Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 43

Thread: User Review: Gran Turismo 5

  1. #21 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Cum de unde conceptul asta?! Pai de la un simulator auto ma astept sa simt altfel jocul cu un volan Adica am testat alte jocuri cu volan si este o diferenta de la cer la pamant. Este superb sa schimbi vitezele, sa simti volanul si faci chestii care cu masina proprie nu le poti face.

  2. #22 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Eh. Daca esti fan sim-uri, joci si cu capacul de la WC.

  3. #23 SP
    Member rogele 1's Avatar
    800 masini fara cockpit view ?Adica nu exista optiunea sa vezi din cabina ?Asa ceva nu mi-am imaginat...chiar si la jocuri mult mai vechi este cockpit view...

  4. #24 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Quote Originally Posted by angelcrying View Post
    Eh. Daca esti fan sim-uri, joci si cu capacul de la WC.
    sigur... va fi ca si cand ai merge cu o decapotabila pe langa periferia unui oras unde intamplator se scrug deseurile. Asa da s(t)imulare a simturilor!
    Acum serios, volanul e volan. Merita investitia pentru un joc de genul asta

  5. #25 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Cum de unde conceptul asta?! Pai de la un simulator auto ma astept sa simt altfel jocul cu un volan Adica am testat alte jocuri cu volan si este o diferenta de la cer la pamant. Este superb sa schimbi vitezele, sa simti volanul si faci chestii care cu masina proprie nu le poti face.

    eu il joc fara volan si se merita cu varf si indesat.
    e perfect facut pentru controller.

  6. #26 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Felicitari pt review Grey,ai punctat exact cam ce gandesc si eu despre joc.Gameplay si sunet de nota 10,multiplayer bun pana acuma dar ramane sa-l testam mai in detaliu,si grafica mai slabuta fata de cat se astepta lumea in general,dar per ansamblu un joc f bun care ne va tine ocupati mult timp.Si da jocul e super fun si cu gamepad,nu trebuie neaparat volan ca sa te poti bucura de el

  7. #27 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    eu il joc fara volan si se merita cu varf si indesat.
    e perfect facut pentru controller.

    nu trebuie decat sa ai o sesiune de joc cu volanul si nu ai sa te mai intorci niciodata la controler

  8. #28 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Pana la urma jocul mai este compatibil cu move?

  9. #29 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    nu trebuie decat sa ai o sesiune de joc cu volanul si nu ai sa te mai intorci niciodata la controler
    am suficiente sesiuni cu volanul la activ (pe x360).
    nu ma intorc la volan pentru ca nu se incadreaza in "ergonomia" camerei mele de joaca
    si asa am timp putin, dar sa mai si dau bani pe el, sa stau sa il si fixez, sa intind toate firele, sa fac zgomot cu volanul etc.

    si chiar merge asa de bine cu controllerul, mai ca mi-as pune unul si in masina mea

  10. #30 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Mersi pentru review. Eram chiar foarte nehotarat daca sa-l cumpar sau nu. Acum sper sa-l aduca Web astazi sau maine sa pot sa-l joc si eu.

  11. #31 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Foarte bun review-ul nice read ! Ai punctat foarte bine plusurile si minusirile intr-un mod cat mai scurt si obiectiv (cred ca e greu sa faci asta cu un joc de genul GT )

    @ nameless_fear: nu face greseala sa nu-l cumperi ca nu ai volan, controlul este EXCELENT cu DS3. O sa ai o surpriza placuta. L-am jucat si cu DS3 si cu volan, ca sa stii ca este o opinie impartiala .

  12. #32 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    Foarte bun review-ul nice read ! Ai punctat foarte bine plusurile si minusirile intr-un mod cat mai scurt si obiectiv (cred ca e greu sa faci asta cu un joc de genul GT )

    @ nameless_fear: nu face greseala sa nu-l cumperi ca nu ai volan, controlul este EXCELENT cu DS3. O sa ai o surpriza placuta. L-am jucat si cu DS3 si cu volan, ca sa stii ca este o opinie impartiala .
    man ai inteles gresit, am jocul deja, imi place si merge perfect pe dualshock
    dar ramane sfatul tau valabil pentru oricine crede ca se poate juca doar cu volan.

    ps: sunt si masini adevarate care se conduc cu joystick

  13. #33 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Eu nu prea sunt de acord cu sunetul ala de 10. Nu am observat nici o diferenta la sunet cand intri intr-un tunel, sau tobele nu se aud atat de strident pe cat mi-as fi dorit. La un Z5500 m-as fi asteptat la un sunet patrunzator, nu o partaitoare. Este DTS dar probabil ca trebuie sa mai umblu pe la setari, btw , muzica am inchis-o si in meniuri si in race. Ma enerva.

    Controller-ul functioneaza intr-adevar ireprosabil, am senzatia ca jocul nici nu e destul de greu, eu ma gandeam ca o sa ma chinui cu controller-ul sa tin masinile pe sosea, dar nu este asa, singura masina care mi s-a parut groaznic de controlat a fost o Zonda de aproape 900 cp.

    Totusi structura de meniuri , sau timpii de raspuns ar fi putut fi mai scurti, pt ca dai click pe ceva si astepti de te saturi.

    Si-a schimbat cineva jantele la masina, mie imi plac astea stock cel mai mult. Restul parca nu arata la fel.

    Sunt doar level 11, nu am jucat prea mult. B-spec s-a jucat cineva ?

  14. #34 SP
    Member rogele 1's Avatar
    La ce va referiti prin 800 masini fara cockpit view ?

  15. #35 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    hai ma. Cati jucati cu cockpit view ? pe mine ma incurca. Nu am plasma de 200, am una de 100 si stau la 2m de ea, dar parca ma sufoc, nu am camp vizual

  16. #36 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by rogele 1 View Post
    800 masini fara cockpit view ?Adica nu exista optiunea sa vezi din cabina ?Asa ceva nu mi-am imaginat...chiar si la jocuri mult mai vechi este cockpit view...
    Quote Originally Posted by rogele 1 View Post
    La ce va referiti prin 800 masini fara cockpit view ?
    Troll mutch?

  17. #37 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    am suficiente sesiuni cu volanul la activ (pe x360).
    nu ma intorc la volan pentru ca nu se incadreaza in "ergonomia" camerei mele de joaca
    si asa am timp putin, dar sa mai si dau bani pe el, sa stau sa il si fixez, sa intind toate firele, sa fac zgomot cu volanul etc.

    si chiar merge asa de bine cu controllerul, mai ca mi-as pune unul si in masina mea
    Singurul volan mai ok de pe x360 e cel de la fanatec(care se gaseste ft rar, e facut in editie limitata). Daca ai jucat cu orice altceva inafara de ala, punctul tau de vedere fata de volane e cam subred. Deci volanele suportate de consola aia sunt varza, ca sa zic mai pe romaneste.
    Incearca tu un logitech driving force gt/g25/g27 in gt5 daca ai ocazia sa vezi cum iti schimbi total parerea

  18. #38 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Hai ca deja o dam iar in altele. Omul nu a spus (si nici eu) ca nu este alta experienta daca joci cu volan. Pur si simplu a fost o idee privitor la cumpararea jocului daca nu ai volan. Mi se pare absurd sa nu joci asa ceva doar pentru faptul ca nu ai volan. Poate nu ai loc, poate nu ai buget ca sa achizitionezi unul. Asta inseamna ca nu te mai joci?

  19. #39 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Nu zice nimeni sa nu iei jocul daca nu ai volan! Cum ai zis si tu, este vorba de o experienta diferita. Dar ai sa observi ca atunci cand incepi sa joci mai serios, de la un anumit moment nu vei mai face fata cu controllerul(cel mai bun exemplu ar fi la time trials, unde nu stiu cati vor obtine goldul cu maneta). Jocul este foarte bine optimizat si pentru controller totusi, nu ne putem plange. Insa daca exista resurse si pentru un volan, nu vad unde e ezitarea...
    Jocul este foarte bun indiferent cu ce il joci. Ma'ntelegi?

  20. #40 SP
    Member Cristache07's Avatar
    In ultimii ani ne-am obisnuit sa avem asteptari prea mari ,sincer cred ca oamenii au fost presati sa scoata jocul.Daca era dupa developeri il vedeam prin primavara.Abia astept sa-l primesc si eu maine

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. User Review: Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 2 Last Post: 23-12-2013, 13:53
  2. User Review: Gran Turismo 5 By erik95 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 2 Last Post: 28-02-2011, 12:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts