+ Reply to Thread
Page 60 of 78 FirstFirst ... 10 50 58 59 60 61 62 70 ... LastLast
Results 1,181 to 1,200 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #1181 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Implinesc 3 ani pe forum cat de curand, perioada in care mi-am luat 3-4 tzepe dintre care una dureroasa, gen cea cu Last of Us a colegului de mai sus. M-am invatat minte, cand vand ceva cer banii in avans pe card si dupa ce am confirmarea ca au intrat in cont trimit jocul. De cumparat nu cumpar decat de la Robert Dinu sau Webpredator. In general vand ieftin - 15-20 de lei sub pretul de pe forum si asigur si transportul prin posta romana. Works every time!

  2. #1182 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cand e vorba de schimb de coduri, cum e cazul de mai sus, eu zic sa mergeti frumos la un nenea moderator, ambele persoane ii trimit lui codurile iar el le da mai departe. Din pacate nu garanteaza nimeni ca sunt si bune codurile, dar macar stiti ca ambii participanti si-au facut treaba si nu va treziti cu "i-am trimis si nu mi-a trimis inapoi" sau sa va certati care sa va trimiteti primul. Desigur, asta daca n-are moderatorul altceva mai bun de facut

  3. #1183 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by Caponescu View Post
    Ban pe ISP? Adica sa baneze toata clasa de IP-uri ale unui ISP?
    Cred ca se baneaza pe MAC-ul placii de retea.

    Cum ar fi sa se baneze pe toata clasa de IP-uri de la RDS?

  4. #1184 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by florent View Post
    User : Sha.
    Anunt : http://www.consolegames.ro/forum/f92...old-3-1-month/
    Calificativ : copil prost , tepar
    Subiectul reclamatiei : I-am trimis un cod paysafecard pe PM dupa cum a solicitat , nu mi-a trimis inapoi codul Xbox

    Dupa ce am gasit un numar de-al lui si l-am sunat mi-a dat mesaj ca vrea sa anulam tranzactia , sa pastrez eu codul Paysafe . Imi da mesaj apoi "de ce codul de 50 lei pe care i l-am dat e de fapt de 0 lei ( wtf !? ) , el incercand sa faca o achizitie si i-a dat eroare de credit insuficient " Cu alte cuvinte a recunoscut ca si-a incarcat acel cod valoric in contul lui . Am intrebat la mailul de suport al celor de la Paysafecard si mi-au confirmat ca acel cod a fost incarcat intr-un cont , insa nu pot sa dea mai multe detalii decat daca li se solicita de la Politie .

    Cautand numarul pe net am constatat ca mai are nick-ul DaniPS3 pe care, surpriza , l-am regasit si pe acest forum .
    Deci tipul are un ID de baiat cuminte si unul de dat tepe . Rog adminii sa verifice ipoteza mea si sa-i baneze conturile , IP-ul si ce mai considera necesar . Oricum mi-a spus pe PM ca nu-l afecteaza un ban pe IP , ca isi face alt cont imediat . Poate un ban pe ISP l-ar potoli pe acest tepar minor . Mi-am invatat lectia de a nu mai face tranzactie cu utilizatorii fara calificative .
    Ai avut dreptate. DaniPS3 este clona, prin urmare are ban permanent. Intre timp a fost rugat sa lamureasca situatia referitoare la tranzactie. Daca intr-o saptamana nu primim niciun raspuns, va primi ban pentru Neseriozitate. Hai ca incet incet dispar tzeparii de pe CG...

  5. #1185 SP
    Banned Sha.'s Avatar
    Omule, in primul rand DaniPS3 este un var de al meu, intradevar s-a logat pe IP-ul meu dar nu are de ce sa isi ia ban ! Asa ca va rog scoateti ban-ul baiatului! In al doilea rand am incercat sa cumpar ceva de 9 dolari, nu are cum sa imi dea sold insuficient la 9 dolari din moment ce PSC-ul este de 50 lei . Vreau sa vad si eu cum ai constatat ca mai am si nick-ul DaniPS3, numai cei de la consolegames pot constata acest fapt deoarece persoana s-a logat de pe IP-ul meu. Codul acela paysafecard poate fi furat usor, de exemplu facuta o poza si gata.Eu cel mai mult din toata "povestea asta" vreau sa aud cum s-a constatat ca DaniPS3 este tot ID-ul meu in afara de ipoteza cu IP-ul care este adevarata !

  6. #1186 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Cel mai mult ar trebui sa te intereseze sa rezolvi problema, nu cum s-a constatat ca ai duplicat un cont - ca pe viitor sa stii cum sa eviti asta!

    Omul a spus cum te-a gasit. A cautat dupa numarul de telefon care i l-ai dat pt Sha. si a gasit acelasi numar dat ca si date de contact pt DaniPS3. Sau varul tau nu are un alt numar de telefon si pe langa acelasi IP folositi si acelasi telefon?!?

  7. #1187 SP
    Banned Sha.'s Avatar
    Vreau si eu o dovada.

  8. #1188 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Perfect - deci ai incercat sa-l folosesti codul => daca nu ii dai lui florent codul vei primi ban si pe contul asta nu doar pe cel al "varului"

  9. #1189 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    GG darky !

  10. #1190 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Evident ca are probleme de "personalitate multipla" - daca te uiti la posturile lui si la cele ale lui DaniPS3 - practic exista un dialog intre cei doi in care isi dau sfaturi penibil si ipocrit ar fi un reprezentari mai apropiate de adevar.

    Macar curajul de a recunoaste ca a fost prins, dar aroganta asta de tip maidan este jalnica.

  11. #1191 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Se poate verifica userul iubesc.albnegru ? E posibil sa fie ceva clona a vreunui tepar. M-a contactat pentru un "schimb" cu 2 posturi pe forum.

  12. #1192 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by pooaul View Post
    Se poate verifica userul iubesc.albnegru ? E posibil sa fie ceva clona a vreunui tepar. M-a contactat pentru un "schimb" cu 2 posturi pe forum.
    Mie nu imi apare ca folosind acelasi IP sau acelasi calculator cu un alt user. Insa daca vrei sa faci schimb, pt. ca este user mai nou, sa trimita el primul jocul de schimb.

  13. #1193 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    In cazul asta imi cer scuze. Dar cu invazia de tepari din ultima vreme am zis better safe then sorry. Am fost contactat de el asa spontan (nu-s interesat de schimburi) si am zis ca merita verificat.
    Multumesc Monky.

  14. #1194 SP
    Member florent's Avatar
    Nu am mai primit nici un cod Xbox Live deci va rog sa-l banati pe Sha / DaniPS3 daca nu ati facut- o deja . Probabil ca si- a luat o teapa in acelasi mod si nu se simtea impacat daca nu isi recupera banii dand si el un " tun "

  15. #1195 SP
    Member excess's Avatar
    Cu toate ca nu am cazut de acord in privinta unui joc pe acest forum dar sunt de parere ca gestul unui user de aici conteaza!!!
    Si anume....

    E vb. de userul enemigo care a cumparat de aici Diablo 3 la 130 lei si l-a pus pe un alt forum la pretul de 170 dar si pe un alt site!!Acelasi joc, aceleasi poze, sigilat!!
    Am luat legatura cu aceasta persoana pe ambele cai, mai exact email pe site-ul unde era pus jocul dar si pe forumul celalalt cu PM, nestiind ca e vb. despre aceeasi persoana.
    Prima oara i-am dat un email pe acel site discutand despre pret si modalitate de plata!
    Apoi am luat legatura si cu "cealalta persoana de pe forum", am cazut de acord pe forumul celalalt sa iau jocul la 155 lei!!A ramas sa puna azi jocul!! I-am dat Pm daca l-a pus si imi raspunde ca mi-a dat email duminica!! Am verificat emailul in care spunea:
    Salut,

    Din pacate ai ghinion, m-a sunat asear pe la 20 unu sa ma intrebe de joc, i-am zis ca l-am promis si urmeaza luni sa-l trimit prin posta, dar mi-a oferit 180 si plus cum e din oras nu a trebuit sa ma mai complic cu posta.

    Chiar imi pare rau, dar am primit mai mult decat suma integrala ceruta plus banii pe loc.

    O seara faina.
    Am verificat orasul si pozele userului pe acest forum, celalalt si site si sunt identice!!
    Ideea e ca am pierdut timp si in acest timp puteam sa caut in alta parte!!
    Neserios!! Daca am gresit undeva...spuneti-mi!

  16. #1196 SP
    Member enemigo's Avatar
    E vorba de console games si computer games. Pe ambele forumuri am acelasi user name. Aici e regula ca nu poti pune la vanzare produse achizitionate cu pret mai mare decat cel de achizitie, regula pe care am respectat-o. Cei care au facut tradeuri cu mine ma stiu cum sunt: amabil, prompt, fac tot timpu platile in avans. Sambata userul excess m-a contactat si a spus ca vrea jocul oferit spre vanzare la 170 RON, dar sa mai scad din pret. I-am propus sa faca plata in avans 160 si il voi trimite prin posta, transport gratuit, fara plata ramburs. El a preferat sa fie comod si a spus ca ofera 155, dar plata ramburs. Cum am achizitionat jocul la 130 am mers pe principiul "ok, treaca de la mine, e bine si asa". (vorbesc de Diablo 3, l-am luat de aici cu 130 RON, dar in urma demoului am ramas cam dezamagit si l-am repus spre vanzare cu pretul care mi-a parut mie corect...repet, nu am pus anuntul aici ca nu vroiam sa incalc nici o regula) In aceeasi zi am mai fost contactat de cineva din Timisoara (anuntul l-am postat si pe publi24), initial am refuzat si am explicat situatia: jocul e promis, urmeaza sa plece luni prin posta. Mi-a oferit 180, plata face2face, nefiind nevoie de posta. Acum, daca excess e comod sa faca plata in avans si sa-si rezerve produsul pentru perioada weekendului, eu de ce sa nu accept oferta mai buna, mai ales ca diferenta de bani nu a fost chiar mica. Mentionez ca l-am anutat tot sambata de faptul ca am gasit alt cumparator.

  17. #1197 SP
    Member excess's Avatar
    Ca ai pus jocul pe celalalt forum e problema ta! Asta era doar o idee, n-am zis ca ai gresit cu asta!! Ideea e ca inchizi topicul pe celalalt forum spunand ca imi trimiti jocul luni iar duminica imi dai email si ai ai spus ce e in citatul de sus!!
    N-am spus ca vreau sa fiu comod doar ti-am zis ca nu stau la oras si nu dispun de o banca in apropierea mea!!!
    si subliniez...m-ai anuntat duminica de celalalt cumparator! Repet...nu spun ca ai gresit cu ceva pe forumu asta...spun doar ca esti neserios si bisnitar!!
    Attached Images Attached Images 234235.jpg 456456456.jpg

  18. #1198 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Adevarat, nu ai incalcat nici o regula, fiind vorba de alt forum, dar e cam urat ce ai facut. Ai luat jocul la un pret, l-ai vandut la un pret mai mare altei persoane, desi ii era promis lui excess.
    Fara suparare, dar nu esti o persoana serioasa, chiar daca ai eschivat regulile consolegames.

  19. #1199 SP
    Member enemigo's Avatar
    Bine, ti-am scris duminica la 3 dimineata (sau sambata la 3 noaptea, depinde cum o iei), primul lucru care l-am facut cand m-am intors acasa. Topicul l-am inchis imediat dupa ce am vorbit cu tine initial, aici e vina mea ca nu am facut modificarea, lucru pe care il voi face acum. Din punctul meu de vedere noi nu mai avem ce discuta, te enervezi pentru o oferta pe care ai pierdut-o si acum vrei sa moara si capra vecinului. Chiar sunt curios sa vad daca si ce mai zic colegii de pe forum in legatura cu problema aparuta in "afacerea noastra bulgareasca".

    AngelOfPain sunt cel mai serios cumparator posibil si ca vanzator consider ca sunt la fel, daca aveam banii primiti nu era nici o problema si produsul pleca luni spre el, dar asa am profitat de o oferta mai buna. Nu mi-e nici un fel de prieten si nu i-am fost dator sa ii rezerv nimic.

  20. #1200 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Quote Originally Posted by pooaul View Post
    Se poate verifica userul iubesc.albnegru ? E posibil sa fie ceva clona a vreunui tepar. M-a contactat pentru un "schimb" cu 2 posturi pe forum.
    O sa va confirm sau infirm daca este tepar miercuri / cel tarziu joi ... Am acceptat eu schimbul cu el + 1 inca un joc ( am discutat telefonicul cu omul -- a fost ok discutia / nu pare samsarel ... am trimis in acelasi timp jocurile --> s-a oferit sa si trimita el primul ... am zis lasa ca e ok ... punem amandoi )

+ Reply to Thread
Page 60 of 78 FirstFirst ... 10 50 58 59 60 61 62 70 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts