Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 25 of 25

Thread: Call Of Duty 8

  1. #21 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Normal ca oamenii scot inca o continuare. Se numeste business.
    Cat despre gameri, nimeni nu ii obliga sa cumpere. Prefer sa apara continuari noi si sa nu simt nevoia sa cumpar, decat sa vreau ceva nou si sa n-am ce cumpara...

  2. #22 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    Se numeste business.
    Si ce face SCE prin Naughty Dog sau Polyphony Digital sau Blizzard cum se cheama ?asta e business..ce face activision se cheama Lacomie fara margini.. (pe langa calitate=>vezi problemele B.O.)
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Situatia la Fifa ar putea fi rezolvata cu un simplu Transfer DLC, sau un update gratuit (mai ales ca mare parte din acesti jucatori exista deja in joc). La CoD e alta poveste (chiar daca e acelasi gameplay, in mare parte), e vorba de o poveste noua cu locatii noi si personaje noi (chiar daca e foarte scurta), de harti noi pentru MP, de moduri noi, de arme noi, de perk-uri noi si de imbunatatiri grafice (minore). Asemenea imbunatatiri apar si in jocuri ca Fifa (echipe noi, campionate noi, moduri noi/modificate, mici imbunatatiri grafice, schimbari la sistemul de pase etc.), si sunt mult mai importante decat ofera orice DLC (ma refer la DLCurile de 15-20$, nu mai mult).
    COD ar putea fi comercializat sub forma de DLC...DLC MP..doar harti+arme noi+un nou sistem de perks(la 2 ani) si un DLC SinglePlayer...(de ex RDR Undead Nightmare de 10 $ ofera o poveste mult mai lunga decat orice COD de la MW incoace)

    Insa la Fifa este alta discutie..probabil exista si un contract cu FIFA(federatia) pentru a scoate un joc pe an..plus faptul ca la Fifa se aduc in fiecare an modificari ce tin de AI,engine fizic(in ultimii ani) etc...modificari care nu ar putea fi facute cu un simplu DLC

    plus ca daca am ajuns sa comparam Fifa cu COD...ce-ar fi sa scoata fiecare companie care detine o franciza cate un joc din aceasta pe an...
    sa avem Medal of honor 2012,Medal of honor 2013,bad company 2012,bad company 2013...
    si sigur vom avea cazuri ptr ca multe firme se vor lua dupa activision...iar calitatea jocuriilor va scadea...ca sa nu mai vorbim de scandaluri(cazul angajatiilor de la Infinity )

    si in concluzie un citat dintr-un articol:
    "Activision isn't bad for the industry. Any company that can bring this much money and attention to gaming isn't bad. But it is doing little to advance games. It's just not a very inspiring company. That can change if Activision wants it to. If not, that's not really evil. That's just kind of lame."


    P.S. Nu am nimic cu seria CoD(ultimele 4...primele au fost exceptionale-clasice)...doar parerea mea (doar a mea) este ca nu se merita cumparat joc de joc ,daca apar la diferenta de 1 an si aduc modificari minore..

  3. #23 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Again.. ca tie ca gamer nu-ti convine calitatea produselor lor, e una..

    Ca ei vad ca scot o caruta de bani si speculeaza la maxim chestia asta, that's business. Singurul motiv pentru care le pasa ce crezi tu despre produsul lor este perspectiva de a le cumpara viitorul produs. Pana una alta, cu jocuri bune sau nu, scot o groaza de bani de la toti gamerii aia suparati ca nu le merge jocul bine. O numesti lacomie, OK, de cand e lacomia ceva interzis in afaceri? Asta vorbind despre conducerea companiei.

    Legat de oamenii care fac jocul, eu nu cred ca programatorii aia nu pun si ei suflet in munca lor.. Poate asta e viziunea lor de joc bun, poate asta cred ei ca are succes la public (si dupa cat se joaca MW2, BO etc. se pare ca au ceva dreptate).. Poate chiar nu mai au idei, e greu sa inovezi in ziua de azi.

    Apoi, cu ce-l deranjeaza pe gamer ca apare COD 8?.. Ori e fan al seriei si cumpara pentru ca VREA, ori considera ca a vazut destul, ca nu se mai poate face nimic cu seria si gata...

    Chiar nu pot sa-i inteleg pe cei care se supara ca apare o continuare la nu stiu ce joc, de parca ar fi semnat un contract prin care sunt obligati sa cumpere toate gunoaiele..

    Vorbesti de calitate.. Daca ar aparea un fiecare an un COD, un MOH si un Battlefield, eu cred ca ar fi bataie mare pe calitatea jocurilor, pentru ca o sa existe o concurenta puternica. Si oricum, daca astia de la Activision scot COD-uri din ce in ce mai proaste, nu inseamna ca nu mai exista jocuri bune pe planeta.

    Black Ops are probleme doar pe PS3, poate platforma e de vina, poate au dificultati in codare, poate sunt probleme cu serverele pt PS3 etc.. Cat despre restul seriei, din partea mea sa se ajunga si la COD 43, sa aiba si nepotii ce juca. Eu oricum n-am nimic de pierdut.

    Cum am mai spus, prefer sa am optiuni dar sa n-am nevoie, decat sa nu am optiuni deloc.

  4. #24 SP
    Member Nonelito's Avatar
    Ce probleme are Blops pe PS3? ...Eu n-am vazut niciuna! Daca ne luam din citite, n ajungem prea departe

    In alta ordine de idei, stati linistiti, urmatorul COD, chiar daca aapare peste 2 luni sau 9 luni, o sa bata iar recordul de vanzari. Nu le plangeti de mila sau nu-i judecati. Eu daca vand un produs care imi aduce "milioarde" de euroi pe an, as fi prostul prostilor sa nu-l scot an de an doar pentru ca e imoral sau nu stiu ce...

    Numai bine, sanatate!

  5. #25 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    Again.. ca tie ca gamer nu-ti convine calitatea produselor lor, e una..

    Ca ei vad ca scot o caruta de bani si speculeaza la maxim chestia asta, that's business. Singurul motiv pentru care le pasa ce crezi tu despre produsul lor este perspectiva de a le cumpara viitorul produs. Pana una alta, cu jocuri bune sau nu, scot o groaza de bani de la toti gamerii aia suparati ca nu le merge jocul bine. O numesti lacomie, OK, de cand e lacomia ceva interzis in afaceri? Asta vorbind despre conducerea companiei.

    Legat de oamenii care fac jocul, eu nu cred ca programatorii aia nu pun si ei suflet in munca lor.. Poate asta e viziunea lor de joc bun, poate asta cred ei ca are succes la public (si dupa cat se joaca MW2, BO etc. se pare ca au ceva dreptate).. Poate chiar nu mai au idei, e greu sa inovezi in ziua de azi.

    Apoi, cu ce-l deranjeaza pe gamer ca apare COD 8?.. Ori e fan al seriei si cumpara pentru ca VREA, ori considera ca a vazut destul, ca nu se mai poate face nimic cu seria si gata...

    Chiar nu pot sa-i inteleg pe cei care se supara ca apare o continuare la nu stiu ce joc, de parca ar fi semnat un contract prin care sunt obligati sa cumpere toate gunoaiele..

    Vorbesti de calitate.. Daca ar aparea un fiecare an un COD, un MOH si un Battlefield, eu cred ca ar fi bataie mare pe calitatea jocurilor, pentru ca o sa existe o concurenta puternica. Si oricum, daca astia de la Activision scot COD-uri din ce in ce mai proaste, nu inseamna ca nu mai exista jocuri bune pe planeta.

    Black Ops are probleme doar pe PS3, poate platforma e de vina, poate au dificultati in codare, poate sunt probleme cu serverele pt PS3 etc.. Cat despre restul seriei, din partea mea sa se ajunga si la COD 43, sa aiba si nepotii ce juca. Eu oricum n-am nimic de pierdut.

    Cum am mai spus, prefer sa am optiuni dar sa n-am nevoie, decat sa nu am optiuni deloc.
    tocmai asta e problema...ca nu avem nicio lupta...nicio evolutie...avem doar o "activision-izare"(daca pot sa spun asa ) a industriei de jocuri...in special a shooter-elor..vezi MoH 2010

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Call of Duty: Elite? By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 22-06-2011, 10:20
  2. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 17:59

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts