Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 38 of 38

Thread: Gwent - The Witcher Card Game

  1. #21 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Baaai, vreau si eu sa joc

  2. #22 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Mda, l-au stricat. L-au facut prea complicat, unele abilitati sunt prea complexe si iti construiesti deck-ul in asa fel incat sa poti sa scoti un singur combo, maxim doua tot meciul, si sunt atatea variabile incat daca ceva merge prost (si sigur va merge) s-a dus tot combo-ul si ramai cu ochii-n soare tot meciul. Plus ca e clar pay2win acum, dai banu, ai carti smechere, te c*ci pe toti aia care nu au. Am jucat niste meciuri cu unii, pai n-aveam frate ce sa le fac... si m-am uitat la cat costa sa craftezi cartile pe care le aveau si e imposibil sa faci atat Scrap incat sa le craftezi pe toate.

  3. #23 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Deap, gwent era ceva simplu in care conta enorm puterea de gândire si strategia. Acum e ceva complicat in care toată baza e formată de cărțile pe care le deții.

  4. #24 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Bine, si in Witcher deja nu prea mai devenea cine stie ce joc strategic. Doar aruncai toti spionii pe care-i aveai, strangeai foarte multe carti in mana si gata. Dar era mai simplu si mai fun, asta parca se screme prea tare.

  5. #25 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  6. #26 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Aici mai au coduri pentru beta. Click pe linkul scris mare, cu rosu, din josul paginii.

    http://www.pcgames.de/Gwent-The-Witc...spiel-1220099/

    Edit: Nu va obositi, e o mizerie. Prima data mi-a dat crash la loading screen, dupa s-a blocat complet cand am deschis tutorialul. Cand ma uit in Task manager vad ca jocul imi consuma TOATA memoria RAM (adica fix 90%, cat il lasa sistemul de operare). Penibil din partea programatorilor ca un joculet mic ca asta sa faca overflow, nu ma asteptam la asa ceva de la CPR...

  7. #27 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ciudat, ultima oara când m-am jucat (acum vreo 2 luni) mergea fără probleme.

  8. #28 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Da, e mega mizerie ca un joc aflat in BETA ruleaza prost

  9. #29 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu "rulează prost", ci intra într-un loop cand aloca memorie (probabil), iar asta e cel puțin grav. Probabil s-au încăpățânat băieții sa programeze într-un limbaj înapoiat ca sa il poată optimiza la maxim, lucru nobil într-adevăr, dar nu cu astfel de erori afara din Alpha testing si in niciun caz când pui in app purchases la un Beta.

  10. #30 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu cred ca e o incompatibilitate la tine, pentru ca am citit destule pareri despre beta si desi au fost plangeri despre anumite aspecte ale jocului, de probleme de ordinul celei amintite de tine nu am auzit. Poate nu ai destula memorie RAM, poate e o limitare la procesor, poate incerci o rezolutie mai ciudata, sunt multe chestii de genul asta care pot crea probleme in beta.

    LE: Il iau si eu acum si revin cu impresii despre rulare, sa vedem daca si mie imi mananca tot RAM-ul.

  11. #31 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Uite, mie imi ia 6GB RAM la rezolutia maxima:

    Daca vrei, fac teste si la rezolutia ta sa vedem daca acolo imi consuma aceasi cantitate ca si la tine, nu prea are cum sa ajunga la 90% la mine.
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg

  12. #32 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Am primit si eu cod! <3 See you in game!

  13. #33 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Foarte bine: "The top-10 earning Hearthstone pro will be playing the Witcher card game Gwent instead."

  14. #34 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    https://www.playgwent.com/en/news#5150 - PS4

    The Technical Beta build will allow players to create their own decks, play the tutorial and online casual matches.

  15. #35 SP
    Junior Member LookingGood's Avatar
    https://www.twitch.tv/cdprojektred - GWENT Challenger Tournament - $100 000!

  16. #36 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  17. #37 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  18. #38 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Il puteti descarca de pe PS Store.

    Lista de trofee:
    https://psnprofiles.com/trophies/852...cher-card-game

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. The Witcher 3 ia premiul cel mare la The Game Awards By paunstefan in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 07-12-2015, 23:22
  2. Replies: 0 Last Post: 03-12-2011, 09:54
  3. Replies: 0 Last Post: 23-11-2011, 21:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts