Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: Cel mai epic boss din gaming ?

  1. #1 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar

    Cel mai epic boss din gaming ?

    Cu totii ne-am infruntat in jocuri cu un boss atat de puternic, de epic, atat de unic, incat il consideram de neuitat. Care e cel mai epic boss cu care v-ati intalnit in gaming ?

    Pentru mine, e egalitate: GlaDOS ( Portal ) si The Grinning Colossus ( YHTBTR ).

    BTW, am deschis aici threadul pentru ca nu e vorba neaparat de bossi din jocuri de consola, ci din toate jocurile.

  2. #2 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Liquid Ocelot (MGS4). Toate aspectele acelei lupte sunt gandite foarte frumos. Muzica, spatiul, animatiile, ce mai. It's the ultimate boss fight.

  3. #3 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Epice mi s-au parut luptele cu bosii din God of War (1 si 2) de asemeni cele din Devil May Cry (seria) si nu in ultimul rand din Ninja Gaiden. (practic toate mi s-au intiparit in minte)

    Pentru cine isi aminteste - de asemni bosii din R-type sau cei din Castlevania erau destul de impresionanti.

  4. #4 SP
    Member dogdan's Avatar
    dmc 3 era un boss care canta la chitara parca semana cu medusa....oricum cat m-am chinuit numai eu stiu ...nici acum nu imi vine sa cred ca l-am batut.

  5. #5 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    Prince of persia rival swords,Vizirul de la ultimul chapter

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cei care m-au impresionat prin marime si design au fost multi (ultimul cred ca a fost boss-ul din DMC4, acela in flacari). Pe mine insa m-au impresionat si totodata distrat 2 "bosi" din Final Fantasy... care erau foarte pitici. Unul era un cactus (la level 100 avea peste 8000HP si 10000 DMG), care cand se supara folosea o magie numita 1000 needles care imi omora toate caracterele pe loc, iar altul era un pitic ciudat cu gluga... care la fiecare turn mai facea un pas spre tine. Daca nu reuseai sa-l omori din n pasi, scotea un cutitas (briceag actually) si cu cate o lovitura era RIP cate un caracter. Poze cu cactusul
    Attached Images Attached Images 5blarge-5d-5banimepaper-5dwallpapers_final-fantasy-viii_horseradish-1.25-__thisres__90450.jpg

  7. #7 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Dahaka,Prince of Persia Warryor Within
    Vergil,Devil May Cry 3
    Dragonul,Super Mario Bros

  8. #8 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Pt. mine sunt acestia 2 cel putin la RAAM m-am chinuit pe hardcore 20 min.:: POP 4-Arihman,GOW 1-RAAM::.

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Apropos de GOW, de mult nu m-a mai speriat un boss cum a reusit sa o faca domnisoara Berseker (cea care e oarba). Faptul ca au reusit sa transpuna pe un TV ideea ca te prinde dupa miros mi s-a parut demential.
    Attached Images Attached Images 1123192664.jpg

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Spiritual Larsa from - Mushihime-sama (虫姫さま)@PS2

    ...iad!

    (acuma se uploadează clipul@youtube)

  11. #11 SP
    Senior Member huber's Avatar
    bossi din MGS 3&4, Prince of Persia T2T si nu in ultimul rand bossi din NFS: Most Wanted

  12. #12 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    oh come on.. aia din T2T au fost cei mai usori din serie.

    Valkyrie Profile Lenneth - ultimii 2 bosi. Initial aveai impresia ca la cata viata au e imposibil sa-i poti invinge insa au fost probabil cei mai fun de oborat bosi. Ever.

  13. #13 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    oh come on.. aia din T2T au fost cei mai usori din serie.

    Valkyrie Profile Lenneth - ultimii 2 bosi. Initial aveai impresia ca la cata viata au e imposibil sa-i poti invinge insa au fost probabil cei mai fun de oborat bosi. Ever.

    Sincer mie nu prea mi sau parut chiar asa de simplu na am avut 12-13 ani cand am jucat jocul ca prin 2006 a aparut nu , cel mai mult mi-au placut combourile care trebuia sa le faci , eu ador toata seria POP dar cred ca ultimul este in plus, prea multa magie etc mai bine lasa-u doar trilogia. A si am uitat sa adaug bossi din god of war din toate 3 jocuri.

  14. #14 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Legat de amprenta varstei asupra jocurilor. Imi aduc aminte de Drakan si cum 2 luni m-am chinuit sa-l termin si nu am reusit.. mi se parea foarte greu jocul.
    L-am reluat dupa 2 ani si l-am terminat in 3 zile

  15. #15 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    khan la mine devenise ceva pe fond nervos am numarat pe degete murisem de 63 de ori,dar eram calm jucam la plictiseala,a 2 a zi mam pus serios iar la a 2 a incercare l am dat gata

  16. #16 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    DMC 4, atunci cand

  17. #17 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Din cate imi amintesc de prin vara ,misiunea cu Dimitri din GTA iV . Nu spun insa ca a fost "the ultimate", ci doar ca a fost foarte annoying.

  18. #18 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Poze cu cactusul
    Pure EVIL !!!!

    Si eu ii tin minte, dar nu e nici unul foarte impresionant. Sorry, ma duc sa mai joc.
    PS: Insa mi-au placut cei din GOW. A fost faina faza la sfarsit cand Kratos se face mare cat Ares si se bat.Ares cu flacarile lui,si chestiile alea care ies din el, misto.

  19. #19 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    DMC 4, atunci cand
    + 1... very funky faza respectiva

  20. #20 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Toti 16 bosi din Shadow of the Colossus. Majoritatea sunt genialii.
    Alt boss legendar este Duriel, din Diablo 2. Mi-a scos peri albi!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Alienware vine cu cel mai interesant gaming PC By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 8 Last Post: 02-09-2014, 20:43
  2. Replies: 38 Last Post: 19-03-2014, 12:34
  3. Replies: 23 Last Post: 10-06-2013, 02:16
  4. Cel mai bun Shooter din 2012 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 3 Last Post: 08-12-2012, 18:21
  5. Care joc e cel mai bun din ele? By roby48 in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 3 Last Post: 05-07-2011, 02:37

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts