Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 1 of 1

Thread: User Review: Rag Doll Kung Fu Fists of Plastic

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    User Review: Rag Doll Kung Fu Fists of Plastic

    Rag Dol Kung Fu Fists of Plastic este un joc lansat pe Playstation Store acum aproximativ o luna. Pana pe 15 mai nu auzisem de acest joc, insa aceasta zii a schimbat totul. Prin intermediul unui post de pe forum am aflat ca acesta a fost lansat, iar pretul acestuia era unul foarte mare, mai precis 0$. Curios sa vad despre ce este vorba am intrat pe Playstation Store US si am downloadat jocul. Dupa o asteptare de 40 de minute( am o conexiune destul de slaba la Internet) am instalat jocul. In meniu esti intampinat de o melodie draguta, dar nu recomand sa petreceti mult timp in meniul jocului deoarece aceasta melodie se repeta.

    In meniu avem mai multe optiuni: Multiplayer, Challenges, Tutorial, Character Editor si Options. Prima data am incercat Tutorialul pentru a ma obisnui cu jocul. Aici invat sa lovesc, antrenandu-ma cu cateva obiecte. Sunt invatat miscari speciale si modul de folosire a obiectelor din jur. Controlul poate parea ciudat la inceput, dar cu timpul te acomodezi. Acum ca am terminat Tutorialul aleg modul Challenge, gandindu-ma ca acest mod reprezinta singleplayerul jocului. Asa si este. Aici exista 8 incercari diferite. Obiectivele acestora variaza de la distrugerea unor obiecte, infrangerea unor inamici pana la executarea unor salturi. La inceput este disponibila o singura provocare, pentru deblocarea urmatoarei fiind necesara terminarea acesteia. In cadrul fiecarei provocari puteti obtine o medalie de bronz, argint sau aur, in functie de performanta. Odata terminat jocul puteti relua orice provocare doriti din cele 8. Acest mod poate fi terminat destul de repede, desigur conteaza si medalia obtinuta. Daca doriti sa obtineti medalia de aur la fiecare provocare veti avea mult de munca, dar daca tot ce doriti este sa terminati toate cele 8 provocari durata jocului va fi mult mai mica. Pentru un joc oferit gratuit, cei drept in oferta limitata( pentru o saptamana), nu este rau.

    Bun, am terminat cu Challenge. Urmeaza modul multiplayer. Aici putem alege unul dintre cele 8 harti si cele 4 moduri de joc. Selectez o harta la intamplare si modul Deathmatch, dupa aceste alegeri trebuie sa setez cateva dintre optiunile jocului. Din pacate Rag Doll Kung Fu Fists of Plastic are doar multipayer pe aceasi consola. Totusi puteti juca impotriva AIului daca nu aveti un prieten( sau mai multi) alaturi. Cele 4 moduri multiplayer sunt Deathmatch, King of the Hill, Capture the Fish si Dodgeball. Deathmatch este modul clasic in care trebuie sa-ti elimini adversari. In King of the Hill trebuie sa stai intr-o locatie singur pentru a castiga puncte. Capture the Fish este asemanator cu Capture the Flag. In acest mod un peste trebuie luat si trimis intr-un cos pentru a inscrie. Dodgeball presupune lovirea oponentilor cu o minge pentru a castiga cateva puncte. Aceste moduri pot fi jucate atat solo, cat si pe echipe. Modul multiplayer este destul de bun, dar se vede absenta posibilitatii de a juca online.

    In Rag Doll Kung Fu Fists of Plastic exista posibilitatea de ati modifica caracterul in Character Editor. Aici selectam un caracter deja existent caruia ii modificam infatisarea. Ii putem modifica forma si culoarea fetei, mainii si piciorului. Acesta trebuie sa fie si imbracat. Putem alege dintr-o gama destul de variata de pantaloni, tricouri si palari pentru acesta. Noi optiuni pot fi deblocate prin terminarea unor provocari cu un anumit scor( cu o anumita medalie)

    Grafica jocului este cartoonish, fiind destul de potrivita cu jocul. Personajele, mediul si obiectele sunt destul de bine facute, fiind destul de detaliate. Melodiile prezente in joc sunt OK, desi nu avem parte de nimic special la acest capitol.

    Pentru doritorii de trofee Rag Doll Kung Fu Fists of Plastic va fi o adevarata provocare. Desi sunt putine acestea va vor pune probleme deoarece veti fi nevoiti sa terminati toate provocarile cu o medalie de aur, lucru foarte greu de reusit.

    Rag Doll Kung Fu poate fi considerat un joc destul de bun daca ati apucat sa-l luati cat timp a fost gratis. Acum cand costa 10$ acesta nu-si merita banii. Puteti cheltui aceasta suma pe jocuri mult mai bune cum ar fi Bionic Commando Rearmed sau Ratchet and Clank Future Quest fo Booty.

    Gameplay: 7
    Grafica: 7
    Sunet: 6
    Multiplayer: 6

    Nota finala: 6.5
    Attached Images Attached Images rag_doll_kung_fu_fists_of_plastic_1.jpg rag_doll_kung_fu_fists_of_plastic_2.jpg rag_doll_kung_fu_fists_of_plastic_3.jpg rag_doll_kung_fu_fists_of_plastic_4.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. User Review: Killzone 3 By hibrid13 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 6 Last Post: 28-04-2011, 15:21
  2. User Review: Killzone 2 By IceBlast13 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 8 Last Post: 27-04-2011, 21:23
  3. User Review: Battlefield 2 Review By erik95 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2010, 00:09
  4. Replies: 0 Last Post: 26-03-2009, 21:28
  5. User Review: Metal Gear Solid 4 - Guns of the Patriots Review By istrategie in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 25 Last Post: 05-11-2008, 16:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts