Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Cine a gresit?

Voters
59. You may not vote on this poll
  • ffocus a gresit

    25 42.37%
  • dj mo a gresit

    16 27.12%
  • nu stiu, sunt pe langa

    18 30.51%
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 30

Thread: Crash controversy - ffocus vs dj mo

  1. #1 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar

    Crash controversy - ffocus vs dj mo

    Ne-am luat pe messenger in urma acestui incident pe circuit. Eu sunt in masina alba, ffocus in cea rosie. Cine a gresit?. Pe langa vot, dorim si comentariu obligatoriu.


  2. #2 SP
    Member Imperatore's Avatar
    se pare ca masina alba avea interiorul .

  3. #3 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Avand in vedere ca nu sunteti pe autostrada, cea alba a gresit.

  4. #4 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    urma o curba usoara si daca nu iesea de langa parapet, ffocus intra in el. cred ca a vrut sa-l evite si a tras cam tare de volan. nu cred ca a facut-o intentionat or something asa ca nu stiu ce sa zic.tu nu cred ca ai vreo vina.

  5. #5 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Nu pot sa votez pentru ca nu imi dau seama din reluare de configuratia traseului, traseu pe care nu il cunosc.
    Daca urma curba la stanga, atunci masina rosie, fiind in fata, avea dreptul sa ocupe trasa si sa faca manevra pe care a facut-o. Daca, in schimb este doar linie dreapta, fara urma de curba, atunci soferul masinii rosii este beat si nu are de ce sa traga in halul ala de volan.

    @Rasko, in motorsport se aplica alte reguli decat cele din circulatia rutiera

  6. #6 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Din cate observ, destul de greu din acest video, ajutator ar fi un eventual map al circuitului, al acelei portiuni. Totusi, masina rosie era pe trasa ideala, iar masina alba a incercat o depasire pe interior, intrucat a urmat o curba la stanga, masina rosie fiind in fata, era normal ca cea alba sa renunte la depasire, sa franeze si sa se incadreze inapoi in spatele celei rosii.
    Asta am vazut eu dar se poate ca altii sa interpreteze diferit.

  7. #7 SP
    Member Imperatore's Avatar
    este portiunea de start a circuitului, linie dreapta si urmeaza viraj la stanga, daca am observat eu bine...

  8. #8 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Daca urma curba la stanga, atunci masina rosie, fiind in fata, avea dreptul sa ocupe trasa si sa faca manevra pe care a facut-o. Daca, in schimb este doar linie dreapta, fara urma de curba, atunci soferul masinii rosii este beat si nu are de ce sa traga in halul ala de volan.
    am votat ca sunt pe langa, pentru ca nu cunosc regulile din motorsport.
    dar judecand dupa logica mea (care poate sa fie "pe langa" regulile actuale) ambele masini intra in viraj "usor" stanga. cred ca masina rosie exagereaza un pic cu schimbul traiectoriei (corecteaza-ma dar nu trebiue sa se uite un pic si in oglinzi?) iar bineinteles masia alba putea evita coliziunea daca incetinea.
    dar e un joc so the winner takes the crown.

  9. #9 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Dupa cum arata trasa ideala (banuiesc ca e asfaltul acela mai gri) masina rosie a intrat inexplicabil in fata Focus-ului, ceea ce inseamna ca e doar o greseala de AI.

  10. #10 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    soferul din spate este intotdeauna vinovat, mai ales daca stia ca urmeaza curba la stanga.

  11. #11 SP
    Member Wargasm's Avatar
    A semnalizat?
    Deci eu zic ca si-a schimbat banda fara sa se asigure. EPIC FAIL

  12. #12 SP
    Member cloud's Avatar
    greseala a fost facuta de masina alba. 2 chestii:
    -puteai sa faci manevra respectiva daca erai paralel cu el cand va pregateati sa virati la stanga
    -modul de abordare daca stiai ca urmeaza o curba si ai adversar in fata ta e cam gresit, toata linia dreapta dinaintea curbei trebuia sa fii in spatele lui si sa-l urmaresti cam ce face.

    ca observatie masina rosie a tras la maxim, ca sa te blocheze, nu prea sportiv, dar trebuia sa vii cu o solutie.

  13. #13 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Eu zic ca masina alba trebuia sa franeze... masina rosie a "taiat" fata pentru a nu fi depasita, iar cel alb cred ca avea unghi in dreapta sa il vada cat de fulgerator se infige. You know... agressive style
    Masina alba nu pare sa fi schitat vreo frana sau schimbare a directiei pana in momentul impactlui... s-a dus buluc.

  14. #14 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Eu zic ca ar trebui sa cheme politia, sa ia masuratori.

  15. #15 SP
    Member justamodel's Avatar
    soferul din spate este intotdeauna vinovat
    E clar.

  16. #16 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    da ffocus de cand are xbox
    asa ca sa fiu si eu ontopic

  17. #17 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Masina rosie din ce am inteles eu de pe celalt topic este AI-ul, pe care il apara ffocus
    Deci nu cred ca ffocus a participat fizic la cursa.

  18. #18 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by GeOKeR View Post
    Masina rosie din ce am inteles eu de pe celalt topic este AI-ul, pe care il apara ffocus
    Deci nu cred ca ffocus a participat fizic la cursa.
    pai in cazul acesta e simplu: AI-ul a gresit, pentru ca nu e facut de Steven Spielberg!

  19. #19 SP
    Senior Member tray's Avatar
    masina rosie a gresit,a ajuns intro curba de la parapetul din dreapta pana peste jumatatea din stanga.,in vreme ce mo mergea in linie dreapta mai mult

  20. #20 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Dar voi nu vedeti ca ei nu au oprit la trecerea de pietoni si erau sa dea peste babuta aia de pe margine ce voia sa traverseze?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts