Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Opinii despre HDR gaming

  1. #1 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar

    Opinii despre HDR gaming

    Pentru cei care folosesc un ecran cu support HDR "Premium" (asa cum este descris aici: Digital Foundry: the best 4K TVs for HDR gaming • Eurogamer.net) : cum vi se pare?
    Credeti ca merita diferenta de pret fata de un display care nu are aceasta functie?
    Si daca folositi alte ecrane decat cele recomandate in articolul postat mai sus, ati putea sa le enumerati?

  2. #2 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Momentan nu sunt jocuri cu hdr( un horizon cu hdr arata interesant)..nu stiu daca merita pt alea cateva, insa o sa vina si ps5 si atunci probabil ca sa fie un fel de standard..nu sunt jocuri nici cu suport 3D audio.. monentan

  3. #3 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Asa e, nu sunt foarte multe jocuri cu HDR support in prezent. Dar se pare ca tot mai multe vor avea aceasta functie in viitor: https://www.digitaltrends.com/gaming...nhanced-games/ .
    Sigur vom auzi mai multe anunturi la E3-ul acesta.

  4. #4 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Momentan dupa parerea mea, HDR gaming e o fita.

  5. #5 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Eu am achiziționat acum 3 zile un Sony XE90 139 cm in combinatie cu un ps 4 slim si singurele jocuri care le am si suportă HDR sunt Homefront si Second Son, care arată absolut superb cu hdr activ. Eu spun că merită din plin o asemenea investiție costisituare si asta nu numai pe parte de gaming, Netflix-ul se vede senzațional in 4k si deja au aparut pe internet filme uhd care le descarci pe hard si le vizionezi. Sory dacă am scris cu greșeli dar scriu de pe telefon.

  6. #6 SP
    Member swenkyk9's Avatar
    Eu as fi interesat dacă se merita un TV 4K și HDR sau doar 4K pentru un Ps4 Pro. Din videoclipuri nu prea îți dai seama de diferențe, când vine vorba de rezoluție, iar cele unde se compara hdr on și off sunt pointless dacă nu le vezi pe un ecran in prealabil cu HDR.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #7 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by parazitu86 View Post
    Eu am achiziționat acum 3 zile un Sony XE90 139 cm in combinatie cu un ps 4 slim si singurele jocuri care le am si suportă HDR sunt Homefront si Second Son, care arată absolut superb cu hdr activ. Eu spun că merită din plin o asemenea investiție costisituare si asta nu numai pe parte de gaming, Netflix-ul se vede senzațional in 4k si deja au aparut pe internet filme uhd care le descarci pe hard si le vizionezi. Sory dacă am scris cu greșeli dar scriu de pe telefon.
    Faina achizitie .
    Banuiesc ca acesta este modelul, nu: Sony X900E Review (XBR49X900E, XBR55X900E, XBR65X900E, XBR75X900E) ?
    Ai avut ocazia sa compari HDR-ul cu cel de la alte modele (de ex Samsung KS7000/KS8000 sau LG B6)?


    Quote Originally Posted by swenkyk9 View Post
    Eu as fi interesat dacă se merita un TV 4K și HDR sau doar 4K pentru un Ps4 Pro. Din videoclipuri nu prea îți dai seama de diferențe, când vine vorba de rezoluție, iar cele unde se compara hdr on și off sunt pointless dacă nu le vezi pe un ecran in prealabil cu HDR.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    N-as putea spune pentru ca nu am apucat sa vad cu ochii mei diferenta dintre un joc cu HDR si fara .
    Si demo-urile de HDR din magazine nu sunt cele mai folositoare pentru ca e nevoie de lumina redusa ca sa poti vedea efectul pe deplin.

  8. #8 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Modelul este acesta :
    Sony KD-55XE9005 review | TrustedReviews
    https://mediagalaxy.ro/televizor-led...5xe9005b-negru
    Si acum să nu mint, nu am incercat alte firme, eu am in casă titul de la sony si le utilizez pe toate prin Bravia.dar acest model face parte din gama premium de la sony xe90,xe93 si xe94, din pacate ultimele doua versiuni sunt peste 100 mil și nu mi-am putut permite

  9. #9 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    ^

    Da, preturile la toate TV-urile cu "Premium HDR" sunt destul de mari.
    Eu doresc sa cumpar unul de 65" pentru ca asa mi-am configurat living-ul si cel mai ieftin care l-am gasit este un KS8002T dar nu-mi prea vine sa dau 8000 lei pe el .

  10. #10 SP
    495
    Member 495's Avatar
    hdr-ul trebuie vazut pe viu. nu poate fi aratat in filmulete pe net, mai ales daca nu ai deja un tv capabil hdr.

    nu cred ca este o fita. face ca un joc cu suport hdr sa arate si mai bine, si mai natural decat fara. infamous, uncharted, the last of us, forza horizon 3, gears of war 4, ratchet and clank, the witness sunt cateva jocuri in hdr pe care le-am incercat si toate au impresionat. pe mine poate ma ajuta si tvul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 19-07-2015, 17:44
  2. Despre pre-orders si cum afecteaza gaming-ul By Enthroll in forum Console Club
    Replies: 19 Last Post: 16-02-2013, 22:29
  3. Opinii despre GOCLEVER TAB A93 By eneea in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 18-10-2012, 17:27
  4. Sony HDR 10 si PS3 By nameless_fear in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 3 Last Post: 20-02-2009, 19:53
  5. Opinii Filme FTW! By N3O2005 in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1 Last Post: 02-08-2008, 02:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts