Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 11 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast
Results 121 to 140 of 216

Thread: Star Wars Battlefront 2

  1. #121 SP
    Member Otman's Avatar

  2. #122 SP
    Member Kupy's Avatar
    Au scos microtranzactiile... Waaaat? Am câștigat de data asta, felicitări!

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  3. #123 SP
    Member Otman's Avatar
    Let's hope it's not a...TRAP

  4. #124 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Nu sunt oprite de tot, au specificat asta, cred ca vor sa gaseasca un balance, atata tot.

  5. #125 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    O victorie temporara, dar care merita salutata oricum. S-a dovedit faptul ca prostovanii o sa plece urechea sa asculte la ce zic consumatorii daca ii lovesti unde ii doare, si anume la conturile bancare. As fi vrut sa fiu o mica musculita pe perete in sediul lor central, intr-o sala masa de sedinte, cu ei, schimonositi de durere cand vedeau pre-orders cancelled si cum sunt atacati din toate pozitiile.

  6. #126 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Asa ar merita toti, poate scapam odata pentru totdeauna de mizeria asta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #127 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Star Wars Battlefront II for PlayStation 4 Reviews - Metacritic


    Peste 1300 de recenzii cu note de 0 si 1.


    Go, Go EA! The Force is with you!

    A depasit pana si Ride to Hell: Retribution la numarul de recenzii negative.

    ---------- Post added 17-11-2017 at 22:17 ----------



    Rest in Pieces EA!
    Cu asta chiar a umplut paharul! Zilele ei sunt terminate!

  8. #128 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    O victorie temporara intr-adevar. Le loveau probabil prea mult cifrele in starting week(s), chestie impamantenita in era banului, a hype-ului si a marketing-ului agresiv.
    Totodata.. decat sa te chinui sa balansezi jocul/punctele/loot crates/rewards, mai bine faci ce face orice titlu F2P care se respecta -- dai un "fix" initial gratis ca apoi sa iti asiguri "clientul" mai departe. Vezi tu apoi ce vinzi si cum. Ce ciopartesti si ce lasi in "jocul de baza" (alt concept impamantenit).

    Sa nu ne imbatam cu apa rece, acum astia fac politica in stil dambovitean Momentan doar au abrogat ordonanta 13, urmeaza sa treaca prin parlament mizeria, la o data viitoare. O fac altfel, urmand un alt plan, dar intentia de a te trage in piept este acolo. A fost evident inca de la inceput.

    Nu stiu voi, dar mie imi e dor de vremurile in care un joc avea un pret si-atat, plateai o data si-atat. Stiai ca apare ceva, te duceai, il cumparai si gata. Mai nou trebuie sa fii la curent cu toate mizeriile (ca tot mentionam mai sus politica) ca sa nu fii tras in teapa.

    PS: isi mai aduce aminte cineva expansion packs?

  9. #129 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    O chestie este certa, EA si metodele astea de prosteala nu vor disparea din cauza scandalului cu acest joc.

    Nu-i inghit de multa vreme pe cei de la EA dar sunt printre cei mai mari in domeniu ca si putere financiara. Nu au cum sa dispara.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #130 SP
    Member Otman's Avatar
    Umbla zvonuri ca a intervenit Disney....mi se pare si normal sa nu doreasca atata reclama proasta inainte de urmatorul film si mai ales asocieri ale ip-ului Star Wars cu gambling and ****...

    http://mp1st.com/news/report-disney-...eal-threatened

  11. #131 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Incet, incet, "House of Mouse" s-ar putea sa devina cea mai puternica corporatie a lumii.. "Umbrella Corporation" style!

    Intr-o nota mai serioasa? interesant de-ar fi asa, sa aiba astia nasul lor (bine de fapt, nasul este lacomia si banul, dar asta pentru alta discutie).
    Disney detine un morman de drepturi de autori si o masinarie de marketing extraordinara ce aseaza un plan pe termen lung.
    Ei cultiva francize, nu le ingroapa (de obicei). Daca EA si-a inchipuit ca ar putea vreodata sa faca cu SW ce-a facut cu Dead Space de exemplu.. ghinion. SW nu este a lor, au doar "drept de folosinta".

    Nu stiu cat de mult le pasa celor de la Disney de "modus operandi EA" (fortezi pana nu mai poti lucrurile, storci ce poti, apoi dai foc), dar sunt convins ca "bad PR" nu este ceea ce isi doresc. Asta se traduce intr-un "produs murdar" si cifre (posibil) mai proaste.

    PS: sugestiva poza articolului

  12. #132 SP
    Member cipvas's Avatar
    Bun, acum ca tot am dat banii pe joc...ma lamureste cineva cum imi pot alege o anumita harta la un anumit mod de joc?

  13. #133 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Daca e ca la battlefield, nu poti. Poti sa intri pe server browser si sa gasesti un server pe care se joaca acea harta

  14. #134 SP
    Member cipvas's Avatar
    Nu cred ca am vazut server browser.

  15. #135 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Star Wars Battlefront 2 Review - IGN

    6,5 de la IGN.....e GRAV!

    Scandalul cu gambling-ul face valva si pe Wall Street
    https://www.cnbc.com/2017/11/15/wall...urt-sales.html

    Cred ca o sa se lase cu multe concedieri, demisii din varf si procese pentru EA dupa faza asta.


    ---------- Post added 18-11-2017 at 20:29 ----------

    Quote Originally Posted by Encman View Post
    Incet, incet, "House of Mouse" s-ar putea sa devina cea mai puternica corporatie a lumii.. "Umbrella Corporation" style!

    Intr-o nota mai serioasa? interesant de-ar fi asa, sa aiba astia nasul lor (bine de fapt, nasul este lacomia si banul, dar asta pentru alta discutie).
    Disney detine un morman de drepturi de autori si o masinarie de marketing extraordinara ce aseaza un plan pe termen lung.
    Ei cultiva francize, nu le ingroapa (de obicei). Daca EA si-a inchipuit ca ar putea vreodata sa faca cu SW ce-a facut cu Dead Space de exemplu.. ghinion. SW nu este a lor, au doar "drept de folosinta".

    Nu stiu cat de mult le pasa celor de la Disney de "modus operandi EA" (fortezi pana nu mai poti lucrurile, storci ce poti, apoi dai foc), dar sunt convins ca "bad PR" nu este ceea ce isi doresc. Asta se traduce intr-un "produs murdar" si cifre (posibil) mai proaste.

    PS: sugestiva poza articolului
    Stim cu totii ca nu e bine sa te pui rau cu Mr. Mouse!

  16. #136 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Erm, Disney prin 90 dadea in judecata gradinite de copiii/crese pentru ca aveau pictate personaje marca Disney pe pereti pentru a calma copiii. Nici o firma nu e condusa de ingerasi si unicorni roz care vor numai bunastarea userilor si unde toti CEO se tin de mana si danseaza in juru mesei sperand sa faca toti oamenii fericiti si sa zica "hai sa nu luam bani acum...ne vom hranii cu recunostiinta lor".

    Inteleg ca e "all aboard the hate train" dar bottom line: ce a facut EA cu StarWars Battlefront II...au cam facut alte firme de mult. Un exemplu ar fi Rainbow Six: Siege si For Honor, unde baga caractere mai ceva ca in League of Legends, daca nu ai season pass I.II sau III..trebuie sa joci zilnic precum un second job, dar nu a fost asa mediatizat si shareuit ca deh, efectu de turma e puternic.

    Toate review-urile la joc au specificat ca jocul este "curat" grafic, sunet mai mult ca ok care se apropie de cele ale studiourilor de film (nu sunt multe jocuri care pot face asta) si gameplay mult mai bogat si ok fata de primul. Dar normal, toate astea mor si se duc pe apa sambetei pentru ca oh gee oh gee e blocat un caracter care oricum poate fi cumparat cu in-game currency.

    Nu zic ca e ok acest sistem de "daca ai bani ai si eroii mai repede" dar s-a exagerat in draci cu reactiile.

  17. #137 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    Star Wars Battlefront 2

    Cum s-a exagerat si cu microtranzactiile astea pe care le adopta toti desi imi cer 60$ pe produs. Pe bune?

    Sa nu uitam ca microtranzactiile au aparut ca metoda de a produce bani din jocurile FREE TO PLAY aka GRATUITE. SI ASA AR FI TREBUIT SA RAMANA.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #138 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Peste tot este si va fi. Poti sa zici mersi userilor care isi cumpara:

    1.crate-uri in ORICE Call of Duty pentru arme shiny si armuri stralucitoare,
    2.For Honor pentru un erou aparut nou si/sau dalde animatii shiny sau armura aia dandy cool looking
    3.Rainbow Six Siege pentru caracteru nou sau skin pe arma
    4.Mai nou si in League of Legends unde trebuie sa cumperi questuri ca sa poti sa le faci si sa primesti random shards pt a debloca random skin aweeesome
    5.Overwatch pentru a lua skinu ala care e limited time de craciun si daca nu iti pica intri in criza de timp si pana la urma decizi: hai cumpar niste loot boxes

    Exemplele pot continua, dar in acelasi timp, toate jocurile de sus le-am jucat pentru ca overall m-a atras ceva la ele si au multiplayeru' cu mult peste altele din punctu meu de vedere, cum din pacate sta treaba si cu Star Wars BF II. Multumesc lui Dzeu ca urasc universu' Star Wars si nu trebuie sa ma complic si aici cu quest-uri daily si alte dracovenii de parca ma joc WoW.

  19. #139 SP
    Member Otman's Avatar
    Dude nu interesa pe nimeni daca bagau skinuri sau alte chestii cosmetice.
    Am jucat Shadow of War, avea loot boxes, dar nu afecta gameplay-ul, nu afecta progresia.....nu mi-a pasat de ele, nu am cumparat nimic.

    Aici ei au legat progresia jocului si abilitatile pe care le ai de roata norocului (pe bani) si pe langa asta au crescut nesimtit de mult progresia prin gameplay, asta ca sa te oblige sa cumperi.

    Eu chiar ma bucur ca au facut chestia asta cu un joc Star Wars.....poate cu o alta franciza mica le iesea.........dar nu cred ca s-au asteptat in veci la o asa reactie si mobilizare a fanilor. Vorbim totusi de Star Wars, nu cred ca este franciza mai mare pe pamant si din fericire nici Disney nu le permite sa faca ce le taie capul.

    Gandestete cum ar fi sa cumperi jocu asta peste 6 luni -1 an la reducere, cand toti au cardurile max.......crezi ca te bucuri de vreun meci in mp sau esti obligat sa mai bagi cateva zeci de $ doar ca sa faci si tu niste kiluri...

  20. #140 SP
    Junior Member Yoarashi_42's Avatar
    Nah. Prostii.
    Cati din voi joaca FIFA si isi cumpara puncte pentru a trage un Ronaldo?

    Este exact aceeasi situatie. Vrei sa ajungi intr-o liga mai buna, trebuie sa tragi un Messi, Pogba sau Neymar. Pentru ca cineva ii are deja. Si impotriva lor, nu ai nici o sansa ... decat daca esti bun.
    Chiar daca ei au cei mai buni jucatori, daca ai o tactica buna si skill, ii poti face. Mai greu, dar e posibil.

    Asa si aici. Toti se plang aici si acolo. Eu nu am nici o problema.
    Am cateva carti mov pentru ca am versiunea Deluxe dar in rest ... nimic. Am doar grii.Si fac o treaba buna.
    Am toate armele de la Assault. Imi mai lipsesc 3-4 eroi. Level 20. Ies pe primul loc in mai toate rundele.
    Nu inteleg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 11 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast

Similar Threads

  1. Star Wars Battlefront By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 478 Last Post: 02-05-2017, 21:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts