Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Ce ne jucam: Septembrie 2014

  1. #1 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar

    Ce ne jucam: Septembrie 2014

    Hello again! A trecut foarte repede vara, nici nu mi-am dat seama ca a venit Septembrie si ca a inceput din nou sezonul jocurilor. Pe parcursul verii cele mai apreciate jocuri au fost, asa cum ne asteptam, doua remake-uri, The Last of Us Remastered, care aduce pe PS4 mult apreciatul joc lansat anul trecut si Metro Redux care a adus pe consolele next-gen, dar si pe PC, versiuni imbunatatite ale jocurilor din seria Metro. Dar sa vedem ce ne aduce mult asteptata luna Septembrie:

    Destiny - 9 septembrie (PS3, PS4, X360, XO)
    Mult asteptatul Destiny, unul dintre cele mai anticipate jocuri ale ultimilor ani, soseste la inceputul lunii septembrie. Destiny este un FPS cu elemente de MMORPG, produs de studio-ul Bungie. Jocul ne prezinta un viitor indepartat, in care omenirea este amenintata de o forta extraterestra, si este datoria ta si a altor Gardieni sa aperi ultimul loc sigur al omenirii. Majoritatea probabil ati jucat versiunea Beta si asteptati cu nerabdare lansarea jocului.


    Forza Horizon 2 - 30 septembrie (X360, XO)
    Forza Horizon 2, este urmatorul joc din seria Forza si continuarea jocului open-world Forza Horizon din 2012. De data aceasta vom vizita sudul Europei, o lume de joc de 3 ori mai mare decat cea din primul joc, iar pentru prima data in serie avem parte de un sistem de vreme. Jocul va contine peste 200 de masini, de la supercars, cum ar fi Lamborghini Huracan, pana la camioane.


    Middle-earth: Shadow of Mordor - 30 septembrie (PS3, PS4, X360, XO, PC)
    Middle-earth: Shadow of Mordor, produs de Monolith Productions, este un joc open-world, cu elemente de RPG, care ne prezinta universul Lord of the Rings. Jocul imprumuta elemente din jocuri ca Assassin's Creed, avand un sistem de free-running, stealth si posibilitatea de a assasina liderii inamicilor. Intamplarile din joc au loc intre povestea din The Hobbit si primul Lord of the Rings.


    Sherlock Holmes: Crimes & Punishments - 30 septembrie (PS3, PS4, X360, XO, PC)
    Al treilea joc important care se lanseaza pe 30 septembrie este urmatorul joc din seria de jocuri adventure, Sherlock Holmes, produs, ca si pana acum, de Frogwares. Povestea este inspirata de cartile lui Arthur Conan Doyle, romanul Crima si pedeapsa de Dostoyevsky, dar si serialul Sherlock. Jocul promite multe, sa speram ca de data aceasta o sa primim un joc bun.


    Alte jocuri lansate in septembrie:
    NHL 15 - 9 septembrie (PS3, PS4, X360, XO)
    Slender: The Arrival - 23 septembrie (PSN, XBLA)
    FIFA 15 - 23 septembrie (PS3, PS4, X360, XO, PC, Wii)
    Hyrule Heroes - 26 septembrie (WiiU)
    Attached Images Attached Images 1.jpg me.jpg horizon.jpg crimespunishments-09.jpg

  2. #2 SP
    Member nutzule's Avatar
    Sa nu uitam de:

    - Shadow Warrior:


    - Flockers


    - Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution Day One Rivals Edition


    - Fairy Fence F


    - Tetris Ultimate (psv)

  3. #3 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Middle-earth: Shadow of Mordor parca era disponibil in octombrie , pare singurul joc ce m-ar interesa din lista , bine si horizon 2 dar pe 360

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da poiuyt, luna asta iese... am facut preorder. Mai sunt si urmatoarele titluri:

    Disney Infinity 2: Marvel Super Heroes (PS3, Xbox 360)



    Massive Chalice (Xbox One)



    Natural Doctrine (PS3, PS4, PSVita)



    Persona 4 Arena Ultimax (PS3, Xbox 360)



    Dark Souls II: Crown Of The Ivory King (DLC)

    Eu zic ca avem ce juca in Septembrie

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Ce ne jucam: Septembrie 2014
    ...poate voi eu ma voi juca The Vanishing of Ethan Carter & Dead Rising 3: Apocalypse Edition via PC

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Traitor

  7. #7 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Voiam initial sa scriu despre Ethan Carter in loc de Sherlock Holmes, dar apoi am vazut ca apare doar pe PC luna asta.

  8. #8 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Shadow of Mordor amanat...sursa: Joystiq...

  9. #9 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Doar pe PS3 si X360 din cate am inteles, versiunile next gen nu sunt afectate.

  10. #10 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Asa este, pe next-gen nu se amana, dar pe 30 Septembrie se lanseaza in US si pe 3 Octombrie in UK, deci practic in Octombrie real jucam jocul in EU. Dar eu nu te corectez, ci completez, ok?

    Middle-earth: Shadow of Mordor won't storm retail's gates in September on previous generation consoles. Warner Bros. Interactive Entertainment announced this morning that the Xbox 360 and PlayStation 3 versions "will take more time in development," with release dates now slated for November 18 and 21 in the Americas and UK, respectively.

    The PlayStation 4 and Xbox One versions of Mordor are all set to ride on September 30 in North America and October 3 in the UK. The PC and Steam versions are also set for September 30 in the Americas and Europe.

  11. #11 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Au facut asta strict ca o strategie de marketing. Pentru ca initial au zis ca versiunile old gen vor fi diferite (lipsite de complexitate) fata de cele noi, dupa care n-au mai zis nimic (deci vor fi identice) iar daca le lansau concomitent, lumea le cumpara pentru old gen si erau afectate vanzarile pentru cele noi si prefera sa bage mizeria asta si sa-l lanseze de sarbatori.

    Eu personal tot pentru X360 l-as fi luat, daca erau identice...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Ce ne jucam: Noiembrie 2014 By paunstefan in forum Hot Story
    Replies: 7 Last Post: 01-11-2014, 12:35
  2. Ce ne jucam: Octombrie 2014 By ilie11 in forum Hot Story
    Replies: 12 Last Post: 21-10-2014, 10:46
  3. Ce ne jucam: Iulie-August 2014 By paunstefan in forum Hot Story
    Replies: 8 Last Post: 08-07-2014, 10:31
  4. Ce ne jucam: Iunie 2014 By paunstefan in forum Hot Story
    Replies: 5 Last Post: 29-05-2014, 12:08
  5. Ce ne jucam: Mai 2014 By paunstefan in forum Hot Story
    Replies: 6 Last Post: 08-05-2014, 12:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts