Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 28 of 28

Thread: The Evil Within 2

  1. #21 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Va salut. L-a jucat cineva? Merita pretul de 280 de lei?

  2. #22 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Parerea mea ca nici un joc nu merita cumparat in prima zi. Dupa cateva zile il gasesti deja mai ieftin (vezi olx a aparut deja).

  3. #23 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Cineva tot trebuie sa-l cumpere din prima zi. Altfel nu-l mai găsești pe OLX la preț mai mic

  4. #24 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Corect ... si preturile de pe OLX sunt destul de mari, din ce am vazut e 240 pe OLX, plus transport daca nu esti din orasul respectiv...acelasi lucru. Doar sa asteptam mai mult timp, pana se gandeste cineva sa-l vanda cu 150-170 de lei

  5. #25 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Ce frustrant cum iti baga jocul handicap, la max sensitivity abia se intoarce camera aia in 3rd person si face jocul mai greu decat este. In rest ok. Nu am jucat prima parte insa prima impresie e joc hibrid silent hill + resident

  6. #26 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Ahahaha ni la ei:



    *p.s.

    Mai am putin pana la 1000/1000 - primul a fost mai bun.

  7. #27 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Aseara am luat jocul de pe store la reducere. Primul mi-a placut mult. Acum mi se pare ca se misca tare lent, nu stiu poate ca e de la faptul ca vin de la jocuri mai rapide (Days Gone, Bloodnorne). Am pus sensibilitatea camerei la 100 si tot mi se pare ca se roteste incet. Probabil e chestie de obisnuinta si e intentionat facuta asa sa dea senzatia de horror mai intensa. Ideea e ca deocamdata nu sunt la fel de impresionat de joc ca de primul. Si cred ca nici de primul nu as mai fi acum. Cred ca placerea fata de un stil de joc se dobandeste in timp functie de jocurile jucate. Ca o paralela am luat la un moment dat Resident Evil 4 remasterul cu convingerea ca o sa imi placa la fel de mult sa il joc cum mi-a placut originalul. Deloc..am jucat 15 minute si efectiv nu am mai putut continua. Gameplayul se schimba odata cu timpul. Jocuri care ne plac extraordinar, jucate cu aceleasi mecanici peste un timp e foarte posibil sa nu ne mai placa...

  8. #28 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Dpmdv, partea a doua e o experienta ceva mai rafinata. Ambele jocuri sunt fantastice, dar parca asta a avut un plus pe partea de fun si boss fights.

    De acord cu privire la RE4 si jocuri vechi in general. E cumva ciudat si ironic, ca un joc atat de influent si original - in momentul de fata sa para depasit ca mecanici de joc. E normal. In toti anii astia, jocurile au evoluat erorm.

    Asteptam sa apara RE4 Remake. Remasterul a fost doar o simpla portare inutila cauzata de lacomie. Din pacate.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. The Evil Within By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 286 Last Post: 24-10-2020, 12:37

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts