Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Care este cea mai buna masina a anului?

Voters
72. You may not vote on this poll
  • VW Golf Mark VII

    13 18.06%
  • Mercedes-Benz CLA

    13 18.06%
  • Seat Leon

    3 4.17%
  • Skoda Rapid

    4 5.56%
  • Hyundai i30

    2 2.78%
  • Audi A3

    5 6.94%
  • BMW Seria 3

    15 20.83%
  • Dacia Sandero

    6 8.33%
  • Citroen C4 Picasso

    1 1.39%
  • Mitsubishi Outlander

    2 2.78%
  • Kia Cee'd

    3 4.17%
  • Renault Clio

    4 5.56%
  • Opel Adam

    1 1.39%
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 23 of 23

Thread: CG Awards 2013 - Cea mai buna Masina

  1. #21 SP
    Junior Member nnnnkjuil's Avatar
    Desi nu este o masina extrem de cunoscuta, consider ca ar fi trebuit sa adaugati si Tesla Model S

  2. #22 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Dacia Duster

  3. #23 SP
    Junior Member Florinakke's Avatar
    De ce toata lumea adora bemveu`?
    Presupunand ca vorbim de masini care ni le permitem si nu ar fi o super drama aka lovitura in buget, daca ai atinge-o un pic sau daca ti-ar cadea ceva la ea.

    Ce as putea simpatiza la BMW este puterea si implicit demarajul... pauza fff mare de gandire... unele modele au un design simpatic de tanculet, combinatia de culori la interior poate fi adusa ca un plus, si ... si cam atat.

    Ce nu imi place la embeveu (cum zic tiganii):
    - lipsa dotarilor - comparand masini din aceeasi ani BMW dar si alte marci din Europa pierd categoric pe acesta latura, doar BMW-urile din ultimii ani ajung sa depaseasca "japonezele" din 2004/5/6; mi se pare o diferenta COLOSALA la acelasi pret intre o europeana si o japoneza.
    - confortul - pai o masina "sport" nu e chiar confortabila la drum lung. Scaunele, suspensia si antifonarea sunt rigide si respectiv slabe
    - consumul - generatiile mai noi sunt mai econome, dar altfel BMW-urile sunt spaima ecologistilor
    - design - de ce o masina inca trebuie sa aiba forma de caramida? iar cei de la Top Gear au spus, ca arata "ca niste canapele cu roti"
    - calitatea pieselor si a masinii per ansamblu, poate-s mai bune ca frantuzoaicele, dar nu exceleaza, incadrandu-se pe o linie medie.

    Asadar de ce moare lumea dupa BMW? Am impresia ca e acelasi sindrom ca si cu iPhonul - marketingul iti creeaza impresia ca ce ai tu e Sfantul Graal.

    Taica`miu, de cand eram mic a schimbat o parcare de masini: forduri multe, 2 x BMW, 2 x VW, si Skoda. A avut probleme cu toate de toate felurile, dar, daca fordurile erau cam ca Daciile - reparatiile multe si ieftine, la BMW erau mai putine si prohibite.

    Eu am avut doar japoneze pana acum: Mazda + Honda. Consum decent, confort si dotari bun/e la Mazda, excelent/e la Honda, design armonios si sportiv, putere buna (doar un pic sub BMW), si NICI O DEFECTIUNE!!! De exemplu, am facut o confuzie si nu am schimbat uleiul la Mazda decat la 25.000 de km - ultimii 3000 de km din cei 25k am mers doar cu 140+ si chiar 200 km/h prin Germania. Ce pot cere mai mult de la o masina?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 5 Last Post: 02-01-2015, 12:46
  2. Replies: 3 Last Post: 20-12-2013, 15:16
  3. Replies: 7 Last Post: 19-12-2013, 01:17
  4. Replies: 1 Last Post: 16-12-2013, 11:46
  5. Replies: 0 Last Post: 16-12-2013, 02:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts