Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 645 of 1109 FirstFirst ... 145 545 595 635 643 644 645 646 647 655 695 745 ... LastLast
Results 12,881 to 12,900 of 22169

Thread: Ce ne-am cumparat azi - console

  1. #12881 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu-i bai. Stii ca e o vorba neaoșă pe la noi: "Repetitia e mama invataturii" (asta ca sa n-o aplic pe cea cu "bataia e rupta din rai")

  2. #12882 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Daca tot eram prin Germany... couldn't help myself.
    BTW am observat ca nu merge sa-l joace alt user de pe consola, decat cel de pe care am activat codul. Why is that?!
    Attached Images Attached Images 10347420_812337445450691_5867578541854972321_n.jpg

  3. #12883 SP
    Member nutzule's Avatar
    cate ceva de pe ebay:


    - charging station dualshock (incarca simultan)
    - artbook, disc soundtrack. etc Assassins Creed 4 Black Flag
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg

  4. #12884 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Aoleux. 350 mii
    Attached Images Attached Images ac3.jpg

  5. #12885 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Ieri mai exact
    Attached Images Attached Images imageuploadedbytapatalk1403983079.055175.jpg

  6. #12886 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by x2z View Post
    Ieri mai exact
    Parca ai cumparat un sac de cartofi, asa l-ai prezentat

  7. #12887 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Huh?!

  8. #12888 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Vezi cateva posturi mai sus... Iti dai seama cum ar arata threadul asta daca toti ar posta la fel (o poza si atat)? Am vedea doar poze cu console si carcase de jocuri. Not fun. Not fun at all. Cum spuneam, nu ti-ai luat un sac cu cartofi... si ai putea sa dai ceva detalii. Gen "l-am luat la super oferta de la Altex din Gagautzi, 1200 RON". Sau "ce frumos e, mi l-a facut cadou OEE!". Sau nah, daca nu vrei sa dai detalii despre achizitie, puteai sa scrii macar "Al meu e seria cutare, Made in China". Puneti si voi un detaliu, o picanterie, un pret... ceva. Altfel facem o galerie cu "Ce ne-am cumparat azi" si puneti poze acolo. Suntem forum totusi, nu thumblr sau mai stiu eu ce

  9. #12889 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Eu nu stiu ce ti-a venit cu threadul asta, dar sper sa iti treaca. De 6 ani de zile, in threadul asta s-au postat POZE. Darkone, in primul post, a pus ca regula principala existenta POZELOR. Si threadul asta a rezistat 6 ani. Ca mai vrem sa scriem ceva in plus, ok, dar nu asta a contat in cele aproape 13000 de postari. Nu inteleg ce problema ai acum, de suntem nevoiti sa spunem preturi, locatie, bla, bla, bla.
    In primul rand, chestia cu pretul e de prost gust. Daca postez aici, e pentru ca sunt entuziasmat de achizitia mea si vreau sa arat jocul respectiv; ""Uitati ce am luat!" e foarte diferit de "Uitati cati bani am dat pe asta!". A, ca am gasit un joc foarte bun la 1 ron, foarte bine - atunci o sa postez in threadul corespunzator.
    De locul de unde l-am luat, din nou - absolut inutil. Daca darkone isi ia cateva jocuri de SNES dintr-un targ din Praga, nu ma ajuta cu absolut nimic. Ca nu o sa ma duc prea curand in Praga. Ma ajuta, in schimb, pozele, pentru ca pur si simplu imi plac. Imi provoaca o oarece bucurie, doar uitandu-ma la ele. Si pentru asta e acest thread.
    Daca ceva functioneaza, de ce vrei sa-l schimbi? Faci exact ca atunci cand ai vrut sa muti tabletele si smartphonurile in Console Club. Ne-am obisnuit cu unele lucruri. Lasa-le asa! ... Please

  10. #12890 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    MonkY a zis altceva. Nu te-a obligat sa pui nici preturi si nici de unde sa il iei, doar 2-3 vorbe despre achizitie, ca vorba lui, nu suntem tumblr. S-au strans 650 de pagini de poze si atat. Un album foto plin de poze care nu iti spun nimic, pentru ca nici userii nu au spus nimic despre achizitii. MonkY a incurajat doar sa spui si tu ceva, de ce ai cumparat, de unde, pretul, orice, doar sa nu arunci un smiley face si poza mai jos pentru a strange like-uri. Pardon, thanks-uri.

    E chiar asa greu sa spui de ce ai vrut sa cumperi jocul, sau ce te-a facut sa il cumperi, sau etc etc etc? Nu te-a obligat nimeni sa pui pretul sau locul de unde l-ai cumparat.

  11. #12891 SP
    Member b615dub's Avatar
    Normal ca nu le convine sa spuna de unde si cu cat au cumparat ca apoi ies in pierdere la re-sale Cred ca e normal sa pui locul si pretul ca asa mai ajuti si pe altii

  12. #12892 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Pai cum sa nu iesi in pierdere cand vinzi ceva sh ? E evident ca vei pierde ceva si asta trebuie acceptata.

  13. #12893 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Ok. Nu o sa mai postez daca nu am chestiuni interesante de completat langa. L-am luat de la emag cu pretul standard, 1799. Anyway…chiar nu era nimic de adaugat special. Un ps4 ca si toate celelalte.

  14. #12894 SP
    Member denists66's Avatar
    Cumparat ieri cu 30 lei de la un baiat de la mine din oras.
    Mi-e ciuda ca nu il pot juca, nu am inca primele 2 jocuri.
    Attached Images Attached Images wp_20140629_003.jpg

  15. #12895 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Mie imi pare rau ca nu se mai permit aici niciun fel de alte comentarii... spre exemplu, cand mi-am luat PS3-ul si eram fresh pe forum, au fost commenturi gen "welcome to the club". Acum, astfel de commenturi sunt considerate offtopic... e pacat.

  16. #12896 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by solecon View Post
    Eu nu stiu ce ti-a venit cu threadul asta, dar sper sa iti treaca. De 6 ani de zile, in threadul asta s-au postat POZE. Darkone, in primul post, a pus ca regula principala existenta POZELOR. Si threadul asta a rezistat 6 ani.
    Vezi tu, unii mai si evolueaza in 6 ani. Dar, asa cum am spus... nu e nimeni obligat sa scrie extra detalii. Era doar o recomandare. Nu am sters niciodata nimic pentru ca avea doar o poza. Anyway, do as you want - eu doar vroiam sa fie lucrurile mai interesante. N-o sa inteleg niciodata cum de o poza cu un joc primeste mai multe thanks-uri decat un articol bine scris, unde s-a muncit in draci. Dar, asta este.
    Quote Originally Posted by flavi_us View Post
    Mie imi pare rau ca nu se mai permit aici niciun fel de alte comentarii... spre exemplu, cand mi-am luat PS3-ul si eram fresh pe forum, au fost commenturi gen "welcome to the club". Acum, astfel de commenturi sunt considerate offtopic... e pacat.
    Eu am mai explicat moderatorilor ca nu trebuiesc sterse posturi pe CG decat in cazuri extreme (injurii grave, trolling, etc.) - le reamintesc din nou cu aceasta ocazie. Dar recunosc ca sunt cazuri in care se face atat de mult off-topic incat nu mai ramane nimic din threadul original (de obicei mut astfel de posturi acolo unde le este locul).

  17. #12897 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Flavi_us - s-a explicat de 100 ori moderatorilor "mai tineri" sa nu mai stearga posturile pe acest thread, a fost o masura extreme care s-a luat la un moment dat deoarece se posta mult offtopic (se ajusese la atacuri and stuff).

    Solecon - nu trebuie sa pui neaparat preturi and stuff (dupa cum a zis si Monky) e doar o chestie interesanta sa surprindem si ceea ce simte cel care isi cumpara un joc/consola sau accesoriu, asta cred eu ca e cel mai interesant.

    Monky - e simpla explicatia " o poza face cat o mie de cuvinte "

  18. #12898 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu am mai explicat moderatorilor ca nu trebuiesc sterse posturi pe CG decat in cazuri extreme (injurii grave, trolling, etc.) - le reamintesc din nou cu aceasta ocazie. Dar recunosc ca sunt cazuri in care se face atat de mult off-topic incat nu mai ramane nimic din threadul original (de obicei mut astfel de posturi acolo unde le este locul).
    Corect, cand este off-topic merita sterse, dar am observat ca sunt sterse si postari care sunt on-topic (minus poze). Pai ce asteptari sa ai de la useri, cand moderatorii nu respecta ce le recomanzi?

  19. #12899 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Sunt doar recomandar AzFaust nu le impun eu altor moderatori cum sa modereze de aceea acet forum este liber.

    Cat despre useri ... nu vrem sa punem prea multe restrictii de aceea unele lucuri le recomandam - in general userii respecta recomandarile deci nu e panica

    Toata lumea insa trebuie sa respecte regulamentul, mai presus de atat moderatorii au obligatia sa-i aduca imbunatatiri.

    Si uite ca sa nu fim offtopic complet
    (ti-as recomanda si tie sa postezi o achzitie recenta)
    Attached Images Attached Images dsc_0115.jpg dsc_0121.jpg img_0806.jpg

  20. #12900 SP
    Member nutzule's Avatar
    nu ne arati ce goodies ai in micul "cufar"? sau il pastrezi sigilat?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Ce ne-am cumparat azi - diverse By Radoo in forum Offtopic
    Replies: 3238 Last Post: 23-04-2024, 18:52
  2. Ce ne-am cumparat azi - movies/tv series By klausn in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 884 Last Post: 12-03-2024, 15:01
  3. Ce ne-am cumparat azi - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 745 Last Post: 19-01-2024, 18:11
  4. Ce ne-am cumparat azi - carti/comics By rodarkone in forum Carti si Comics
    Replies: 614 Last Post: 06-09-2023, 15:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts