Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: STALKER: Legends of the Zone Trilogy

  1. #1 SP
    Manager paul's Avatar

    STALKER: Legends of the Zone Trilogy

    Colectie cu:
    - S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chornobyl
    - S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky
    - S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat


    PS4, XONE - $39.99 - disponibil acum.
    Attached Images Attached Images stalker-legends-zone-trilogy_2024_03-05-24_001.jpg

  2. #2 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    The version available today for Xbox One and Xbox Series X and S will be close to the original version of the S.T.A.L.K.E.R. experience on PC, Microsoft added. Xbox One players will finally be able to dive into the franchise, and those on Xbox Series X and S can enjoy the game in a high-fidelity mode via backward compatibility.

    Then, later this year, GSC Game World will release a patch for Xbox Series X and S version that will bring "additional graphical enhancements and other features". The console versions will also have mod support via mod.io, but this too will be a feature to roll out later.
    Până la sfârșitul anului va apărea și versiunea creată special pentru current-gen, momentan este doar versiunea "nativă" de XOne.

  3. #3 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Hai ca editez postul asta de inspe ori. Initial era doar Shadow of Chernobyl la 95 lei pe PSN, ulterior au aparut toate 3 individual iar peste 20 de minute a aparut si Legends of the Zone la 189 lei. Ma intereseaza doar sa fie stabil si sa ma bucur de el, nu-mi pasa ca nu are HDR, bla,bla,bla. I ****in' love this game, Christmas has come way early

  4. #4 SP
    Member codpin's Avatar
    Dar au ceva modificari de UI si UX pe versiunea de consola?

    Le-am jucat pe toate 3 de mai multe ori dar doar pe PC si tin minte inventory management era o parte importanta din joc si era tedious AF. Si asta se intampla cu M&Kb, nu vreau sa-mi imaginez cum e cu un controller.

  5. #5 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    N-ai sa vezi asa ceva nici intr-o mie de ani! Asa veste n-am mai primit de foarte mult timp! Mereu am regretat ca nu le am pentru consola!
    Doamne cum urla placa video la Shadow of Chernobyl in 2007, parca aveam un ATI Radeon 2900XTX daca-mi aduc bine aminte. Ce sa zic, una dintre seriile mele preferate all time, astept versiunea optimizata pentru XSX/PS5. Daca scot si o editie de coletie fizica, I'm sold!

  6. #6 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by codpin View Post
    Dar au ceva modificari de UI si UX pe versiunea de consola?

    Le-am jucat pe toate 3 de mai multe ori dar doar pe PC si tin minte inventory management era o parte importanta din joc si era tedious AF. Si asta se intampla cu M&Kb, nu vreau sa-mi imaginez cum e cu un controller.
    Am peste 3 ore in Shadow of Chornobyl, mai am putin si intru la Agroprom Underground unde dai de Bloodsucker prima oara , impresii aproximativ 17 ani mai tarziu, de cand l-am jucat ultima oara:

    - Clar cand l-ai jucat initial pe PC se simte oribil pe controller, unde imi e mouse-ul si tastatura
    - Am murit de vreo 3 ori la prima misiune, pistolul de inceput - PMM a ramas la fel de mediocru
    - grafic ruleaza in 60 fps-uri (are optiune si de 30), motion blur si cam atat. Am jucat in tot acest timp pe casti, sunetul este decent.
    - Nu are buton de autosave, trebuie sa dai tu save tot timpul si asta e frustrant (Bineinteles ca m-am dus in dreapta hartii de inceput, peste
    armata sa-mi iau AKM-74 si m-au tavalit aia de cateva ori). Poate se rezolva save-ul cu un patch ulterior
    - Nu poti selecta sa tragi foc cu foc la arma, ai doar automat. (Cel putin la AKM sau la Viper)
    - Inventory management e greoi, touchpadul de la PS5 nu ajuta sa muti item-urile mai rapid. Nu sunt modificari la UI in nici un fel, este
    mentionat la prima rulare a jocului ca totusi ar fi niste elemente noi, ramane sa le descoper.
    - Din dpad ai shortcut-uri pentru bandaje si health kit-uri iar touchpad-ul pt PDA
    - Stash-urile sunt acelasi pe harta ca pana acum.
    - In ciuda varstei jocului, arata mai bine decat ma asteptam comparativ cu alte titluri din acele vremuri, consider ca e o portare reusita.
    Acum sunt foarte curios de Clear Sky ca ala avea probleme serioase, era plin de bug-uri desi a fost printre primele jocuri cu Direct X 10
    ce arata incredibil.



    Ma bucur nespus ca sunt disponibile pe XBX si PS , imi aduc aminte ca pe windows 7 discul meu cu Stalker nu mai rula.

  7. #7 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Imi doresc sa faca update grafic pentru XSX/PS5 la fel de spectaculos ca si diferenta dintre PS4 si PS5 la Cyberpunk, but one can only hope...

  8. #8 SP
    Member Cristache07's Avatar
    N-are cum, nu va fi! Speranta vine cu Stalker 2 si sunt sigur ca va fi disponibil si pe PS dupa cateva luni de exclusivitate Microsoft.

    Colectia asta a iesit sa faca si ei un banut ca tare nevoie au, se adreseaza fanilor, ma indoiesc ca vor fi multi "newcomeri". Oricum e la moda in momentul de fata sa avem joacele vechi (ceea ce nu e rau). Half Life 2 ar fi de asemenea o treaba buna

  9. #9 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Decat remasters si remakes la jocuri precum TLOU pe care nu le-a cerut nimeni ever, as da bani grei pentru un remake la astea trei...

  10. #10 SP
    Member Cristache07's Avatar
    La o votca cu Strelok

    Eu din ce am butonat pana acum consider ca jocul e perfect asa cum e. Stalker 2 sa surprinda. Se aude Kalashnikov-ul asta bestial!



    Sa intru si-n Clear sky sa vad cum se comporta.

  11. #11 SP
    Member omega's Avatar
    Aveti idee:
    1. De ce din psn store RO a fost scos pachetul si se vand doar individual ?
    2. O sa apara pachetul si in format fizic ?

  12. #12 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by omega View Post
    Aveti idee:
    1. De ce din psn store RO a fost scos pachetul si se vand doar individual ?
    2. O sa apara pachetul si in format fizic ?
    1. Intri pe Stalker: Call of Prypiat te duci pe options (...) si gasesti Legends of the zone. Doar aici e pachetul, probabil ca vor sa faca bani cu jocurile individual, ca initial puteai accesa colectia din fiecare joc.
    2. Exista zvonuri ca Legends of the zone s-ar lansa si retail :

    http://www.relyonhorror.com/latest-n...live-in-japan/

  13. #13 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Impresii dupa Shadow of Chernobyl:

    - Long story short... M-a facut sa vorbesc singur In Prypiat dar mai ales pe drumul catre centrala nucleara, unde ai 5 minute la dispozitie sa ajungi, cred ca mi-a dat crash de vreo 20 de ori in 3 ore (eroare daia cu send/ don't send). Imi venea sa arunc maneta in televizor.... De nu le-am bagat carne in frigider... Pfuai!!! Nici daca era cel mai prost release, hackuit de pe torente disponibil pe PC nu era in halul asta.....
    Oribil! Pacat de acest joc, pentru ca a avut un potential urias...

    Ca si sfat necerut pentru celor ca mine care le-a placut Stalker pe PC si vreti sa-l luati, inarmati-va cu nervi de otel si salvati tot timpul.
    Cei care n-au jucat Stalker - e de evitat varianta actuala a trilogiei.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 60 Last Post: 18-12-2023, 15:56
  2. The Lost Vikings Fan Zone By szabi90 in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 26 Last Post: 12-09-2015, 17:12
  3. Replies: 0 Last Post: 19-11-2012, 13:22
  4. Replies: 2 Last Post: 01-03-2012, 10:41
  5. Licitatie: Wipeout in the zone Xbox360 NTSC By cata4ro in forum Licitatii
    Replies: 6 Last Post: 25-10-2011, 20:19

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts