Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 67

Thread: E3 2013: Bravos Microsoft

  1. #41 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    contradictia la care m-am referit eu e intre mesajul postat azi(mai jos) si cele de demult..nu m-am referit la servicii sau gaming
    Credeam ca e de inteles faptul ca in cele mai multe cazuri eu nu postez doar cu gandul la mine. Poate eu imi permit... sunt colectionar si urasc SH-urile, dar asta nu inseamna ca nu ma gandesc si ce se intampla cu ceilalti (si am si dat de nenumarate ori exemplul cu aria de Bazar unde probabil 80% sunt jocuri SH). Faptul ca ma gandesc la cei care poate nu are ca mine 3 abonament de internet (chiar 4 daca stau bine si ma gandesc)... asta nu inseamna ca in final alegerea o voi face pe baza lor. Eu am vazut azi niste titluri care ma fac sa ignor toate celelalte probleme (asa cum am facut-o cu n Xbox 360-uri care au dat RRoD... unde mi-as fi luat consola si doar pentru un singur joc). Asta e parerea mea. Ma gandesc si la ceilalti, postez si cu gandul la ei, dar in final aleg sa fac ce vreau cu banii mei (munciti dealtfel).

    Gata momentan... ma duc la conferinta EA...

  2. #42 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Mi-au aratat ce am vrut. Pacat ca nu am vazut ceva legat de gears. Daca au aratat jocuri, au facut-o ca sa uite lumea, daca nu aratau si mergeau tot pe kinect/tv/catei, erati fericiti si incepeati toti sa scrieti PS4 > Xbox One. Astept cu interes conferinta Sony, cu toate ca nu vor spune nici ei nimic de DRM. Au maxim 120 min sa prezinte cutiuta, joculetele si sa dea si din gura niste oameni.

    Imi mentin ideea.. Fanii sony, sunt cei mai rai. Sunt indoctrinati si ajung la ura. (scria cineva ca uraste pur si simplu Microsoft - posibil sa fi distrus ceva calculatoare de spume ca aveau pe ele produs MS).

    Daca ar ramane doar Sony pe piata, i-as vedea pe toti razand in stilul:

    best evil laughs ever! - YouTube

    Eh, nu toti suntem asa.
    Majoritatea reactiilor la conferinta asta au fost pozitive.
    In afara de unii care incearca sa caute nod in papura: https://twitter.com/Jonathan_Blow/st...43781542633472 .
    Prima data se plangeau ca nu sunt destule femei pe scena, acum se plang ca o facut cineva o gluma proasta .
    Daca erau 2 baieti care jucau Killer Instinct, nimeni n-ar fi comentat.

  3. #43 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Venom View Post
    @monky, citesc titlul. Scrie bravo microsoft, nu bravo gaming.
    Nu te supara, si gamingul de azi pe ce l-ai vazut? Pe aragaz? Nu pe un produs Microsoft? S-a numit "Microsoft E3 Conference" si nu "Gaming E3 Conference"...
    Quote Originally Posted by Venom View Post
    Degeaba te superi si incepi sa ameninti.
    Amenint pe cei care nu se plictisesc de trolling si pe care-i doare daca-mi permit eu jocuri sau nu...
    Quote Originally Posted by Venom View Post
    Doar ne-ai cerut parerea. Nu?
    Una e sa-ti spui parerea, si alta e sa vezi pe cineva postand tot timpul mizerii si doar in aceeasi directie, si tot timpul impotriva. Puteau sa arate cel mai tare joc ever, pentru ca oricum era o mizerie, deoarece nu era pe consola favorita. Asta se numeste fanboy/trolling, oricum ai intoarce-o. Si sunt cativa pe-aici care in continuu (repet, in continuu) posteaza numai in acelasi stil. Eu nu lucrez la Sony, nu ma plateste Microsoft sau Nintendo... but i love my games. Can you do that?

  4. #44 SP
    Member eneea's Avatar
    Venom dude ce nu ti-a placut la conferinta? din punctul meu de vedere a fost exact cum trebuia sa fie...au arata chestii exclusive, au arata chesti multiplatform... m-au convins sa merg maine sa fac precomanda??? NO F_KING WAY.
    chestiile referitoare la drm, sh, ao..etc pot sa mi le zica la conferinta de presa, prefer asa decat sa ni povesteasca ce monstri misto vedem in witcher3.
    MS mai are mult pana sa ma faca sa le cumpar noua consola...si in niciun caz la 500 de euroi, mai ales la cum a crescut euro in ultimul timp.,,nu sunt gata sa sar la urmatoarea generatie de console si nu doar din punctul de vedere al finantelor...pot sa-ti dau cel putin 10 titluri de jocuri aparute pe care icac vreau sa le joc, sa nu mai pun la socoteala ca apare DarkSouls 2. iar in primul am un caracter cu aproape 100 de ore jucate ...si nici nu stiu daca o sa mai fiu gamer, dar asta e o alta poveste.

    Sony mingea acum e la tine

  5. #45 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sincer, si eu speram sa dea fail Microsoft azi... mi-ar fi fost mai usor. Nu as mai fi fost nevoit sa iau iar 2 console. Dar, n-a fost sa fie... m-au facut azi sa o vreau si pe a lor. Godamnit! Cu tot cu rahaturile lor de DRM-uri... Asta nu inseamna acum ca ma duc pe thread de PS4 si ma apuc sa injur consola lor, si pe Sony, si pe mama lor. Aici nu e Steaua vs Dinamo... i want to get the best of two worlds! Is it just me?

  6. #46 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    nimeni nu vorbeste de noul Xbox 360 care mi se pare o aditie foarte buna . cat despre restul conferintei m-au cucerit de la primul trailer si au fost atat de multe jocuri prezentate intr-un mod atat de alert, incar nu-mi venea sa cred ca aceasi oameni de pe scena acum 3 saptamani vorbeau despre tv and sports. foarte buna conferinta, mai ales in contrast cu cea de ultima data dar pana nu-i vedem pe cei de la Sony si de ce nu Nintendo, nu avem cu ce sa o comparam ar trebui sa ne abtinem pana la sfarsit pentru ca nu s-a decis nimic inca vom avea o noapte lunga, noroc ca am farmacologia de abia miercuri si pana la conferinta o sa mai pierd vremea cu antibioticele

  7. #47 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    (scria cineva ca uraste pur si simplu Microsoft - posibil sa fi distrus ceva calculatoare de spume ca aveau pe ele produs MS)
    Si o sa-i urasc pana la moarte! Chiar daca acum scriu de pe un Win7, am un X360 si un PDA cu WinCE. Chestia e ca am realizat tarziu ce companie de fomisti si sugatori de bani sunt, fara sa le pese catusi de putin de consumatori. Nici Sony nu sunt mai breji, dar parca ei nu au acel tupeu si nesimtire pe care il au cei de la Microsoft (exemplu: reclame cu MtDew si Doritos, pe bune?; sau 20 MSP cadou de ziua de nastere, pai ala nu e cadou... e o palma peste fata). In orice caz, in viitor nu o sa mai cumpar nici un produs Microsoft, asta m-au facut sa devin... un hater.

    Sper sa nu supar pe nimeni... doar ca ura mea e atat de mare incat simt nevoia sa o exprim.

    P.S. Imi cer scuze pentru offtopic.

  8. #48 SP
    Admin MonkY's Avatar
    CSergiu: nu cred ca-i iubeste nimeni pe-aici... in adevaratul sens al cuvantului. Doar ca, ne place de ei sau nu... le folosim produsele. Vorba ta... nu-mi place de ei, dar scriu de pe un Windows, am Xbox, scriu intr-un Office... si tot asa. Produse pe care iau carute de bani... Dar daca de maine ar dispare Microsoft, Sony, Nintendo, Apple si Google... cu ce am ramane?

  9. #49 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    cu linux

  10. #50 SP
    Banned Venom's Avatar
    Quote Originally Posted by eneea View Post
    Venom dude ce nu ti-a placut la conferinta?
    Mi-a placut bre. Am postat pe prima pagina ce nu mi-a placut. Pe mine ma doare ca anul asta am hotarat sa trec pe XBox. Dar dezamagirea este asa de mare, incat m-au suparat rau de tot. Si nu este vorba de jocuri. Eu personal n-am primit niciun raspuns la intrebarile mele. Acum sa vedem, ca tot vorbim de fanboysm, daca apare si vreun thread cu "Bravo Sony".

  11. #51 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Venom View Post
    Mi-a placut bre. Am postat pe prima pagina ce nu mi-a placut. Pe mine ma doare ca anul asta am hotarat sa trec pe XBox. Dar dezamagirea este asa de mare, incat m-au suparat rau de tot. Si nu este vorba de jocuri. Eu personal n-am primit niciun raspuns la intrebarile mele.
    Pai stai si tu sa se publice Q&A stuff... Iti dai seama ca nu la conferinta discutau chestiile astea. Toti le asteptam...
    Quote Originally Posted by Venom View Post
    Acum sa vedem, ca tot vorbim de fanboysm, daca apare si vreun thread cu "Bravo Sony".
    Daca va fi cazul, cu siguranta! Si sper sa fie asa... chiar daca asta va insemna ca mi-am nenorocit bugetul pe 2014...

  12. #52 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Eu tot nu reusesc sa inteleg daca chiar exista cineva atat de naiv sa creada ca xbox va bloca jocurile sh in timp ce sony nu (poate va lasa developeri sa aleaga, dar majoritatea vor alege, ca nu sunt fraieri pe un sistem sa aiba si pe altul nu)

  13. #53 SP
    AkF
    Member AkF's Avatar
    Am fost considerat nebun cand am spus de n ori ca o sa vedeti jocuri la E3, dupa cum au terminat prima conferinta, cu countdown pentru E3. Wow, nu ma asteptam!

  14. #54 SP
    Member theste99's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    Eu tot nu reusesc sa inteleg daca chiar exista cineva atat de naiv sa creada ca xbox va bloca jocurile sh in timp ce sony nu (poate va lasa developeri sa aleaga, dar majoritatea vor alege, ca nu sunt fraieri pe un sistem sa aiba si pe altul nu)
    Dap, probabil majoritatea (celori mari si fomisti de bani) vor alege sa le blocheze

    DAR

    Atata timp cat jocurile lansate de studiourile lor nu vor 'beneficia' de acest sistem, nu vad unde e problema. Desigur, n-ar fii nici o problema daca Microsoft vor urma acelasi tratament insa pot sa garantez ca nu o vor face.

  15. #55 SP
    \ tudyniuz's Avatar

  16. #56 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by theste99 View Post
    Dap, probabil majoritatea (celori mari si fomisti de bani) vor alege sa le blocheze

    DAR

    Atata timp cat jocurile lansate de studiourile lor nu vor 'beneficia' de acest sistem, nu vad unde e problema. Desigur, n-ar fii nici o problema daca Microsoft vor urma acelasi tratament insa pot sa garantez ca nu o vor face.
    Problema ar fii ca desi studiourile lor fac jocuri foarte bune, nu sunt nintendo. Si majoritatea jocurilor for fi multiplatform.

  17. #57 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    Eu tot nu reusesc sa inteleg daca chiar exista cineva atat de naiv sa creada ca xbox va bloca jocurile sh in timp ce sony nu (poate va lasa developeri sa aleaga, dar majoritatea vor alege, ca nu sunt fraieri pe un sistem sa aiba si pe altul nu)
    ramane de vazut..oricum daca asa va fi eu unul ma voi intoarce pe batranul PC..asta desi poate pe aici sunt vazut ca fanboy sony...nu-s...sunt doar fanboy al portofelului meu

  18. #58 SP
    Member Dark Wadder's Avatar
    Conferinta interesanta si neasteptata Adica chiar am ramas uimit in bine. Dar la rece am tras concluziile mele si mi-am mentinut optiunea de asteptare in decizia de a cumpara un XBOX ONE.

    Deci am vazut multe jocuri multiplatform - asadar voi avea decizia la mine ce voi utiliza la joc. Exclusivitatile - gen o noua forza, un nou halo, nu m-au entuziasmat... Unde este ceva nou? Magic si entuziast care sa ma vrajeasca intr-o clipa? Spunea cineva mai devreme ceva de un Gears nou. Nu cred ca ar fi schimbat ceva.

    In concluzie - Microsoft s-a speriat. (Reactiile noastre nu sunt foarte importante - Romania nu are suport pe Live - desi le plac banii nostri cand ii dam pe console... Dar in vest lumea e chiar suparata pe forumuri, etc. dupa gluma de acum cateva saptamani.) Iar din aceasta cauza ei "joaca" in aparare. Evident sunt cei care reactioneaza si nu cei care impun ritmul meciului.

    Nintendo a gandit prost WiiU si a gandit prost si pretul. Gigantul lui Bill Gates este pe accelasi drum deocamdata. Pret mare - Accesoriu nedorit (Kinect) - Nimic la un alt nivel in domeniu gaming. Suntem in criza si oameni - inclusiv "darnicii" americani - cumpanesc altfel banii. Acum mingea e la japonezi de la Sony.

    Unica mea speranta este sa nu devina prea rapid o industrie cu cineva in pozitie dominanta. Nintendo e in pozitie de harakiri si cred ca va sfarsi ca publisher. Ouya e o idee buna, vedem in doua saptamani cum se implementeaza. XBOX ONE vs. PS4 e meciul hipergreilor. Iar deocamdata suntem inca in prima runda.

  19. #59 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Oh man...
    Toata lumea discuta pe-aici despe Xbox One.



    My contribution

  20. #60 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Madk91 View Post
    Oh man...
    Toata lumea discuta pe-aici despe Xbox One.

    My contribution
    ))

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 3 Last Post: 31-10-2014, 12:16
  2. Replies: 0 Last Post: 11-06-2013, 00:22
  3. Replies: 50 Last Post: 21-05-2013, 03:29
  4. Replies: 0 Last Post: 22-10-2011, 20:21

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts