Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Care joc CREDETI ca va fi TGA GOTY 2020? (10% vot public, 90% vot jurati)

Voters
58. You may not vote on this poll
  • Animal Crossing: New Horizons

    2 3.45%
  • Doom Eternal

    1 1.72%
  • Final Fantasy VII Remake

    0 0%
  • Ghost of Tsushima

    22 37.93%
  • Hades

    3 5.17%
  • The Last of Us Part II

    30 51.72%
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 41 to 60 of 90

Thread: The Game Awards 2020

  1. #41 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Premiile astea si-au pierdut toata credibilitatea in momentul in care o submediocritate ca Overwatch a fost desemnat GOTY 2016.

    2016 TGA e un bun studiu de caz.

    In ce lume normala la cap ar castiga vreodata ceva Overwatch, in faţa unor jocuri precum Dark Souls 3 sau Uncharted 4?
    Eu as zice ca din 2014 cand Dragon Age Inquisition a luat premiul GOTY in fata unor jocuri ca Dark Souls 2, Divinity Original Sin, Wasteland 2 sau Middle-earth: Shadow of Mordor .

  2. #42 SP
    Manager paul's Avatar
    Intrati si votati!

    Runda 1 - 2 decembrie, se incepe cu 30 nominalizati - voteaza 10
    Runda 2 - 4 decembrie, raman 20 nominalizati - voteaza 5
    Runda 3 - 6 decembrie, raman 5 nominalizati - voteaza 1
    Player’s Voice | Brackets | The Game Awards

  3. #43 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Cam mult 10 voturi, nu am avut ce alege. In afara de Ori, TLOU si Hades nu cred ca mai e vreun joc din lista aia care sa "push the medium forward". E aceeasi situatie ca la filme: criticii dau jumatate din premii cui trebuie si jumatate cui merita, iar oamenii voteaza strict dupa enjoyment factor in loc sa evalueze obiectiv. Drept dovada la popularitate conduce mediocritatea de Tsushima.

  4. #44 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Asa cum vezi tu Ghost of Tsushima mediocru, asa mi se pare si mie Hades un joc pentru copilasi pe care nu l-as juca nici platit.

  5. #45 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu am ramas fara voturi. Doom, Alyx, Among Us, toate au fost experiente inedite pt mine.

    ---------- Post added 03-12-2020 at 00:55 ----------

    Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
    Asa cum vezi tu Ghost of Tsushima mediocru, asa mi se pare si mie Hades un joc pentru copilasi pe care nu l-as juca nici platit.
    Asa am zis si eu de Hades, pana l-am jucat. GoT e un 8 solid, dar nimic nou. Sper sa ia Hades GOTY, sau Doom, ambele mi se pare ca au impins ce si cat trebuie. As fi zis si Alyx dar e prea nisat, este o experienta dumnezeiasca.

  6. #46 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Pai la people's choice votezi ce iti place. Poate sa fie cel mai prost joc, daca iti place, iti place. Pe partea tehnica ii lasi pe critici. Faza la votul publicului e ca multi joaca o mana de jocuri, de aia se ajunge la popularitate. Practic votezi ce ti-a placut din ce ai jucat, sau in a worst scenario ce nu ai jucat dar stii ca fost bine primit/e popular. De bine de rau criticii joaca mult mai multe jocuri decat the average player, si prin urmare votul lor poate fi mai apropiat de meritele unui joc. Oricum, critic ori nu, poti incerca sa fii obiectiv pana la un punct, dupa aceea tot subiectivitatea va fi un factor final (de ex, dpdv obiectiv, tehnic, narativ etc jocul x e mai bun, dar am votat y ptr ca mi-a placut mai mult)

  7. #47 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Asa am zis si eu de Hades, pana l-am jucat. GoT e un 8 solid, dar nimic nou. Sper sa ia Hades GOTY, sau Doom, ambele mi se pare ca au impins ce si cat trebuie. As fi zis si Alyx dar e prea nisat, este o experienta dumnezeiasca.
    Exista un singur joc de 10 si ala e clar The Last of Us Part II, nu intamplator e propus pt mai multe premii.

  8. #48 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    I disagree, tlou 2 cu siguranță este un joc departe de 10 dacă e sa luăm story-ul în considerare. L-am votat săptămâna trecută dar la alte categorii, dar mai mult pentru partea tehnică, grafică și animație/mecanici și nicidecum pentru story. Însă e normal sa fim subiectivi, pentru mine votul merge spre ce joc mi-a plăcut mai mult per total și chiar a fost fun de jucat cap-coadă și cu o poveste bună sau ce joc este mai fun de jucat cu prietenii etc.

  9. #49 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Votat :
    1. ORI AND THE WILL OF THE WISPS
    2.THE LAST OF US PART II
    3. MARVEL’S SPIDER-MAN: MILES MORALES
    4. GHOST OF TSUSHIMA
    5. ASSASSIN’S CREED VALHALLA
    6. FINAL FANTASY VII REMAKE
    7. HADES
    8. DOOM ETERNAL
    9. AMONG US
    10. HALF-LIFE: ALYX
    Ghost of Tushima e primul la preferinte!

    Intrebare: de ce vad jocuri lansate din 2017-2018 pe acolo?

  10. #50 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    I disagree, tlou 2 cu siguranță este un joc departe de 10 dacă e sa luăm story-ul în considerare.
    Pentru mine, fix ala il face de 10, un story foarte indraznet cu o perspectiva nemaiintilnita pana acum. Dar nu e pentru oricine, asa e.

  11. #51 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Eu am ramas fara voturi. Doom, Alyx, Among Us, toate au fost experiente inedite pt mine.
    Nu am jucat Doom inca, asa bun e? Crezi ca l-as aprecia daca nu imi plac shooterele? De obicei am incredere in recomandarile tale.

    Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
    Asa cum vezi tu Ghost of Tsushima mediocru, asa mi se pare si mie Hades un joc pentru copilasi pe care nu l-as juca nici platit.
    Diferenta principala e ca eu am jucat GoT si mi-a si placut. Poti sa imi spui cum anume ti se pare ca te influenteaza pe tine personal, lasand la o parte industria per total? Ce crezi ca iti vei mai aminti peste 3 ani din jocul asta? Dar peste 5? Pentru Hades evident ca e devreme sa ma pronunt. dar eu imi amintesc foarte clar si acum ca am ramas cu gura cascata in 2016 cand am jucat Uncharted 4. Imi amintesc si povestea, si insula piratilor, pana si vocile si expresiile personajelor. Din Horizon, pe de alta parte, nu mai stiu decat plot twistul de la final si faptul ca ma luptam cu dinozauri mari.

  12. #52 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    ...and the Gayme of The Year award goes to TLOU2.


  13. #53 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Nu am jucat Doom inca, asa bun e? Crezi ca l-as aprecia daca nu imi plac shooterele? De obicei am incredere in recomandarile tale.


    Diferenta principala e ca eu am jucat GoT si mi-a si placut. Poti sa imi spui cum anume ti se pare ca te influenteaza pe tine personal, lasand la o parte industria per total? Ce crezi ca iti vei mai aminti peste 3 ani din jocul asta? Dar peste 5? Pentru Hades evident ca e devreme sa ma pronunt. dar eu imi amintesc foarte clar si acum ca am ramas cu gura cascata in 2016 cand am jucat Uncharted 4. Imi amintesc si povestea, si insula piratilor, pana si vocile si expresiile personajelor. Din Horizon, pe de alta parte, nu mai stiu decat plot twistul de la final si faptul ca ma luptam cu dinozauri mari.
    Daca nu-ti plac shooterele, nu cred ca o sa-ti placa Doom. E foarte bun pt ca aduce ceva nou pe masa si imbina perfect 3 lucruri la care nu te-ai astepta niciodata sa le vezi combinate: fast paced shooting + platforming + puzzles. Fiecare encounter cu hoarde de mobi e un fel de mini-puzzle in sine in care trebuie sa iti dai seama cum sa-i omori cat mai optim, cu ce arma, unde sa tragi, pe cine dobori mai intai, cum faci rost de health/armor/ammo, totul in timp ce esti constant in miscare in nivele cu verticalitate ridicata. Este super elegant tot dansul asta, foarte bine gandit, a evoluat foarte mult de la "mindless killing", uneori simteam ca joc sah

  14. #54 SP
    Member morphine's Avatar
    @KurtKnispel, bro acum joc tlou2 si chiar nu voiam sa stiu detaliile astea.

  15. #55 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, va rog sa aveti grija la spoilere oriunde si oricand, chiar si la 10 ani de la aparitia unui joc
    Folositi cu uncredere optiunea de Spoiler pentru text.

  16. #56 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Nu am jucat Doom inca, asa bun e? Crezi ca l-as aprecia daca nu imi plac shooterele? De obicei am incredere in recomandarile tale.


    Diferenta principala e ca eu am jucat GoT si mi-a si placut. Poti sa imi spui cum anume ti se pare ca te influenteaza pe tine personal, lasand la o parte industria per total? Ce crezi ca iti vei mai aminti peste 3 ani din jocul asta? Dar peste 5? Pentru Hades evident ca e devreme sa ma pronunt. dar eu imi amintesc foarte clar si acum ca am ramas cu gura cascata in 2016 cand am jucat Uncharted 4. Imi amintesc si povestea, si insula piratilor, pana si vocile si expresiile personajelor. Din Horizon, pe de alta parte, nu mai stiu decat plot twistul de la final si faptul ca ma luptam cu dinozauri mari.
    In primul rand nu am zis ca GoT e un joc perfect dar nici mediocru nu e, adica, pentru mine un joc mediocru e de 6, eu il vad cam de 8,5-9. Pt mine e jocul care reda cel mai bine Japonia feudala, fiind si pasionat de istorie, e clar ca imi voi aduce aminte oricand de el si il voi rejuca cu placere. La fel si in cazul HZD, de poveste clar o sa imi aduc aminte, dupa apocalipsa, omenirea se vede nevoita sa o ia aproape de la zero avand ca inamici roboti gigantici, hai ca nu ne intalnim des cu asa ceva. Plus mecanici de joc faine si o grafica aratoasa. Asta cu influentatu' mai greu la mine, am totusi cateva jocuri care m-au marcat, amintesc doar pe ultimul, Death Stranding.

  17. #57 SP
    Manager paul's Avatar
    Runda 3 e live. Votati unul: Player’s Voice | Brackets | The Game Awards.

  18. #58 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    As fi votat Hades, dar are sanse mici.

    Am votat Ghost of Tsushima ca-mi place istoria Japoniei feudale.Si pentru ca e pe locul 2!


    S-ar parea ca o sa castige insa The Last of Us II . Cum era de asteptat.

  19. #59 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Acum e pe locul 1.

  20. #60 SP
    Member kaoru's Avatar
    Quote Originally Posted by Alex Khan View Post
    As fi votat Hades, dar are sanse mici.

    Am votat Ghost of Tsushima ca-mi place istoria Japoniei feudale.Si pentru ca e pe locul 2!


    S-ar parea ca o sa castige insa The Last of Us II . Cum era de asteptat.
    Atmosfera istoriei feudale ale Japoniei? mai degraba daca te referi la joc in particular cred
    E posibil orice in privinta voturilor mi se pare foarte imprevizibila situatia.

    Ca dovada, acum e pe locul 1.


    Eu am votat The Last of Us 2. Imi place din foarte multe puncte de vedere GOT, insa TLOU2 ca si experienta cu totul mi se pare ca intruneste foarte multe conditii pentru a fi jocul anului.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. The Game Awards 2016 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 59 Last Post: 04-12-2016, 01:45
  2. The Witcher 3 ia premiul cel mare la The Game Awards By paunstefan in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 07-12-2015, 23:22
  3. The Game Awards 2015 By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 9 Last Post: 04-12-2015, 23:07
  4. The Game Awards 2014 au loc pe 6 Decembrie By paunstefan in forum Console News
    Replies: 56 Last Post: 08-12-2014, 22:06
  5. Game of the Year Awards 2010 Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 9 Last Post: 07-01-2011, 21:01

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts