca nu stii de unde esti atacat, nu stii ce sa aperi mai intai, nu stii cat te poti increde asa ca nu am fost dezamagit cand am vazut ca trebuie sa il termin solo. Dupa alte ore investite in joc, am reusit sa deblochez mult asteptatul "Nacht der Untoten". Acum vor urma pareri pur subiective despre el.

    Structura

    Acest mod este de tip horde, mai exact, valuri de zombii vin spre tine, neoprindu'se pentru nimic. Inarmat cu teama si dorinta de supravietuire, trebuie sa treci prin toate aceste valuri, primind bani si bonusuri pentru a cumpara arme, mai bune sau nu. Esti pus in situatia de a lupta cu arme din al Doilea Razboi Mondial, actiunea petrecandu-se in acele vremuri. Esti inchis intr-o casa de unde nu poti sa iesi dar cosmarul tau poate sa intre. Armele sunt disponibile pentru cumparare pe.. pereti sau in cutii cu surprize.

    Grafica

    Nu sunt aduse imbunatatiri graficii normale a jocului COD: World at War. Avem aceleasi texturi decente si personaje realizate ok. Armele sunt foarte frumos modelate. Pe fundal exista ceata si foc. Nu sunt extraordinar realizate vizual dar contribuie la dramatism excelent.

    Sunetul

    Desi nu este o muzica pe fundal, sunetele ocazionale contribuie mult la atmosfera jocului. Sunetele morbide are zombiilor ce te ataca combinate cu cele ale ferestrelor rupte si ale gloantelor aruncate, uneori, in disperare, te fac sa pretuiesti enorm sunetul fantastic ce anunta un nou val.

    Atmosfera

    Jocul te pune initial intr-o camera cu 5 ferestre, de unde iti poti lua niste arme, slabe, pentru inceput. Primele valuri trec rapid, lasandu-ti o senzatie ca vei petrece mult timp in acest ritm, one headshot at a time. Din pacate, nu este asa. In curand, vor venii din ce in ce mai multi inamici si vor fii din ce in ce mai rapizi. Personal, dupa levelul 4 deschid usa pentru a intra in camera cealalta, unde este cutia cu surprize. Cu putin noroc, am prins si ray gun si flamethrower asa ca nu am avut probleme sa ajung la wave 14. Mai departe, insa, nu am putut ajunge

    Sfaturi

    Daca vrei o pauza, lasa un zombie la sfarsitul fiecarui val. Il poate plimba un coleg dintr-o parte in alta a cemerei sau il poti tine la geam reparand constant. Chestia asta te ajuta sa repari geamuri linistit sau sa iti iei armele dorite. Cand refaci barierele, nu ai nevoie sa stai cu fata spre geam. Poti reface o bariera in timp ce tragi spre alte ferestre. Economisesti timp. Nu pastra pistolul. Fa un swap cu prima ocazie.

    Critica

    Initial, acest mod a avut o primire negativa din partea fanilor. Majoritatea au crezut ca este imposibil sa alaturi asa ceva cu numele "Call of Duty". Trebuie sa recunosc, aceasta era si parerea mea. Dupa ce am vazut discutiile unor useri de aici de pe forum, am pus jocul pe lista de prioritati si am facut tot posibilul sa il am pe mana.

    Unii critici straini sustin ca acest mod este combinatia intre Dawn of the Dead, Quentin Tarantino si Call of Duty, toate in spiritul anilor 70. 1up.com este de parere ca, desi COD:WAW pare sa fie un survival-horror, datorita ritmului si atrocitatilor intamplate, adevaratul survival-horror se vede doar in Nazi Zombies. Gamingfront ii acorda 93 din 100, mentionand ca DLC-ul pentru acest mod ridica jocul la un total alt nivel.

    Ce caracterizeaza Night of the Undead? Cresterea inceata a tensiunii, sentimentul de spaima si inevitabilitatea mortii personajului. Momentul in care te trezesti cu un zombie in spate si trebuie sa reactionezi rapid, momentul cand ai ramas fara munitie si in curand ramai si fara insta-kill, camaradul tau care are nevoie de un revive si salvatoarele Nuke si Insta-kill. Acestea sunt lucrurile care fac atat de special acest mod.

    Am fost indragostit de acest mod, motiv pentru care un coleg a dormit la mine 2 saptamani din vacanta. Long live split-screen coop! Nu pot decat sa va recomand sa incercati, nu o sa regretati!
    Attached Images Attached Images 44148_orig.jpg codww_mp3_zombiefactory_3.jpg cod_waw_verrc2b3ckt_a.jpg codww_mp3_zombiefactory_2.jpg 2mov2vo.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. User Review: Starcraft 2 By DeathWings in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 1 Last Post: 10-05-2011, 14:04
  2. User Review: Battlefield 2 Review By erik95 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2010, 00:09
  3. User Review: Borderlands By Tom_Cat in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 4 Last Post: 17-02-2010, 17:19
  4. Replies: 0 Last Post: 20-12-2008, 11:05
  5. User Review: Metal Gear Solid 4 - Guns of the Patriots Review By istrategie in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 25 Last Post: 05-11-2008, 16:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts