+ Reply to Thread
Results 1 to 8 of 8

Thread: Read More - Innactive hyperlink

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Post Read More - Innactive hyperlink

    Am observat chestia asta �ncă de anul trecut...

    Nu e ceva grav dar...no...e aiurea atunci c�nd vrei să Read More și trebuie să cauți pe forum articolul sau să-l cauți mai jos pe main...

    Am făcut un print (de c�teva minute) �n care am prins două Read More-uri active, pentru comparație.

    - e vorba despre Read More-ul din dreapta (sub news flash). Așa-s toate...(nu doar 03).
    Attached Images Attached Images trala.jpg

  2. #2 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Ca tot veni vorba de mainpage... nu este problema cu "Read more" dar este apropiata

    It seems to be fixed now... that's good
    Attached Images Attached Images untitled-11.png

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eeeh, nu merge direct din click pe [read more] in Newsflash, insa merge din click pe titlu sau click pe poza. Acel [read more] apare acolo doar ca sa arate terminarea spatiului dedicat frazei (voi incerca sa pun si acolo linkul).

    A doua problema, legata de Image Fail to load este data de faptul ca in acel moment cineva a scris un news care continea attachment, si e posibil ca inca sa nu se fi generat thumbnailul. Este greu sa prinzi fix acel moment

  4. #4 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eeeh, nu merge direct din click pe [read more] in Newsflash, insa merge din click pe titlu sau click pe poza. Acel [read more] apare acolo doar ca sa arate terminarea spatiului dedicat frazei (voi incerca sa pun si acolo linkul).

    A doua problema, legata de Image Fail to load este data de faptul ca in acel moment cineva a scris un news care continea attachment, si e posibil ca inca sa nu se fi generat thumbnailul. Este greu sa prinzi fix acel moment
    Mie nu imi merge click-ul nici pe titlu/poza.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Mie nu imi merge click-ul nici pe titlu/poza.
    Cred ca nu mai inteleg despre ce este vorba, sau ce problema aveti exact. Am testat acum cu Maxthon 1.6.4, Firefox 3.0.5, Opera 9.6.3, Safari 3.2.1 si dand click pe Newsflash (atat pe poza cat si pe titlu) ma duce in pagina cu articolul/stirea respectiva... wasn't that supposed to be ok ? Stiu ca aveti nevoie de Flash si Java pentru a functiona ok.

  6. #6 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Scuze pentru tot deranjul, dar se pare ca nu aveam Java instalat :">.

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Scuze pentru tot deranjul, dar se pare ca nu aveam Java instalat :">.
    Ah... phew... ma bucur... deja nu mai stiam unde sa caut dupa erori

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Merge cu: click pe poză. E oki

    hi!

+ Reply to Thread

Similar Threads

  1. Read/Unread help By Ripjaws in forum Help Desk
    Replies: 8 Last Post: 19-09-2009, 16:12
  2. Amazon hyperlink By RonanN1 in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 24-02-2009, 06:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts