Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 38

Thread: Age of Empires IV

  1. #1 SP
    Manager paul's Avatar

    Age of Empires IV

    Age of Empires IV - Age of Empires
    It's time to battle through history once more in the latest entry of the landmark Age of Empires franchise.

    The acclaimed RTS franchise returns with Age of Empires 4. Experience the epic, historical battles that shaped the modern world.

    X019: Age of Empires IV, World's Edge, Age of Empires II: Definitive Edition Out Now - Xbox Wire
    Attached Images Attached Images logo-age4-horz_96af6aef.png

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Arata foarte bine. Chiar sunt curios daca pe Next Gen Xbox il vor baga in gamepass si daca va avea suport de mouse si tastatura day 1.

  3. #3 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Quote Originally Posted by AoE Official
    The Age of Empires team is thrilled to announce a celebration of the franchise with a new event: the Age of Empires: Fan Preview. The event begins with a special, half-hour broadcast starting at 9 a.m. PT on April 10, which will be streamed live on AgeofEmpires.com, Twitch, Facebook Live, the Xbox YouTube channel, and Bilibili for our fans in China! Following the broadcast, we will open a limited-time digital experience on AgeofEmpires.com to continue celebrating with the community for the week to follow.

    Whilst we don’t want to spoil everything we have in store, we know that you’ve been eager for more glimpses of Age of Empires IV since the first trailer at X019. Our broadcast will include a new look at gameplay, civilizations, campaigns, and more for you to enjoy! We will also be sharing some exciting news for our Age of Empires II: Definitive Edition and Age of Empires III: Definitive Edition players, as well.
    ANNOUNCING the AGE OF EMPIRES: FAN PREVIEW Event, beginning April 10!

  4. #4 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    As fi preferat sa continue de unde a ramas la AOE 3, cu un AOE 4 setat pe WW1 si WW2 care sa fie despre sfarsitul imperiilor si decolonizarea.
    Dar n-a fost sa fie.


    E bine ca fac un remake 3D la AOE 2, dar cred ca tot AOE 2, care si asa a fost remasterizat, va fi mai jucat.

    ---------- Post added 18-03-2021 at 21:37 ----------

    AOE 2 Definitive Edition chiar arata frumos, chiar si cu grafica 2D.

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ma omule, tu chiar nu poti sa postezi pe un thread al unui joc si sa ramai on topic, fara sa aduci vorba de jocuri vechi, noi, viitoare sau dorinte si fantezii personale? E chiar atat de greu?

    Ce treaba are AoE 2 cu AoE 4?

  6. #6 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Ma omule, tu chiar nu poti sa postezi pe un thread al unui joc si sa ramai on topic, fara sa aduci vorba de jocuri vechi, noi, viitoare sau dorinte si fantezii personale? E chiar atat de greu?

    Ce treaba are AoE 2 cu AoE 4?
    Are treaba mare cu tematica!
    Sunt amadoua despre EVUL MEDIU si e evident ca AOE 4 va avea gameplay similar.
    Nu inteleg, de cand s-a interzis comparatul cu alte jocuri, ma ales din aceeasi serie?

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu s-a interzis nimic, dar tu o faci efectiv incontinuu, abuziv as putea spune. Mai opreste-te putin, trage aer in piept si ia fiecare joc ca ce este, nu ce ar fi putut fi, ce a fost sau ce ti-ai dori tu sa fie.

    Si nu, nu are nicio treaba cu tematica. E alt joc. AoE 2 a fost un joc, AoE 4 e alt joc.

    Also...
    18. Nu folositi functia "Reply With Quote" pentru a raspunde unui mesaj imediat anterior, exceptie facandu-se atunci cand selectati in Quote doar o anumite parte din mesajul anterior.

  8. #8 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    "ia fiecare joc ca ce este, nu ce ar fi putut fi, ce a fost sau ce ti-ai dori tu sa fie"

    Si la ce mai scrii recenzii si critici punctele slabel ale jocului?

  9. #9 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cand trebuie sa folosesti quote nu folosesti

    Cum adica la ce mai scriu? Ce importanta are? Ce legaturi faci tu ca nu inteleg?

    Personal cand fac review pentru un joc, e fireasca o comparatie cu altele de gen, dar in mica masura si doar daca e cazul. In rest e vorba de jocul respectiv.

    Tu nici macar nu vorbesti despre un joc care s-a lansat, deci nu ai habar ce si cum va fi. Tu again, vorbesti despre ce ti-ai fi dorit sa fie ceva ce inca nu s-a lansat si-l compari (inclusiv cu video de comparatie intre old si remaster) cu un alt joc din serie.

    Asa ca te mai intreb odata - ce rost are postarea ta, daca nu vorbesti despre jocul in cauza? De ce trebuie sa transformi fiecare thread al unui joc in "ce si-ar dori Khan sa fie acest joc - aventuri din mintea mea!" De ce ne intereseaza pe noi ce ti-ai dori tu sa fie un joc cand noi vrem sa discutam despre jocul respectiv si nu fantezii?

  10. #10 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Se lanseaza pe console ?


    EDIT: Am vazut ca scrie XBOX la sfarsit. Pt AOE 4 as cumpara Xbox

  11. #11 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Hai sa nu mai criticam nimic.
    Hai sa vedem lucrurile ROZ, cu toate ca nu sunt.


    Care e problema ta ca as fi preferat un AOE cu WW1?
    Am spus doar o sugestie.

    Cred ca tu ar trebui sa tragi aer in piept si sa te relaxezi.
    Pe alte forumuri, comentariul asta pe care l-am facut acum nu provoaca atatea reactii furioase ....si mai ales de la un singur admin.
    Pe Softpedia si CG mi-ar fi raspuns cineva cu o gluma sau nu mi-ar fi raspuns deloc, pe Level uite, am useri care imi spun ca n-ar fi fost ok sa fie cu WW1, dar macar scriu pe un ton calm, nu furios ca tine.
    Si nici nu fac excese de emoticoane.


    Serios, "take a break, take a snickers " si lasa-ma in pace.
    Atata vreme cat vorbesc despre joc, si mai ales fac comparatii cu alte jocuri din serie, si nu jignesc pe nimeni, cred ca nu incalc nicio regula.

    ---------- Post added 19-03-2021 at 12:11 ----------

    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Se lanseaza pe console ?


    EDIT: Am vazut ca scrie XBOX la sfarsit. Pt AOE 4 as cumpara Xbox
    Da, nu e primul AOE lansat pe o consola.

    AOE: Age of Kings si Age of Empires: Mythologies au fost lansate pe Nintendo DS.

  12. #12 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Hai sa facem alta chestie. Ia tu o pauza mica si du-te pe forumurile celelalte si cand te intorci, poate inveti sa respecti un thread si sa vorbesti on topic.

  13. #13 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu va invatati minte...

  14. #14 SP
    Banned Alex Khan's Avatar

  15. #15 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Cred ca partea cea mai frumoasa e ca au adaugat in adevaratul sens al cuvantului heterogenitate in gameplay. Stiluri complet diferite de joc (nu doar unitati diferite si builduri diferite ca in ao2 si ao3, dar macar in ao3 mai exista niste diferente intre civilizatii). Muncitori care pot sa traga cu arcul, cladiri care se pot muta, bonusuri de stealth, calareti care pot sa aduca vanat etc.... au luat o decizie foarte buna cei de la Relic si chiar sper ca inclusiv implementarea a fost si va fi buna, nu doar ideile.

    Chiar sper sa devina un e-sport recunoscut ao4. Diversitatea mai multa si spatiul de manevra cu noile civilizatii ar face vizionarea la nivel competitiv mult mai placuta.

  16. #16 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Pana apare AOE 4, pentru cine vrea sa joace un AOE plasat in antichitate cu grafica 3D , AOE Online a fost readus la viata prin Project Celeste.
    Si este gratuit.
    Ar putea sa aiba elemente de gameplay apropiate de AOE 4 si pare ideal sa va antrenati.


    https://www.projectceleste.com/

    https://www.youtube.com/c/ProjectCeleste/videos


    Recent ,au introdus si factiunea Romanilor



    Are mai multe factiuni; greci, egipteni, celti, nordici, persi si babilonieni.


    https://www.youtube.com/watch?v=psTO...el=GamesMad%21



  17. #17 SP
    Manager paul's Avatar
    28 octombrie, Game Pass, PC.
    Gameplay trailer:

  18. #18 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg de ce nu iese si pe Xbox. Ar putea sa-l faca jucabil doar cu K&M, ca oricum le suporta consola default si cu siguranta ar rula fara nicio problema chiar si pe One.

    Eu chair nu am un PC care sa poata rula asa ceva si as vrea sa-l joc. Eu ce fac?

  19. #19 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Gameplay leak ! Este up in momentul postarii ! https://www.notebookcheck.net/Age-of....554866.0.html

  20. #20 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Ar fi fost fain sa poti avea desktop mode pe Xbox si sa rulezi Steam pe ea Imi luam doua console XSX , una pentru TV si una pentru birou.
    Imi place cum arata jocul dar un desktop o sa imi iau poate la anul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Age of Empires Online By goguxxx in forum Jocuri PC
    Replies: 10 Last Post: 18-10-2012, 14:47
  2. Replies: 0 Last Post: 20-09-2012, 20:15
  3. Media Library - Age of Empires Online trailer By andreicristian9 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 25-07-2011, 21:16
  4. Media Library - Age Of Empires 3 Intro By andreicristian9 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 17-06-2011, 19:04
  5. Replies: 0 Last Post: 17-06-2011, 19:03

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts