Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 31 of 32 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 LastLast
Results 601 to 620 of 632

Thread: LA Noire

  1. #601 SP
    Member anes's Avatar
    L.A. Noire: The Complete Edition Coming to PC this November | Rockstar Games

    Today, we're pleased to announce that L.A. Noire: The Complete Edition will launch on Windows PC, Steam, and OnLive in North America on November 8, 2011 and in Europe on November 11, 2011.

    In addition to the original full game, L.A. Noire: The Complete Edition for PC will include a multi-use code to access all the previously released downloadable content from the console versions, including the “Nicholson Electroplating” Arson case, the “Reefer Madness” Vice case, “The Consul’s Car” Traffic case, “The Naked City” Vice case and “A Slip of the Tongue” Traffic case.

    Developed by Rockstar Leeds, the PC version of L.A. Noire will run on a wide range of PCs and feature increased resolution and graphical detail along with keyboard remapping and gamepad functionality, as well as support for NVIDIA 3D Vision for an even greater sense of interaction and immersion.

    Read on for system specifications and stay tuned for more on L.A. Noire: The Complete Edition for PC in the weeks ahead.

    System Specifications:
    • Operating System: Windows 7 / Windows Vista Service Pack 1 / Windows XP Service Pack 3 / OnLive for PC or Mac
    • Processor: Intel Dual Core 2.2GHz to Quad Core 3.2GHz / AMD Dual Core 2.4Ghz to Quad Core 3.2Ghz
    • RAM: 2GB to 8GB
    • Hard drive space: 16GB
    • Video Card: NVIDIA GeForce 8600 GT 512MB to NVIDIA GeForce GTX 580 1536MB / Radeon HD 3000 512MB to Radeon HD 6850 1024MB
    • Sound Card: 100% DirectX 9 Compatible
    • DVD Drive

  2. #602 SP
    Junior Member LucYan's Avatar
    Cerintele sunt ok … partea nasoala e partea nvidia la recomended cere gtx 580 cand la ati 6850…..adica se intelege ca ATI is power

  3. #603 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by LucYan View Post
    Cerintele sunt ok … partea nasoala e partea nvidia la recomended cere gtx 580 cand la ati 6850…..adica se intelege ca ATI is power
    Poate pe placile Nvidia avem si PhysX...

    Imi place ca va merge si pe XP, probabil ca stiu si aia de la Rockstar ca inca e un sistem foarte folosit.

    Insa am o strangere de inima de fiecare data cand o exclusivitate de console apare si pe PC, cand stiu ca un joc e exclusiv pe console il joc cu mult mai multa placere.

  4. #604 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Quote Originally Posted by LucYan View Post
    Cerintele sunt ok … partea nasoala e partea nvidia la recomended cere gtx 580 cand la ati 6850…..adica se intelege ca ATI is power
    Se numeste marketing. Si acum e foame de bani. Vezi cerintele Battlefield 3.

  5. #605 SP
    Junior Member killboy's Avatar
    Am si eu o intrebare serioasa, totusi sunt probleme la la noire pentru ps3 cu incalzirea, eu am ps3 slim si nustiu ce sa fac sa il joc sau nu mi-e cam frica , va rog ajutatima cei cu slim si sa imi spuneti daca are un zgomot ciudat sau se supra incalzeste, mersi.

  6. #606 SP
    Member LeGenD's Avatar
    scoate-o din priza si las-o asa cateva zile pana se reincarca cu viata....eu asa fac cand mi-e frica

  7. #607 SP
    Member Dasani's Avatar
    Quote Originally Posted by killboy View Post
    Am si eu o intrebare serioasa, totusi sunt probleme la la noire pentru ps3 cu incalzirea, eu am ps3 slim si nustiu ce sa fac sa il joc sau nu mi-e cam frica , va rog ajutatima cei cu slim si sa imi spuneti daca are un zgomot ciudat sau se supra incalzeste, mersi.
    Cumpara-ti XBOX 360 daca iti este frica sa joci pe PS3.Oricum daca te joci si se supraincalzeste nu se poate intampla nimic cu,consola decat sa crape

  8. #608 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Dasani View Post
    Cumpara-ti XBOX 360 daca iti este frica sa joci pe PS3.Oricum daca te joci si se supraincalzeste nu se poate intampla nimic cu,consola decat sa crape
    Nu mai vorbi prostii. Eu joc LA Noire pe un Fat fara probleme. Huruie cam tare consola dar cam atat. I-au facut niste update-uri si nu mai sunt probleme de incalzire. Nici macar un freeze nu am avut. Se poate Juca LA Noire fara probleme de pe orice PS3.

  9. #609 SP
    Member jon209's Avatar
    Vreau sa imi comand si eu versiunea de PS3 cu DLC-uri cu tot si m-ar interesa dupa ce termini jocul mai poti juca adica sa faci diferite misiuni prin oras si tot felul de chesti?

  10. #610 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    @jon209

    Da, L.A Noire e open-world.. are si cateva zeci de misiuni secundare. (repetitive, ce-i drept)

  11. #611 SP
    Member Dasani's Avatar
    E open world,dar dupa ce termini acele misiuni secundare chiar nu mai ai ce face,iti ramane doar sa te plimbi cu masina si sa adimiri orasul.Nu te gandi ca e ca GTA sa lovesti pietoni si sa comiti nu stiu ce infractiuni,NU.

  12. #612 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

  13. #613 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Portarea pe PC a avut loc in urma unor vanzari extraordinar de proaste ale jocului. Va reamintesc ca LA Noire a vandut doar 900.000 de exemplare in prima saptamana de la lansare. Nici pana in ziua de azi nu inteleg de ce vanzarile au fost atat de slabe,dat fiind faptul ca jocul e unul aproape ireprosabil.
    Am jucat LA Noire atat pe console (PS3),cat si pe PC. Intr'adevar,exista mici dificultati pe PC,dar care pot fi trecute cu vederea,intrucat afecteaza gameplay-ul extrem de putin spre deloc!
    Video'ul de mai sus nu face altceva decat sa arunce cu noroi intr'o portare decenta pe PC a unui joc extrem de bun. Rockstar Games e, daca nu cea mai bine cotata companie de jocuri si cu cele mai mari profituri,cea mai creativa si inovatoare.

  14. #614 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar


  15. #615 SP
    Member lucas22010's Avatar
    unul din jocurile cele mai bune, il joc acum pe ps3.
    exista legatura intre cazuri, sau fiecare este de sine-statator?

  16. #616 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vei vedea la sfarsit daca este sau nu. Enjoy. Intr-adevar, un joc excelent

  17. #617 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  18. #618 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Yupyyyyy.Nu am apucat sa il joc pe generatia trecuta si chiar ma uitam daca il baga la bc

  19. #619 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Yessssssssssss! Ma oprisem sa il joc pe pc si arata putin dated acum. Genul meu preferat de joc!

  20. #620 SP
    Member killlemalll3's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 31 of 32 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts