+ Reply to Thread
Results 1 to 7 of 7

Thread: Problema news

  1. #1 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar

    Problema news

    Salut, am scris 2 stiri in aria News de la Portal. Stiu ca imi trebuie acordul unui Moderator pentru a fi postate pe site. Una este cu Tomb Raider si una cu PSP2. Nici una nu a fost aprobata, si astept de 3 zile. Daca au fost dezaprobate puteti sa imi spuneti cauza?

  2. #2 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/ ai citit ?
    In special sectiunea III. Reguli de postare si recomandari pe aria News (inclusiv Stories, Other News, Previews)

  3. #3 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Poate pentru ca exista deja stirile respective, dar sub alt titlu?

  4. #4 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Man, este perioada sarbatorilor si stirile tale nu sunt tocmai perfecte (mai au nevoie de o aranjare in pagina - poze 1280x720p, o corectare de ortografie etc.)

    Fiecare are planurile lui si deja se pregatesc de distractie, am sa ma uit eu peste ele in seara asta

  5. #5 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar
    Aha, multumesc tuturor. Naz, am sa urmaresc sfaturile date. A, si have fun!

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Chris, sa incerc sa-ti explic cum e cu stirile/review-urile pe CG. Dupa postarea lor, un moderator sau un editor trece prin ele... si daca vede ca nu e indeplinita vreuna din conditiile de postare, va incerca sa repare. Daca insa sunt mai multe probleme... o va lasa in moderare pana va avea timp suficient sa repare toate cele. Sau va trimite un PM celui care a scris stirea in care este rugat sa o rescrie conform Regulamentului. Trebuie tinut cont de faptul ca pe CG nu e nimeni platit sa "lucreze"... toti facem asta din pasiune... Optim ar fi ca userul care scrie o stire, sa o faca in acord cu micutul Regulament (care nu e greu deloc). De exp. am observat ca majoritatea au o problema in a atasa imagini la dimensiunea corecta. Doar un search pe Google Images in care selectati dimensiunea 1280 x 720 si problema e ca si rezolvata... Also, foarte multi ataseaza o imagine, dar ignora faptul ca au tag-uri pe ele (sau reclame la alte site-uri). That's a No Go... Si o alta problema des intalnita: not enough characters ! Pai, e greu sa mai scrieti cateva cuvinte, sa mai aduceti 2-3 extra "picanterii" despre stirea respectiva... astfel incat sa o faceti mai atractiva, si sa nu iasa ceva gen un tweet neinteligibil ?

    Bafta la scris stiri ! Din Ianuarie se vor intoarce premiile pt. editori si news writers...

  7. #7 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar
    Mersi pentru explicatie MonkY. Am sa respect mai bine cerintele de acum incolo.

+ Reply to Thread

Similar Threads

  1. ConsoleGames.ro website news By MonkY in forum Help Desk
    Replies: 651 Last Post: 30-03-2024, 16:33
  2. Hardware News By RonanN1 in forum Hardware
    Replies: 1 Last Post: 26-08-2010, 12:01
  3. Sectiunea News By Witchalok in forum Help Desk
    Replies: 7 Last Post: 16-04-2010, 01:15
  4. User news pe CG By CG in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 07-07-2008, 22:37

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts