Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 71

Thread: Star Wars: The Force Unleashed II

  1. #41 SP
    Member crazyquark's Avatar
    Better than the first, this game should be .

  2. #42 SP
    Banned cryyo's Avatar

  3. #43 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  4. #44 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  5. #45 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  6. #46 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Nice!
    Cine are nevoie de coduri de securitate cand are doua sabii laser?!

  7. #47 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar

  8. #48 SP
    Junior Member Alucard's Avatar
    aiurea ca nu am putut lua toate trofeele. tre sa dld doua add-onuri

  9. #49 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    The clone of Starkiller escapes the grasp of Vader in the first of two walkthroughs from PAX Prime 2010!
    PAX 10: Walkthrough Part I (Cam) HD
    Master The Force once again as Starkiller begins to remember the powers his original copy possessed!
    PAX 10: Walkthrough Part II (Cam) HD

  10. #50 SP
    Member gabytzu16's Avatar
    good news ...demo pe 12 octombrie pe PSN si XBL : stirea

  11. #51 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  12. #52 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Demo available on XBL ^^, acum ma bag la el

  13. #53 SP
    Junior Member catallynn26's Avatar
    Astept varianta full, insa cei care joaca demo va rog sa reveniti cu impresii.

  14. #54 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Nu foarte diferit fata de primul.. totusi:
    - miscarile sunt foarte naturale
    - inamici noi
    - quick time events exact ca in GoW3 ( gen daca trebuie sa apesi X, el va aparea in dreapta ecranului )
    - abilitatile sunt cam aceleasi in mare parte
    - povestea e cam scremuta din ce am inteles din demo
    - grafica e excelenta
    Oh si era sa uit... avem chiar si un '' Rage of the gods '' sau '' Rage of the Titans '', dar va las pe voi sa-l descoperiti.

  15. #55 SP
    Member Atrium's Avatar
    Nu stiu ce joc ai jucat tu pe XBox sau poate era demo-ul mai bine implementat insa eu sunt foarte dezamagit de acesta.

    Aveti mai jos parerile mele. Tineti va rog cont de faptul ca sunt un mare fan al seriei si pentru mine acesta este (sau era) cel mai asteptat joc al anului.
    • Muzica este exact aceeasi ca in primul joc.
    • Aceleasi probleme cu force throw si aici, in sensul in care ii dai sa arunce in fata si il arunca in spate sau in oricare alta directie.
    • Grafica excelenta ? Pardon, cel putin pe PS3 este crunta. Personajul NU are umbra, deloc. Texturile sunt exact la fel ca in primul, poate la cutscenes au mai lucrat, dar atat. Pe pasarela erau geamuri pe care ploua de zori. Am spart unul dintre aceste geamuri, nu numai ca nu intra apa inauntru, dar afara nici nu ploua deloc. (!?)
    • Frame tearing ca la mama acasa, constant mi-au sarit in ochi frame-urile ce zburau peste tot.
    • Povestea, cel putin din demo este asa cum ai spus si tu "putin scremuta".
    • Miscarile poate sunt mai naturale, dar comparativ cu primul joc va spun eu sincer ca raspunde mult mai greu la comenzi.
    • Camera se misca greu, am dat-o la maxim sensitivity si tot astept ca nebunul pana se misca unde vreau eu sa fie.
    • Acelasi gameplay repetitiv. Scapi de undeva -> Distrugi o serie de stormtrooperi -> Inaintezi -> Ridici o platforma -> Omori alti stormtrooperi + un mech mai mare -> Iar inaintezi -> Iar omori...wtf !?

    • Si asta e doar demo, adica ar trebui sa puna ceva sa impresioneze, nu ? Sa te convinga sa cumperi jocul.
    Si astea de la cineva care a terminat primul joc de 3 ori....

    Posibil sa fi avut si eu asteptari inalte de la acest titlu, dar nu asa se face un sequel. Sincer eu unul sper ca demo-ul acesta sa nu reprezinte produsul finit intrucat nu numai ca nu mai sunt sigur daca mai iau collector's, la care am facut precomanda, nu stiu daca mai iau jocul de nici un fel.

  16. #56 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    in mare masura sunt de acord cu Atrium .
    Dupa parerea mea grafica este mai slaba ca in primul, imaginea este foarte "blurred" iar screen tearingul persista...
    E clar..se vrea un joc care sa stoarca milioane de euro de la fani seriei..nicidecum un joc bun care sa ofere gaming de calitate..cel mult bunicel..
    Totusi il cumpar pentru ca sunt fan...daca nu eram , nici nu ma atingeam de el..

  17. #57 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mi-a placut la nebunie primul. O sa-l achizitionez pe al doilea cand o sa scada sub 100 RON

  18. #58 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    Nu stiu ce joc ai jucat tu pe XBox sau poate era demo-ul mai bine implementat insa eu sunt foarte dezamagit de acesta.

    Aveti mai jos parerile mele. Tineti va rog cont de faptul ca sunt un mare fan al seriei si pentru mine acesta este (sau era) cel mai asteptat joc al anului.
    • Muzica este exact aceeasi ca in primul joc.
    • Aceleasi probleme cu force throw si aici, in sensul in care ii dai sa arunce in fata si il arunca in spate sau in oricare alta directie.
    • Grafica excelenta ? Pardon, cel putin pe PS3 este crunta. Personajul NU are umbra, deloc. Texturile sunt exact la fel ca in primul, poate la cutscenes au mai lucrat, dar atat. Pe pasarela erau geamuri pe care ploua de zori. Am spart unul dintre aceste geamuri, nu numai ca nu intra apa inauntru, dar afara nici nu ploua deloc. (!?)
    • Frame tearing ca la mama acasa, constant mi-au sarit in ochi frame-urile ce zburau peste tot.
    • Povestea, cel putin din demo este asa cum ai spus si tu "putin scremuta".
    • Miscarile poate sunt mai naturale, dar comparativ cu primul joc va spun eu sincer ca raspunde mult mai greu la comenzi.
    • Camera se misca greu, am dat-o la maxim sensitivity si tot astept ca nebunul pana se misca unde vreau eu sa fie.
    • Acelasi gameplay repetitiv. Scapi de undeva -> Distrugi o serie de stormtrooperi -> Inaintezi -> Ridici o platforma -> Omori alti stormtrooperi + un mech mai mare -> Iar inaintezi -> Iar omori...wtf !?

    • Si asta e doar demo, adica ar trebui sa puna ceva sa impresioneze, nu ? Sa te convinga sa cumperi jocul.
    Si astea de la cineva care a terminat primul joc de 3 ori....

    Posibil sa fi avut si eu asteptari inalte de la acest titlu, dar nu asa se face un sequel. Sincer eu unul sper ca demo-ul acesta sa nu reprezinte produsul finit intrucat nu numai ca nu mai sunt sigur daca mai iau collector's, la care am facut precomanda, nu stiu daca mai iau jocul de nici un fel.
    In mare parte ai dreptate, totusi...

    '' Grafica excelenta ? Pardon, cel putin pe PS3 este crunta. Personajul NU are umbra, deloc... ''

    Chiar nu stiu ce sa zic si nu vreau sa par rautacios dar, special pentru unele chestii care iti multumesc ca le-ai enumerat ( nu prea am fost atent in mare parte, vroiam sa savurez jocul insa m-a lasat cu gust amar ), am rejucat demo-ul. Grafica ramane cum am zis excelenta, cat despre umbra... nu stiu ce sa zic, personajul are umbra cat si celalalte personaje asta numai in unele zone ale jocului ( mare greseala ca esti pe o platforma luminoasa si umbra.. e plecata )

    '' Camera se misca greu, am dat-o la maxim sensitivity si tot astept ca nebunul pana se misca unde vreau eu sa fie ''

    Nu greu... ci incredibil de greu!
    Sper sa se remedieze cumva

    '' Acelasi gameplay repetitiv. Scapi de undeva -> Distrugi o serie de stormtrooperi -> Inaintezi -> Ridici o platforma -> Omori alti stormtrooperi + un mech mai mare -> Iar inaintezi -> Iar omori...wtf !? ''

    Este tipic genului.. nu stiu la ce te asteptati dar eu nu vedeam o altfel de interpretare asupra gameplay-ului.

    '' Posibil sa fi avut si eu asteptari inalte de la acest titlu, dar nu asa se face un sequel... ''

    Absolut adevarat, jocul deabea daca aduce ceva nou iar povestea ramane aceeasi. Cred ca cu totii stim cu cine va fi confruntarea finala..

  19. #59 SP
    Member Atrium's Avatar
    Bun, am inteles, e si un element subiectiv in discutia asta.

    Totusi, la chestia cu grafica va rog sa va uitati mai jos.

    • Umbra absenta
    • Texturi sterse, mai bine nu erau decat sa fie asa
    Si asta este doar un exemplu, luat la intamplare, imediat dupa scena free-fall.

    Totusi, suntem in anul 2010, imediat 2011 si asta este si un sequel. Adica te-ai fi asteptat macar sa rezolve cate ceva din cele existente.

    Si sa nu-mi spuneti ca este un demo, ca degeaba e demo daca mai sunt 2 saptamani pana la release date. Ca sa repare asa ceva ar trebui sa amane lansarea, ganditi-va doar cu cat timp inainte se incepe procesul de fabricare/inscriptionare DVD/blu-ray/ imprimare / transport catre retaileri.

    Deci jocul final va fi asa.
    Attached Images Attached Images dscf2472.jpg

  20. #60 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    Si sa nu-mi spuneti ca este un demo, ca degeaba e demo daca mai sunt 2 saptamani pana la release date. Ca sa repare asa ceva ar trebui sa amane lansarea, ganditi-va doar cu cat timp inainte se incepe procesul de fabricare/inscriptionare DVD/blu-ray/ imprimare / transport catre retaileri.

    Deci jocul final va fi asa.
    Nu e chiar asa. Demo-urile nu numai ca pot fi si de acum 6 luni, dar de obicei este o alta echipa care se ocupa de demo... de obicei oameni platiti cu bani putini pentru un produs gratuit. Din pacate nu prea se mai merge pe ideea ca "demo-ul vinde produsul"... So, e posibil ca tot ceea ce vedem in demo sa nu prea aiba legatura cu jocul final. We can only hope that

    P.S. Pe de alta parte sunt demo-uri in care e rupt pur si simplu engine-ul si un nivel/doua... deci arata identic cu produsul final. Acum, vom trai si vom vedea...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Star Wars: The Force Unleashed By nameless_fear in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 31 Last Post: 22-11-2010, 20:45
  2. Star Wars: The Force Unleashed II Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 10 Last Post: 26-10-2010, 19:18
  3. Star Wars: The Force Unleashed 2 anuntat By Mika in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 13-12-2009, 19:38

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts