Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 100

Thread: Black Friday 2023

  1. #1 SP
    Manager paul's Avatar

    Lightbulb Black Friday 2023

    Discutii despre promotiile din acest an.

    - eMag incepe pe 10 noiembrie dimineata: Black Friday Romania 2023| Black Friday eMag
    - PC Garage a inceput deja: Black Friday Devreme - PC Garage
    - Orange: Black Friday 2023 | Orange Romania
    - VonMag se pregateste: Black Friday 2023 pe VonMag.ro
    - Lerato a inceput: Black Friday: Huse Telefoane, Huse Tablete, Accesorii Telefoane, Accesorii Smartwatch, Gadget-uri - Reduceri / Promotii
    - Jysk se pregateste: Black Friday 2023 - Te așteptăm cu oferte excelente | JYSK
    - UniCredit Bank a inceput: Black Friday

    Postati si voi ce mai aflati.
    Attached Images Attached Images black-friday-02.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member mateimatthew's Avatar
    Altex începe campania pe 2 noiembrie. Atașat fotografii ale catalogului pentru perioada 2-8 noiembrie.

    Finestore.ro încep campania astăzi, ora 00:00.
    Attached Images Attached Images img-20231030-wa0019.jpg img-20231030-wa0021.jpg img-20231030-wa0025.jpg img-20231030-wa0024.jpg img-20231030-wa0023.jpg img-20231030-wa0020.jpg

  3. #3 SP

  4. #4 SP

  5. #5 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Serios acum, nu v-ati plictisit de tepele astea penibile?

    Va dau un singur exemplu. PC Garage, procesor 5600G, la pret de black friday - 729.99 lei. emag, pret normal - 668.34. Mai are rost sa zic ceva?

  6. #6 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Eu îți pot da 20 de exemple în care mi-am cumpărat de BF produse care au fost la cel mai scăzut preț din an. În orice promoție din timpul anului găsești unele produse care sunt mai ieftine la alt magazin, însă asta nu însemna că este o țeapă generală.

  7. #7 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Teapa e cand acelasi magazin are pret mai mare decat avea in urma cu cateva zile/luni. In cazul asta, cine cumpara impulsiv si nu urmareste piata, musca momeala si pica de fraier. Si sunt destui. A sucker is born every minute.

  8. #8 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Sigur. De aia avem black friday de vara, black friday care incepe "mai devreme" si tine 2 saptamani, etc, etc.

    Black Friday trebuia sa fie intr-o vineri, cu preturi foarte mici. La noi a devenit o momeala pentru a atrage fraierii. Si vad ca destui inca musca, dupa atatia ani. Asta e... aveti dreptate, nu e fraier ala care cere, fraier e ala care da, cu asa oameni in tara e clar de ce merge teapa in continuare.

  9. #9 SP
    Manager paul's Avatar
    Nu-si are rost particularizarea asta cu Romania, ca asa e peste tot. E-commerce a explodat in ultima decada si sunt comercianti, mici sau mari, online sau offline, care au practici dubioase si profita de orice ocazie. Nici in US nu mai tine o zi, si se plang si americanii de unii retaileri de-ai lor.

    De-asta e acest thread, sa prezentam ofertele "pe bune" si "tepele".

    Asadar, atentie la PC Garage!

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu zic sa fiti atenti si la Amazon. De exp. in tot anul 2023, cele mai mari reduceri (reale, nu vrajeli), le-am prins la Amazon.de. In special de Prime Days. Stiu, multi dintre voi probabil nu aveti Prime si va intrebati daca merita. Eu va pot da exemplul meu, care de Prime Days am facut economii de vreo 300 de euro (fata de preturile normale, care oricum erau mai mici decat pe eMag, Altex & Co.). Prin urmare, 9 Euro / luna sau cat mai e Prime-ul (si aveti inclus si Prime Video), eu zic ca nu e rau deloc. Nu veti beneficia de toate avantajele Prime (din tarile civilizate), dar oricum de cand au livrare gratuita (peste 49 euro daca nu ma insel), e altceva.

    Anul acesta si pe Amazon (vorbesc de Germania, de unde cumpar de obicei), Black Friday va fi in perioada 17 - 27 Noiembrie. Deci dupa cum se vede, nici la ei nu mai tine o singura zi. Nu suntem doar noi mai cu mot.

    Cat despre preturi/reduceri fake, acestea in zilele noastre mai sunt doar pentru cei care nu stiu sa caute un price history. Sau care vor un anumit produs dar nici macar nu s-au obosit sa-si noteze preturile din restul anului. Pentru toate celelalte, exista Keepa,com, exista Pricy, exista price.ro, compari.ro, etc...
    Attached Images Attached Images lu_herobanner_sub_1_desktop_en_1500x200.png

  11. #11 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Fun Fact referitor la Amazon.de. Am luat de curand Metal Gear Collection si ei au price protection pentru o perioada la titlurile noi. Ce inseamna asta: daca reduc pretul, iti dau diferenta inapoi. Am primit 5 eur inapoi cand au redus pretul la MGS dupa o saptamana.

  12. #12 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    La Altex, in valul 2, Consolă PlayStation 5 (Disk) + extra-controller - 2399 lei (redus de la 2999 lei)

  13. #13 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    De cand mai exact e oferta asta?

  14. #14 SP
    Manager paul's Avatar
    Orange: PS5 Digital Edition cu GOW Ragnarok si card 250RON - 2.528,38 RON.

    Valul 2 Altex e 9 - 15 noiembrie:
    Attached Images Attached Images page0001_2.jpg page0002_2.jpg page0003_2.jpg page0004_2.jpg page0005_2.jpg page0006_2.jpg page0007_2.jpg page0008_2.jpg

  15. #15 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    O sa fiu si eu cu ochii pe Amazon.de, in special pt SSD-uri si Meta Quest 3.
    Pentru jocuri, nu stiu voi, dar eu cand vad USK rating pe cutii...
    Nu mai am Prime, dar e nevoie de el pentru livrare gratuita peste 49 euro, sau merge si fara?

    Btw, acum e momentul sa va faceti/prelungiti eMAG genius, primiti 4x 25 lei vouchers pt emag, tazz, freshful, fashion days.

  16. #16 SP
    Junior Member mateimatthew's Avatar
    Primele oferte eMag.
    Attached Images Attached Images emag.jpg

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    O sa fiu si eu cu ochii pe Amazon.de, in special pt SSD-uri si Meta Quest 3.
    La SSD-uri cu siguranta vor fi reduceri dar... Quest 3 de-abia s-a lansat, sunt aproape 0 sanse sa vezi discount la asa ceva.
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    Nu mai am Prime, dar e nevoie de el pentru livrare gratuita peste 49 euro, sau merge si fara?
    Nu ai nevoie de Prime pentru livrare gratuita la orice este peste 49 de euro (cu conditia sa fie cel putin Fulfilled by Amazon). Prime-ul ajuta cel mai mult la Prime Deal Days, cand sunt reduceri bune, dar doar pentru cei cu Prime.
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    Btw, acum e momentul sa va faceti/prelungiti eMAG genius, primiti 4x 25 lei vouchers pt emag, tazz, freshful, fashion days.
    Bine ca baga 100 de tone de carne de porc pe eMag...
    Attached Images Attached Images img_9198.jpeg

  18. #18 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    ca sa poata zice si ei ca au bagat carne in frigider romanilor

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am discutat acum la telefon cu o tanti de la eMag (cred ca am stat peste o ora), si i-am spus de faza cu porcii, ca e cam aiurea, si nu stiu daca merita sa-si faca eMag un "renume" cu asa ceva. Mi-a spus ca au introdus treaba asta anul trecut si a fost un real succes, asa ca "repeat". Prin urmare, mi s-a naruit speranta ca anul acesta va fi ceva mai clean. Iti iei porc, o placa video, o masina de lux si 2 lingouri de aur, si ai rupt BF-ul...

  20. #20 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Ai intrebat cumva daca porcii sunt mangalita sau doar rasa comuna? Ma intereseaza pentru un prieten.

    Ca sa nu fiu offtopic, la ozone au cateva reduceri okay, desi poate la produse mai exotice. La multe boardgames, chiar la majoritatea, am gasit cel mai mic pret din an. La fel si la cutii cu puzzles. Ce am mai vazut interesant: Street Fighter 6 la 190 de lei, Nier Replicant la 88, Bayonetta and Vanquish la 75.

    Nu se dau pomeni de black friday, insa se gasesc multe produse mai vechi la preturi excelente.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Black Friday 2021 By MonkY in forum Console Club
    Replies: 93 Last Post: 24-11-2021, 13:31
  2. Black Friday 2020 By MonkY in forum Console Club
    Replies: 108 Last Post: 27-11-2020, 14:40
  3. Black Friday 2019 By Teo in forum Console Club
    Replies: 112 Last Post: 27-11-2019, 11:11
  4. Black Friday 2018 By MonkY in forum Console Club
    Replies: 164 Last Post: 23-11-2018, 09:41
  5. Black Friday 2016 By cimaron in forum Console Club
    Replies: 365 Last Post: 26-11-2016, 05:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts