Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 31 of 31

Thread: BioShock The Collection

  1. #21 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    @adin33: fa un save manual in care sa apara si personaje, ideal ar fi un Big Daddy pe care sa nu-l fi atacat, e destul de lent, si o sa observi. Chiar si daca ar fi o problema pe care s-o am doar eu, povesteste te rog de sunetul armelor.

  2. #22 SP
    Member adin33's Avatar
    Am facut save cum ai spus, iar timpul de incarcare al texturilor este de 2 maxim 3 secunde, dar asta se intampla doar cand intru prima data in joc. Sunetul armelor nu este cel mai ok, dar sunt jocuri unde armele se aud mult mai jalnic. Am jocul si pe ps4 si pe ps3, televizorul este setat la fel pe ambele console si pot sa spun ca este o diferenta enorma intre cele doua variante. Cum am mai spus, dpmdv este cel mai bun remaster care l-am jucat.

  3. #23 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Eu am incarcat o salvare in care eram pe urmele unui Big Daddy pe care l-am tot urmarit sperand c-o sa i se incarce odata textura cu salopeta scafandrului. Si eu am trilogia pe Xbox 360 si sunt de acord ca remasterul e mult peste acelea, insa sunt dezamagit de calitatea primului. Pe de alta parte sunt complet fascinat de xum arata si cum se misca Infinite, despre care s-a scris ca-i cea mai slaba portare de pe PC.

  4. #24 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    De ce nu "urci" un video pe YT sa vedem problema?

  5. #25 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Am incercat, insa am intrat intr-o bucla cauzata de legarea conturilor PSN - YouTube. Voi mai incerca, probabil, insa n-aveam de gand sa fac treaba de tester. Cert este ca problema nu apare la orice salvare, de regula texturile se incarca in cateva secunde, cum spune adin33. Nu ca asta ar fi ceva bun, insa asta se intampla si pe Xbox 360/ PS3.

    ---------- Post added 21-09-2016 at 13:29 ----------

    Update: am reusit un upload. N-am editat filmul (prima oara se tot deschidea usa) asa ca urmariti de la incarcarea completa (1:45) pana cand apar toate detaliile fine ale pestilor de pe usa (2:05). Eu am numarat 20 de secunde. Evident sunt si alte texturi ale caror detalii se tot incarca. Faza e ca nu se intampla intotdeauna sa dureze atat de mult iar in majoritatea timpului nici nu ai tot atatea detalii din mediu in apropiere ca sa observi asta. Cateodata, insa, e suparator al naibii, fiindca se intampla asta pe PS4. E drept ca-i un motor grafic vechi de 15 ani, poate ca e greu de optimizat.


  6. #26 SP
    Member Imperatore's Avatar
    nu cred ca o sa stea bine la vanzari cu acest remastered

  7. #27 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Eu inca sunt de parare ca aceasta colectie este 100% must have pentru cei care nu au jucat seria. Pe PS4 nu avem un FPS cu o campanie asa buna, pana acum.

  8. #28 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    @apbaciu: fara indoiala. Chiar si pentru cei care au jucat seria pe generafia trecuta de console e o experienta buna, pur si simplu pentru ca acum este mai fluid ca niciodata.

  9. #29 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Si eu am jucat toata seria pe PS3, iar acum mi l-am cumparat si il joc cu placere si pe PS4. Nu am nici o neplacere fata de cum se misca si cum arata jocul. Un remastered, ramane pana la urma un remastered si il iau ca atare, fara prea mari pretentii.

  10. #30 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quick reminder: http://games.softpedia.com/get/Tools...-Artbook.shtml

    Sent from my D6603 using Tapatalk

  11. #31 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Varianta steelbook de la amazon.de la 55 eur si 6,15 eur transport in RO.

    https://www.amazon.de/gp/product/B01...R7R6A0SW95XXH5

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. BioShock (movie, Netflix) By klausn in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 7 Last Post: 27-08-2022, 12:19
  2. Replies: 11 Last Post: 18-08-2016, 20:52
  3. Borderlands: The Handsome Collection By raducucosmin in forum Console Club
    Replies: 10 Last Post: 29-03-2015, 06:27
  4. The Sly Collection Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 1 Last Post: 01-12-2010, 09:40
  5. BioShock 2 - There's Something in the Sea By Mika in forum Console News
    Replies: 16 Last Post: 16-04-2009, 10:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts