Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Voice acting - o provocare

  1. #1 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar

    Voice acting - o provocare

    Deschisesem acu' vreun an si ceva un thread asemanator pe "vechiul" CGF si am zis sa o fac si aici pentru ca mie unul mi se pare foarte interesant domeniul. So, voice acting... ce spuneti? Personal am incercat cu dialoguri din mai multe jocuri, flimulete s-au adunat de-a lungul timpului... Dintre toate cel mai reusit mi s-a parut, pentru mine personal, voice acting-ul din Soul Reaver, un joc pe care l-am jucat in draci la propriu la vremea lui, un joc care si-a pus amprenta si unul din nu foarte multele care intr-adevar m-au impresionat de-a lungul "carierei" mele ca si gamer...

    So here it is, doua filmulete, primul de prin 2005 si al doilea mai recent, de anul trecut, ambele din Soul Reaver, 2 si 1. Haideti sa radem, sa ne amuzam si de ce nu sa participam fiecare cu cate ceva. Astept pareri, bune, proaste sau cum or fi ele Enjoy!




  2. #2 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    super, dar nu trebuia putin mai groasa vocea?

  3. #3 SP
    Member alalalt's Avatar
    love it :X voice actingul joaca un rol foarte important in jocurile din ziua de azi

  4. #4 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Ohoho bine junnkie . Mult mai ok cel de al 2-lea, chiar apropiat de original.Ar mai fi mers un pic mai mult "flow" dar e ok si asa

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    We love you Junnkie! Si felicitari pentru ca ai avut "curaj". Multi isi pun filmuletele pe youtube in camere obscure, cu lumina doar de la monitor or something... We want more

  6. #6 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    De fapt cred ca am exagerat putin. Nu e voice acting in adevaratul sens al cuvantului pentru ca lipseste intonatia specifica. Filmuletele sunt de fapt un produs al pasiunii mele pentru limba engleza combinate cu pasiunea pentru video games. Eh, stiu ca nu vor aparea prea multi care sa posteze ceva dar macar eu am incercat. In afara de Raf, pe care din pacate pe aici nu l-am vazut si care stiu ca postase ceva din Castlevania pe CGF acum ceva timp, nu am mai vazut si alti useri care sa faca acest lucru.

    So, haideti spor la inregistrat si postat!

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Get Raf in here

  8. #8 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar


    ---------- Post added 10-02-2013 at 04:34 PM ----------




  9. #9 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar

  10. #10 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nice

  11. #11 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Povestea continuã.






Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 27-03-2013, 13:59
  2. Replies: 0 Last Post: 13-12-2012, 11:01
  3. Replies: 0 Last Post: 29-06-2011, 10:43
  4. Provocare: Photoshoped reality By alalalt in forum Console Club
    Replies: 260 Last Post: 04-01-2010, 13:37
  5. Modern Warfare 2: voice cast By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 25-08-2009, 16:20

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts