+ Reply to Thread
Results 1 to 8 of 8

Thread: Nelamuriri cu regula de 24 ore

  1. #1 SP
    Senior Member RaverX's Avatar

    Nelamuriri cu regula de 24 ore

    Stiu ca la ariile de publicitate orice post scris la mai putin de 24 ore dupa un alt post facut de acelasi user e automat unit cu postul anterior. Regula e relativ buna, previne userii sa dea up-uri neregulamentare. Mai frumos ar fi regula un post pe zi (ca odata poate postezi mai dimineata, altadata seara, etc, nu poti tot timpul sta sa treaca fix 24 ore). Insa in fine, asta e regula ...

    Intrebarea e : cum e posibil ca regula asta sa fie incalcata si unii useri pot posta la mai putin de 24 ore ? Un exemplu aici : http://www.consolegames.ro/forum/f41...xbox-360-phat/

    N-o luati ca pe o acuza, e o simpla curiozitate. Din pacate nu gasesc alte thread-uri, am vazut unele unde erau posturi consecutive la cateva ore diferenta (si acolo nici macar nu era al doilea post din thread). Eu odata am postat din greseala dupa multe ore si automat a fost unit postul...

  2. #2 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Scriptul nu poate uni posturile care au poze. Daca pui 2 posturi cu poze la interval mai mic de 24 de ore, acestea nu vor fi unite.

  3. #3 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Ai zis-o. Sa vezi acum up-uri.......

  4. #4 SP
    Junior Member Min3L's Avatar
    Pun astia poze cu orice ca sa puna up-uriManiacii aiai mici sa nu vada asta

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stai linistit MiNeLPs3, ca daca vor abuza... adaugand imagini la fiecare UP, se vor trezi cu threadurile inchise...
    RaverX: Sorry nu. 24h sunt 24h... scriptul acela nu poate fi pus relativ (gen Today, Yesterday, etc...) pt. ca el verifica fix ora postului cu care se face automerge.

  6. #6 SP
    Junior Member scorprsr's Avatar
    Deci asta se �nt�mpla. Nu mi-am dat seama că e vorba de 24 de ore, credeam că e vorba de zile calendaristice. Păcat că nu merge așa, am impresia că e mai natural.

    �n orice caz, știe cineva cum pot să edit sau să repar situația? �ncerc�nd să găsesc metoda corectă, am ajuns să am un triplu post cu "up"... Of...

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ti-am editat eu, ca sa nu mai ai triple up

    In rest, e explicat mai sus...

  8. #8 SP
    Junior Member scorprsr's Avatar
    Mulțumesc (pentru ambele threaduri). S-a notat pentru viitor...

+ Reply to Thread

Similar Threads

  1. Nelamuriri PayPal By klausn in forum Offtopic
    Replies: 21 Last Post: 03-05-2011, 12:23
  2. Cateva nelamuriri despre PS3 By vlad77 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5 Last Post: 21-12-2010, 10:23
  3. Intrebari si Nelamuriri PSP 2004 By tepy15 in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 1 Last Post: 30-11-2010, 12:21
  4. Nelamuriri Sega Saturn By RaverX in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 1 Last Post: 05-10-2010, 16:08
  5. Ps3 nelamuriri By pufy in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 12 Last Post: 17-09-2010, 01:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts