+ Reply to Thread
Page 10 of 25 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast
Results 181 to 200 of 489

Thread: Propuneri.. again :)

  1. #181 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu, vrem sa aiba efect asupra experience/reputation... in felul acesta ar putea fi "pedepsite" posturile aiurea chiar de catre useri. Va trebui sa aiba si modul de moderare, pentru a evita abuzurile...

  2. #182 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Monky, nu stiu daca s'a mai propus asta sau nu. Nu se poate face un Thread Sticky ''Useri seriosi pe aria de publicitate'' ?
    Orice user poate posta in acel thread tranzactia pe care a facuto cu userul X.

    De ex: ''Am cumparat jocul Gears of War de la userul Monky. Tranzactia a decurs impecabil. Recomand, user de incredere!'' Celalalt user poate confirma simplu printr'un post sau printr'un simplu Thanks. Ceva de genu

    Astfel putem si noi sa ne alegem mai 'usor' userii cu care dorim sa facem tranzactii

    Sper ca nu am deranjat pe nimeni. Bafta!

  3. #183 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daniel, pe vB 4.x o sa fie iTrader... asa ca n-o sa mai avem nevoie de acel sticky...

  4. #184 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    De ce nu avem voie sa atasam ceva de 2 ori ? Am atasat un screenshot acum ceva timp pe thread-ul Dirt 2, si acum vroiam sa-l atasez si pe thread-ul Screenshot Sharing.

  5. #185 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    De ce nu avem voie sa atasam ceva de 2 ori ? Am atasat un screenshot acum ceva timp pe thread-ul Dirt 2, si acum vroiam sa-l atasez si pe thread-ul Screenshot Sharing.
    Pt. ca e redundant ? Al doilea poti sa-l pui cu tag de [img]. Ce rost are sa umplem serverul cu aceeasi imagine over and over. Am facut chestia asta dupa ce am observat ca la unele stiri se preluau aceleasi imagini la nesfarsit.

    P.S. Daca tii neaparat sa pui aceeasi imagine, modifica un pic in Photoshop, Paint, whatever... pt. a i se modifica size-ul... si o vei putea atasa din nou.

  6. #186 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    MonkY dar de ce ConsoleGames nu are iTrader ? adica ar fi un lucru important pentru vanzatori/cumparatorii de pe acest forum.

  7. #187 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Uite motivul si o preconizare cand vom avea si iTrader

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Da, s-a discutat de nenumarate ori. Singurul mai ok ar fi iTrader, care din pacate pt. vb 3.x n-a mai fost updatat de multicel. N-ar fi asta problema mare, ci faptul ca peste tot unde l-am vazut, se abuzeaza de el in disperare. Cand vom trece si noi la 4.x vom pune si iTrader, macar pt. o perioada de proba. Daca se abuzeaza, il scoatem... daca merge ok, problem solved.

    Estimez ca trecerea la 4.x o vom face spre sfarsitul anului... deja vad ca a inceput sa fie si el mai stable. La partea de styles insa, e criminal...

  8. #188 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Ar fi binevenita si o optiune de genul: View all [username]'s posts in [thread name] thread.
    Daca se poate

  9. #189 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    Ar fi binevenita si o optiune de genul: View all [username]'s posts in [thread name] thread.
    Daca se poate
    Pai ce rost are ? Mergi la Search this thread - Advanced Search si dai dupa username-ul dorit... Nu e acelasi lucru ?

  10. #190 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pai ce rost are ? Mergi la Search this thread - Advanced Search si dai dupa username-ul dorit... Nu e acelasi lucru ?
    MonkY nu exista deja? sau nu am inteles eu bine ce voia @walkman. apesi pe numarul de posturi al respectivului si ii vei vedea toate posturile din threadul selectat

    for ex, lista cu cei mai mari spammeri
    Attached Images Attached Images untitled.jpg

  11. #191 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Pai se poate si asa MonkY, insa din cate vad acolo nu poti da search decat pe categoriile mari, gen Console Club, xbox 360 etc.
    @Andrew: eu degeaba dau click pe numarul tau de posturi ca nu se intampla nimic

  12. #192 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Walkman, cred ca nu te-ai uitat unde trebuie. Poti sa cauti pe orice thread vrei... inclusiv in cel curent. Uite un exemplu cu search this thread pt. nickname-ul Walkman:
    Attached Images Attached Images console-games-forum-search-results_1284323486306.png

  13. #193 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    .
    @Andrew: eu degeaba dau click pe numarul tau de posturi ca nu se intampla nimic
    probabil ca nu faci tu ceva bine, la mine functioneaza. dai click pe numarul de replies la threadul pe care il vrei si pe urma la numarul de posturi si iti apare exact cum i-a aparut si lui @MonkY (correct me if I am wrong)

    PS: BTW ce rezolutie ai @MonkY ?

  14. #194 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu ma refeream la search-ul pe thread.
    Attached Images Attached Images 2010-09-12_233551.jpg 2010-09-12_233645.jpg

  15. #195 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Am observat ca thread-ul "Movie trailers" si thread-ul "New & Upcoming Movies" au acelasi subiect si anume filmele noi care urmeaza sa apara sau pe care dorim sa le vedem. Ar putea fi cele doua unite?

  16. #196 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Csander View Post
    Am observat ca thread-ul "Movie trailers" si thread-ul "New & Upcoming Movies" au acelasi subiect si anume filmele noi care urmeaza sa apara sau pe care dorim sa le vedem. Ar putea fi cele doua unite?
    Au fost unite

  17. #197 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    As mai avea o propunere.. Nu s-ar putea face cumva ca userii sa nu piarda din XP decat dupa 2 luni de inactivitate sa zicem? Sau macar o luna. Tin minte ca ai dat exemplul cu Bobby si istrategie care ar fi ramas in top, cu activitate 0 timp de cateva luni, daca nu ar fi fost sistemul de pierdut XP, insa devine enervant cand lipsesti o saptama-doua(din diferite motive: tara/mare etc) si cand vi sa te trezesti cu 5 levele mai putin (cazul meu). Crezi ca s-ar putea face ceva?

  18. #198 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Walkman: sorry man, dar acea variabila nu poate fi modificata. Ea se schimba si se calculeaza zilnic. Nici daca as vrea nu as avea cum sa o calculez doar odata pe luna. Oricum, nu e atat de grav. Daca lipsesti 2 saptamani si esti cu 5 nivele mai jos, nu trebuie decat un pic de activitate si o sa vezi cum cresti mult mai repede in nivel decat inainte. Asta pt. ca punctele respective nu le-ai pierdut, ci doar au fost temporar scazute (datorita inactivitatii).

  19. #199 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Am gasit trei thread-uri cu acelasi subiect. Ar putea fi unite?

  20. #200 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Csander View Post
    Am gasit trei thread-uri cu acelasi subiect. Ar putea fi unite?
    Done: http://www.consolegames.ro/forum/f35...e-gen-lockerz/

+ Reply to Thread
Page 10 of 25 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 30 Last Post: 11-10-2010, 01:38
  2. Help!? ( Again ) By yoyokid in forum Offtopic
    Replies: 0 Last Post: 30-08-2009, 01:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts