Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: Alien Breed Evolution: Episode I (PC/PSN/XBLA)

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Exclamation Alien Breed Evolution: Episode I (PC/PSN/XBLA)

    ...jocul va avea 3 episoade (deci o triolgie ).

    Primul episod se va lansa pe data de 16 Decembrie (anul curent) pentru PC/PSN/XBLA la prețul de 10$ respectiv 800, urm�nd ca pe parcursul lui 2010...să se lanseze și celelalte episoade. Fiecare episod va avea chestii unice/exclusive.

    Jocul este un survival arcade shoot 'em up ...ce are la bază Unreal Engine și se va putea juca SP sau MP (co-op). Armele prezente sunt cele classice (evident modificate - power boost...etc.) și un lucru interesant...fiecare alien reacționează altfel atunci c�nd este atacat. Se pot forma mici grupuri...vor face mici tactici lol - you know...silly AI



    Mai multe info.: -> Team 17 Talk Alien Breed Evolution | Rock, Paper, Shotgun

    ...e un megarefresh dat jocului Alien Breed (Team 17), pe care �l iubesc!

    Videos: -> http://www.consolegames.ro/forum/f8-...sode-i-videos/

    *p.s.

    Doame cum arată laboratorul din poza 3 - mor!
    Attached Images Attached Images alien-breed-evo-360-first-explain.jpg alien-breed-evolution-screenshot.jpg 55230_alienbreedevolution-01_normal.jpg alien_breed_evolution.jpg

  2. #2 SP
    Member Devergo's Avatar
    Hehe...Team17,good old worm days!

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Și un nou video - http://www.consolegames.ro/forum/234979-post2.html


    ---------- Post added 17-12-2009 at 08:22 PM ----------

    Tocmai l-am cupărat. Deci e OMG

    Așa reacție n-am mai avut de la...Shadow Complex!

    Muzica - Woooooo
    Efecte speciale - Wooooooo
    System Voice - Woooooo
    Weapons - Wooooooo
    HUD - Wooooooooo
    Others - Woooooooo

    Cumpărati-l și hai la un Co-Op!

    ...astea-s jocuri, wooooooo!


  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Tocmai am terminat campania - evident că se termină cu un mare WTF lol - vedem care-i treaba �n Episode 2!

    Cei care vor un partener, add RonanN1 (defapt nu add că msg. să eliberez un slot).

    *p.s.

    Alien Breed Evolution: Episode I = Dead Space Arcade

    ...te ține �n tensiune de nu-i adevărat.

  5. #5 SP
    Member klausn's Avatar
    Eu zic ca e o MARE porcarie ! Mai mult nu comentez,nu are rost.

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Klaus View Post
    Eu zic ca e o MARE porcarie ! Mai mult nu comentez,nu are rost.
    ...hai no, chiar așa? Ce nu-ți place la el? - Ai jucat DEMO sau FULL?

    [de aia mă disperă pe mine DEMO-urile (nu generalizez...dar majoritatea)...că mai mult strică experiența...].

    Trebuie să zici, nu merge că...e naspa, și gata - nu așa-i regula

  7. #7 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...hai no, chiar așa? Ce nu-ți place la el? - Ai jucat DEMO sau FULL?

    [de aia mă disperă pe mine DEMO-urile (nu generalizez...dar majoritatea)...că mai mult strică experiența...].

    Trebuie să zici, nu merge că...e naspa, și gata - nu așa-i regula
    @Klaus: Eu suspectez că ai dat verdictul doar uit�ndu-te la clipuri, nu-i aşa? Plus că RonanN1 are dreptate, doar la filme ai dreptul să dai nota 2 fără explicaţii, aici trebuie să ne convingi cu argumente solide.

  8. #8 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Am jucat doar demo pe Xbox Live deoarece vreau sa il achizitionez de pe PSN din mai multe motive.

    Dupa foarte putine minute de joc pot sa afirm ca este un arcade excelent, foarte atmosferic, cu o grafica si artwork "that hits the spot". Unreal Engine 3 arata superb, alienii apar de peste tot - apropos, jocul mi-a adus aminte putin de atmosfera din Alien 2, the movie - preferatul meu din serie. Sentimentul de izolare si singuratate in spatiu este destul de accentuat din cate mi-am dat seama din demo astfel incat abia astept sa il joc coop. Sunetul de asemenea este foarte bine realizat desi parca as prefera ca armele sa tune mai tare

    Concluzia este ca merita si recomand acest joc. Nu veti fi dezamagiti daca va doriti un arcade old school foarte atmosferic.

  9. #9 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...eu unul preferam efectele/muzica din Alien 3 (NES), remixate/adaptate (Memories!!!! )



    No ăsta joc greu la vremea lui (contratimp de c�nd ai dat START). Nu tu tips&tricks, nu tu guides, nu tu .net, nu tu secret locations maps, nu tu continue, nu tu vieți, nu tu cheat codes, woooooo!

    ....numai eu știu c�t cablu de manetă am mușcat - dar a meritat

    No să-l văd eu pe James (AVGN) la jocul ăsta!

  10. #10 SP
    Member maweryck's Avatar
    si eu care tocmai vroiam sa intreb p'aici daca exista pe PSN vre-un arcade in genul lui shadow complex(n-am xcutie ). Daca voi zicetzi ca e marfa si ca merita il cumpar si eu in seara asta . Are si split screen coop ? ca am o prietena gamerita si toate coopurile cel mai bine le facem impreuna

    LE: sau multiplayer offline ....

    ---------- Post added 20-12-2009 at 06:00 PM ----------

    Am intrat pe PSN US sa-l cumpar , dar nu-l gasesc nu a aparut inca pe psn ?

    MDA ....am vazut acum ca pe PSN apare abia in 2010.

    Bafta

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by maweryck View Post
    Are si split screen coop ?
    Are MP offline și online. Offline nu e nimic split...se vede �ntr-un singur ecran.


    Quote Originally Posted by maweryck View Post
    Am intrat pe PSN US sa-l cumpar , dar nu-l gasesc nu a aparut inca pe psn ?

    MDA ....am vazut acum ca pe PSN apare abia in 2010.
    ...cum? Nu este �ncă pe PSN? Ce prostie...parcă era vorba că apare pe 16 Decembrie pe toate 3 platformele. Ce aiurea...

    ...ei lasa că măcar apare cu un patch (că momentan pe X360 nu se poate obține achievement-ul:

    Ain't got time to bleed!
    Complete 'Interface' single player mission without using a health pack
    ...are bug (pe scurt...nu se deblochează, suntem o tonă care-am terminat misiunea și nimic...). Am semnalat problema pe forumul oficial Team17, acuma ațteptăm un feedback

    *p.s.

    ...ahahaha, tocmai am zis să verific leaderboards-ul și-am văzut că-s rank 29 din 4085 - cool stuff!

    *p.s. 2

    Deocamdată nu există guide-uri la acest joc. Dacă aveți nevoie de ajutor (pe c�nd o să-l jucați) la Logs and secret stuff...ask here. Le-am descoperit pe toate și le-am memorate �n cap lol

    M-am g�ndit să fac un video guide dar...nu!

    �n fiecare an contul meu de youtube este șters aiurea. Am mai pierdut unul recent. Eu vreau să ajut oamenii...fac video guides...și mereu �n luna decembrie pa...cont. Eu unul nu mai depun niciun efort.

    *p.s. 3

    Dacă pe PSN apare �n 2010, hmmmm...mă g�ndesc la faza cu 2 episoade deodată (cine știe...vedem ).

  12. #12 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    cum? Nu este �ncă pe PSN? Ce prostie...parcă era vorba că apare pe 16 Decembrie pe toate 3 platformele. Ce aiurea...
    Team 17 Explains Alien Breed: Evolution's Timed Exclusivity

  13. #13 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Vreo idee cand apare pe PSN?

  14. #14 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    Quote Originally Posted by Witchalok View Post
    Vreo idee cand apare pe PSN?
    Aici scrie 11 februarie 2010.Vom vedea. Co-Optimus - Alien Breed Evolution (Playstation Network) Co-Op Info Page

  15. #15 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Jocul, din păcate, are un mega bug/glitch la achievement-ul:

    Ain't got time to bleed!
    Complete 'Interface' single player mission without using a health pack
    Cine vrea detalii despre un mic truc, să-mi dea PM. L-am testat și merge. Nu e nimic dubios/ilegal/etc. e doar un truc (de memorie) - e nevoie de un MU de minim 64MB.

    Văd că băieții de la Team 17 nu fac nimic. Ei bine...am făcut noi lol - și le-am spus și lor

  16. #16 SP
    Member L0G1X's Avatar
    A apărut �n sf�rşit şi pe PSN UK Store Alien Breed: Impact, sub formă de Trial/Unlock, �11.99. Pe US �ncă nu este disponibil.

  17. #17 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Si lista cu trofee: Alien Breed: Impact Trophy List

    Se pare ca are si platina.

  18. #18 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...doar episode 1 a apărut pe PSN? Parcă era vorba că apare pachet cu episode 2 și de-aici auutomat episode 2 (separat) pe XBL

  19. #19 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Data lansării pentru Alien Breed 2: Assault este �ncă TBA pentru toate 3 platformele.

  20. #20 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    M-ar tenta sa il iau pentru ca mai am 13 lire pe cont. Cum e jocul? Merita cumparat?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Outland for psn/xbla By Srachi in forum Console Club
    Replies: 10 Last Post: 21-12-2012, 16:38
  2. Gatling Gears (XBLA/PSN/PC) By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 20-05-2011, 15:47
  3. XBLA/PSN/VC Games By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 50 Last Post: 24-03-2011, 09:37
  4. Alien Breed 3: Descent primeste data de lansare By erik95 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 12-11-2010, 21:31
  5. Alien Breed Evolution: Episode I Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 1 Last Post: 17-12-2009, 11:09

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts