Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 24 of 24

Thread: Deathloop

  1. #21 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Am zis ca decat sa iau Call of Duty 18 (yep, Vanguard e al 18-lea joc ... ) mai bine incerc ceva original, asa ca l-am comandat.
    La fel am "riscat" si cu Returnal care pentru mine a devenit GOTY 2021 pana acum.
    Mi se pare ironic cum multi se plang de lipsa de originalitate a industriei dar cand apare ceva cu adevarat nou le e frica sa-l incerce, chiar daca review-urile sunt foarte bune.
    Nu ma refer la ce a zis morphine mai sus, ci la opiniile altora de pe reddit si alte forumuri.

  2. #22 SP
    Manager paul's Avatar
    Tech Review:

    Performance mode:
    - DRS 1296p-1440p - 4K/60fps
    Quality mode:
    - DRS 1836p - 4K/60fps - only in the most basic scenes do you hit 60fps - otherwise you're in the 50s and even the 40s in busiest areas, making for an unsatisfactory, inconsistent experience
    Ray-tracing mode:
    - DRS 1836p - 4K/30fps - inconsistent frame-pacing
    - RT sun shadows and ambient occlusion

    Recomanda Performance Mode.

    Articolul: Deathloop PS5's graphics modes compared: which is the best way to play? • Eurogamer.net.

  3. #23 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Oare jocurile in zilele noastre mai sunt vreun pic optimizate?

    Mi se pare absolut penibil ca un joc care arata in halu asta si este atat de limitat dpdv grafic (este un joc destul de inchis, o harta foarte mica cu putine detalii pe ecran in mare parte si geometrie destul de simpla), care fara acel cell shaded ar fi aratat a joc de PS3 probabil, sa nu mearga mai bine cu sau fara DRS in 60fps pe hardware destul de potent (ne-au demonstrat deja o gramada alte jocuri care merg pe hardware mult mai slab).

    Singura parte buna e ca folosesc RT pentru umbre si AO si nu pt reflexii, ca majoritatea, ca sa ia ochii oamenilor.

  4. #24 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Aseara am inceput si eu Deathloop. Ma poate ajuta cineva cu ceva tips&tricks? Ideea e ca nu am jucat decât vreo ora si jumătate dar n-am priceput eu anumite chestii. Adică pe prima harta imediat ce pleci de pe insula pe care te trezești, am înțeles obiectivul principal, dar pe lângă el sunt si multe uși cu coduri, sunt si anumite lucruri pe care le descoperi si le poți seta ca waypoint (exemplu in interiorul librăriei) si nu inteleg ce e cu alea. Trebuie făcut ceva acolo? Sunt side-uri? La fel si la restul ușilor care au un cod. Le voi găsi treptat pe parcursul jocului?
    Mulțumesc anticipat pentru raspunsuri

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts