Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 30

Thread: Need For Speed - World Online

  1. #1 SP
    Member Execitor's Avatar

    Need For Speed - World Online

    EA Games se pregateste sa lanseze un nou joc din seria Need For Speed care a facut legenda in lumea jocurilor de racing. NFS - World pare sa fie o combinatie intre Carbon si Most wanted online, adica va fi un MMO. Jocul se bazeaza pe cursele ilegale, tuning si urmariri de politie si adauga elemente clasice ale MMO'urilor. In joc sunt orasele Rockport(din Most Wanted) si Palmout(din Carbon). De altfel se va putea juca in CO-op si in echipa. Vor fi foalte multe masini si piese cu licienta. Jocul va fi gratuit (Free to play), dar cei care o sa plateasca vor avea anumite privilegii. Fiecare player va putea sa-si tuneze masina in garajul sau virtual.

    Developer : EA Games Singapore
    Platform : PC (exclusive)
    Lansarea : Toamna 2010
    Controllere care pot fi folosite : Controller, volan, tastatura, mouse
    Attached Images Attached Images world-1.jpg world-2.jpg world-3.jpg world-4.jpg

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    stiam de el de ceva timp, dar nu stiam ca va fi gratuit GENIAL !!!

  3. #3 SP
    Member Execitor's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    stiam de el de ceva timp, dar nu stiam ca va fi gratuit GENIAL !!!
    Dap, va fi gratuit si se va juca online(Multiplayer) adica o harta mare in care o sa fim toti. Ceva in gen WOW numai cu masini. Este o idee superba.
    LE: Nu zic ca nu stiai tu! Dar sunt unii care nici nu au auzit de MMO si ce e aia. Imi pare rau daca v-am deranjat cu ceva

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Execitor View Post
    Dap, va fi gratuit si se va juca online(Multiplayer) adica o harta mare in care o sa fim toti. Ceva in gen WOW numai cu masini. Este o idee superba.
    nu ca vreau sa fiu nush cum, da...mai bine taceai. Adica, stiam cu totii ca, avand in vedere faptul ca se numeste WORLD ONLINE, jocul va fi online (multyplayer) si va avea o "harta" mai mare in care o sa fim toti.

  5. #5 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Oare o sa avem si aici de batut monstruleti mici si urati ca sa ne dea cauciucuri noi, galeti cu vopsea si alte accesorii ?

    Iar chestia cu gratuit e o vrajeala ieftina! O sa fie gratuit si iti da un jeg de masina de te intrec pietonii din joc, si daca ai sa vrei cv mai bun o as iti ceara bani, sau o sa bage niste extrauri care aparent par sa nu fie necesare ca sa iti vezi de treaba dar incetu cu incetu iti dai seama ca decat sa pierzi o luna sa faci nush ce ptr un bonus mai bine il cumperi de la ei direct.

  6. #6 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Se pare ca tocmai s-a terminat closed beta si in primavara ne asteapta Open Beta. Sper sa prindem vreun loc si sa impartasim pareri depre ce si cu ce se mananca noul NFS.

  7. #7 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    O sa faca ceva gen Battlefield Heroes..gratis dar ca sa ai x-ulescu arma si x-ulescu chestie trebuie sa cumperi.Cel mai mult mi-a placut QUAKE LIVE ...unde isi iau banii din reclame.Nu trebuie sa cumperi x-ulescu sunet si x-ulescu gif

  8. #8 SP
    Member Execitor's Avatar
    Cei care vor sa incerce jocul si care au norocul sa fie alesi pentru closed beta puteti face aplicatii aici http://needforspeed.com/web/world GL

  9. #9 SP
    Member yoyokid's Avatar
    Inscris Sper sa ma aleaga :-s

  10. #10 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    bine ca ai scris aici, ca uitasem de el. primisem key-u de cateva zile pe mail acum il downloadez. revin cu impresii

  11. #11 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Arata destul de bine. are grafica de Most Wanted combinat cu Undercover. Pentru un joc online, arata chiar foarte bine. In beta-u asta vad ca nu se poate controla si cu controller de x360, dar pe site-u lor spun ca se va putea.

    Este arcade, ceea ce este fun. Masinile se controleaza usor, se poate termina o cursa intreaga fara sa iei mana de pe acceleratie.
    Scap destul de greu de politie si trece foarte repede de la un nivel la altul de urmarire - in 5 minute eram lev 3 urmarire si era prima data cand dadeam ochii cu ei. Masinile de politie se distrug mai spectaculos, si politistii conduc mai realist - daca-l am pe stanga/drepta si virez puternic il bag in zid destul de serios (in MW nu prea reuseam).

    Harta nu este nici pre amare nici prea mica. este ok, momentan. imi place ca poti alege direct de pe harta cursele, fara sa mai fi nevoit sa mergi pana la ele.

    Ca si customizare a masinilor, sunt prea la inceput si nu prea am ce zice. momentan nu-mi pot schimba decat culoarea si pune viniluri.

    Ca optimizare, mi se pare super ok. Pe calc meu foarte vechi (X2 4400+, 8600 GT, 3 gb ram) merge in 1680x1050, cu detaliile pe Verry High merge in app 20 fps. daca il joc in 1280 imi merge in 40, ceea ce este super ok.

    Mai jos aveti cateva capturi de ecran facute de mine

    PS: ce ciudat ma simt sa joc de la sageti au trecut app 2 ani de cand nu am mai "prestat"


    Am uitat sa precizez cateva lucruri:

    Se pot face atat curse multyplayer cat si singleplayer, cu 8 adversari controlati de AI.

    Exista powerups-uri (care inca nu stiu cum se castiga )

    Masinile se deformeaza doar vizual.

    Daca aveti intrebari, go ahead
    Attached Images Attached Images nfswo-2010-03-19-23-47-28-98.jpg nfswo-2010-03-19-23-48-04-80.jpg nfswo-2010-03-19-23-48-07-46.jpg nfswo-2010-03-19-23-48-21-82.jpg nfswo-2010-03-19-23-48-28-84.jpg nfswo-2010-03-19-23-48-45-76.jpg

  12. #12 SP
    Member Execitor's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Arata destul de bine. are grafica de Most Wanted combinat cu Undercover. Pentru un joc online, arata chiar foarte bine. In beta-u asta vad ca nu se poate controla si cu controller de x360, dar pe site-u lor spun ca se va putea.

    Este arcade, ceea ce este fun. Masinile se controleaza usor, se poate termina o cursa intreaga fara sa iei mana de pe acceleratie.
    Scap destul de greu de politie si trece foarte repede de la un nivel la altul de urmarire - in 5 minute eram lev 3 urmarire si era prima data cand dadeam ochii cu ei. Masinile de politie se distrug mai spectaculos, si politistii conduc mai realist - daca-l am pe stanga/drepta si virez puternic il bag in zid destul de serios (in MW nu prea reuseam).

    Harta nu este nici pre amare nici prea mica. este ok, momentan. imi place ca poti alege direct de pe harta cursele, fara sa mai fi nevoit sa mergi pana la ele.

    Ca si customizare a masinilor, sunt prea la inceput si nu prea am ce zice. momentan nu-mi pot schimba decat culoarea si pune viniluri.

    Ca optimizare, mi se pare super ok. Pe calc meu foarte vechi (X2 4400+, 8600 GT, 3 gb ram) merge in 1680x1050, cu detaliile pe Verry High merge in app 20 fps. daca il joc in 1280 imi merge in 40, ceea ce este super ok.

    Mai jos aveti cateva capturi de ecran facute de mine

    PS: ce ciudat ma simt sa joc de la sageti au trecut app 2 ani de cand nu am mai "prestat"


    Am uitat sa precizez cateva lucruri:

    Se pot face atat curse multyplayer cat si singleplayer, cu 8 adversari controlati de AI.

    Exista powerups-uri (care inca nu stiu cum se castiga )

    Masinile se deformeaza doar vizual.

    Daca aveti intrebari, go ahead
    Cam cat timp le'a luat pana ti-au raspuns la aplicatia pentru closed beta? Nu mai am rabdaree
    PS: Sunetul la motoare e realist?

  13. #13 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    am aplicat de ceva timp. cred ca de mai bine de 3-4 saptamani.

    sunetul la motoare...nu am sesizat vre-o diferenta fata de Most Wanted. jocul, practic, este un Most Wanted cu grafica putin imbunatatita si online.

  14. #14 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Usor, usor, se duce la vale seria NFS pentru ca o tot freaca EA-ul in toate partile. Ba e cu politie, ba e simulator de curse, ba e aia sau ailalta. Cred ca cele mai apropiate doua jocuri (relativ recente) de spiritul NFS sunt Most Wanted si Carbon. Numai ei stiu ce au vrut de fapt sa zica cu Pro Street si Shift...

  15. #15 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Shift a fost un joc bun, dar tot un joc de tranzitie. Dupa parerea mea, cel mai bun NFS este cel ce urmeaza sa apara, produs de producatorii seriei Bournout.

    NFS trebuie sa fie arcade, ceea ce World Online este. La fel va fi, sper eu, urmatorul NFS.

    Oricum, World Online merita. Ganditi-va ca e gratis. Ganditi-va cat v-ati distrat si cat v-a placut Most Wanted si ca puteti face acelasi lucru, dar cu prietenii

  16. #16 SP
    Member Execitor's Avatar
    Eu zic ca seria NFS a fost facuta pentru Arcade nicidecum simulation. Pana la Prostreet/Shift toate au fost arcade, doar la acestea au incercat sa bage si ei simulation ceea ce mie mi se pare ca a fost un mare fail. Need for Speed Most wanted a fost cel mai reusit dupa parerea mea, urmat de Carbon si seria underground. Mixul acesta din care este facut World Online(Carbon x Most Wanted) mi se pare bestial. Eu nu mai pot sa rezist pana il testez, astept sa primesc mail de la EA.. Treaba mai bestiala este ca o sa fie online si o sa se lege prietenii , o groaza de playeri , levele , trade de piese(cred) . Ce ne ramane e sa il asteptam

  17. #17 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Sa stiti ca cel mai apreciat joc din serie este NFS e Porsche Unleashed. Probabil multi dintre cei care joaca acum nfs nici nu stiau ce e un calculator prin 2000. Personal am jucat toate titlurile de la NFS 2 incoace, mai putin undercover. Cel mai mult mi-a placut NFS 3 si Porsche iar din vremurile mai noi primul Underground si mai recentul SHIFT. Shift mi se pare foarte veridic, cu un control foarte bun la masini cu maneta de PS3 si este un simulator fata de invazia de titluri arcade. Nu e comportamentl masinii chiar ca in GTR sau GT Legends dar masina are inertie, trebuie sa si gandesti cand il joci, nu doar sa ai un deget de fier cu care sa apesi acceleratia.
    Sunt dezamagit ca World online nu este mai inspre simulation, dar probabil ca target-ul este marea masa de jucatori si nu doar cei care prefera o apropiere de realitate. Personal, ca sofer, ma astept ca intr-un joc cu masini, comportamentul masinii sa se apropie de cel real al unui automobil, fara sa exageram pt ca nu sunt aceleasi senzatii, dar fizica sa fie pe acolo. Pe telefon mai inteleg sa nu existe fizica dar pe un joc pe PC sau pe PS3 consider ca de vina sunt doar lenea programatorilor, pentru ca nu profita e imensul potential pe care il au PC-ul sau consolele.

  18. #18 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    pentru un joc gratuit care se vrea a fi fun, jocul asta este exact ce isi propune sa fie.

    Daca vrei simulare, ai Forza 3 si GT5. Daca vrei fun cu prietenii, vei avea acest joc

  19. #19 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    E drept...eu nu ziceam ca e un joc rau, dar se putea mai mult. Si in plus ...e gratis doar o parte ....Vrei Porsche sau nush ce Bmw sau Ferrari....5$

  20. #20 SP
    Member Execitor's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Sa stiti ca cel mai apreciat joc din serie este NFS e Porsche Unleashed. Probabil multi dintre cei care joaca acum nfs nici nu stiau ce e un calculator prin 2000. Personal am jucat toate titlurile de la NFS 2 incoace, mai putin undercover. Cel mai mult mi-a placut NFS 3 si Porsche iar din vremurile mai noi primul Underground si mai recentul SHIFT. Shift mi se pare foarte veridic, cu un control foarte bun la masini cu maneta de PS3 si este un simulator fata de invazia de titluri arcade. Nu e comportamentl masinii chiar ca in GTR sau GT Legends dar masina are inertie, trebuie sa si gandesti cand il joci, nu doar sa ai un deget de fier cu care sa apesi acceleratia.
    Sunt dezamagit ca World online nu este mai inspre simulation, dar probabil ca target-ul este marea masa de jucatori si nu doar cei care prefera o apropiere de realitate. Personal, ca sofer, ma astept ca intr-un joc cu masini, comportamentul masinii sa se apropie de cel real al unui automobil, fara sa exageram pt ca nu sunt aceleasi senzatii, dar fizica sa fie pe acolo. Pe telefon mai inteleg sa nu existe fizica dar pe un joc pe PC sau pe PS3 consider ca de vina sunt doar lenea programatorilor, pentru ca nu profita e imensul potential pe care il au PC-ul sau consolele.
    Daca jocul ar fi fost simulator, multi nu l-ar juca. Te cred ce zici pentru ca si eu joc simulatoare gen LFS cu G25'u meu, GTR Evolution...dar NFS in mare parte a fost arcade... Nu stiu cata fizica vezi tu in masinile din NFS 5(Porsche) pe care il jucam cu atata placere. Daca vrei sa joci un simulator adevarat joaca un LFS, GTR Evolution.... Rfactor... NFS nu se apropie de ele(nici chiar shiftul) GL, acest nfs world a fost facut pentru fun si pentru cat mai multi playeri nu pt simulation(putini au un simulator acasa).

    @BTW. nu cred ca Porsche , Ferrari..... o sa coste, cred ca doar une piese de tuning o sa coste(tuning vizual nu si la motor, sau elixiruri de xp cine stie)...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Need For Speed Hot Pursuit 2 (Online Problem) Pc vs Ps3 By aronaxmann in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 28-06-2013, 23:38
  2. Replies: 9 Last Post: 08-08-2011, 14:46
  3. Replies: 0 Last Post: 29-06-2011, 20:11
  4. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 20:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts